Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

Ledňáček (Iceman) - Profil | So 8.1.2011 16:18:42

Ladinek >> tohle jsem našel:

Recenze téhle Sigmy vyšla v DigiFotu. Jako přednosti byla zmíněna minimální aberace a odolnost vůči reflexům. Naopak jako zápory potom neostrost v rozích, geometrické zkreslení a hlavně brutální vinětace a to prakticky na všech clonách.

Nedokážu posoudit relevanci toho testu, ale téměř všechny výrobky tam dostávají hodnocení Výborný/á a tenhle objektiv dostal jen Dobrý.

Taky je potřeba zvážit fakt, že je to objektiv pro APS-C a při případném budoucím přechodu na FF ho budeš moci zahodit.


http://www.photozone.de/canon-eos/298-sigma-af-30mm​-f14-ex-hsm-dc-test-report--review

    Pitris - Profil | So 8.1.2011 16:05:24

    Ladinek >> Ve svém okolí vim o dost C 50/1,4 a dobrá polovina z nich měla do dvou let mechanickou závadu, jinak je to dobrý sklo, z těch padesátek bych jí volil.

      Ladinek - Profil | So 8.1.2011 15:27:50

      Rozhodl jsem se udelat si radost a poridit novy sklo za 50/1,8II ktera mi prijde na plnou diru strasne meka.
      Uvazuju o canon 50/1,4 pripadne sigma 30/1,4. Sigma je sice drazsi, ale zase neni tak uzka na cropu. Jde mi hlavne o kresbu na plnou diru a protisvetlo, konkretne o koncertni foto.
      50/1,4 tu urcite nekdo mit bude, ale o ty sigme nevim skoro nic :(

        Silvan - Profil | Út 4.1.2011 21:42:38

        Brožeděj >> no bude mázlá míň....bez stabilizátoru to budeš mít mázlé při dvou svítících žárovkách, se stabilizátorem až při jedné (příklad). Když budeš chtít větší hloubku ostrosti (aby si měl ostré ryby vpředu i vzadu), tak musíš přidat na cloně, ale zároveň ti klesne čas...no a se stabilizátorem si můžeš dovolit přidat clonu větší, aniž by ti to máznul třas rukou.

          ZN - Profil | Út 4.1.2011 21:42:37

          Brožeděj >>
          stabilizace čoček. Tak o třetinu to dovolí použít delší čas.

            Brožeděj - Profil | Út 4.1.2011 21:33:01

            Silvan >> no, to jsem si taky přečet v marketingové brožuře, ale nějak mi uchází, jak to použít. Když je málo světla, tak ta fotka je stejně z ruky mázlá, tak tomu nerozumím, k čemu to je vůbec dobrý. Na jakém principu to vůbec funguje?

              Silvan - Profil | Út 4.1.2011 21:25:27

              Brožeděj >> stabilizátor obecně pro dlouhé časy z ruky.

                Brožeděj - Profil | Út 4.1.2011 21:22:04

                napadává vás nějaké praktické využití stabilizátoru v Olympus zrcadlovkách? (např E-520)

                  Ladinek - Profil | Út 4.1.2011 9:40:24

                  Tak co nejaky fotecky zatmeni :) ? me to nejak nevyslo...

                    HoumrP - Profil | Ne 2.1.2011 13:41:40

                    Ladinek >> hlavně, že nemáme pokurveny charakter :-))))

                      Ladinek - Profil | Ne 2.1.2011 13:00:23

                      HoumrP >> hmm divny :) mam to nejaky pokurveny....

                        HoumrP - Profil | Ne 2.1.2011 12:55:52

                        Ladinek >> upravuju fotky v Zonneru a CS3. Ta zkušební pěnkava, to je ořez a je tam.

                          Ladinek - Profil | Ne 2.1.2011 12:39:23

                          HoumrP >> tak to zkus, vem fotku, uprav jiv ACR, orizni ji a schvalne jestli tam bude :D

                            HoumrP - Profil | Ne 2.1.2011 12:28:33

                            Ladinek >> tak to v tom máš pěknej bordel :-))). Já používám CS3 a v pohodě.

                              Ladinek - Profil | Ne 2.1.2011 12:25:08

                              HoumrP >> rikam a pisu, ta fotka je stazena z flickru a dana sem. Uz na flickru zadnej exif nema. BTW, kdyz udelas treba vyrez z fotky tak tam exif taky nebude, alespon muj PS CS4 to tak ma....

                                HoumrP - Profil | Ne 2.1.2011 12:22:01

                                Tak jedna zkušební...

                                  twin - Profil | Ne 2.1.2011 12:07:02

                                  to je dobrota.

                                    HoumrP - Profil | Ne 2.1.2011 12:02:45

                                    Ladinek >> to není chyba PS, ale zmrší to zdejší server. Dej fotku do 120KB a bude tam.

                                      Ladinek - Profil | Ne 2.1.2011 12:00:23

                                      HoumrP >> tak on ten exif zmizel asi pri upravach v PS :) neni ani na flickru :) sorry, priste dopisu :)