Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NHoumrP - Profil | Ne 2.1.2011 11:56:29

Ladinek >> jojo. Pokud chceš, aby byl exif zachován, musíš dát fotku do 120 KB. Potom nebudeš mít na fotce v PDR to logo MRKu a exif bude zachován.

    Ntwin - Profil | Ne 2.1.2011 11:52:45

    foceno na rybách.

      NLadinek - Profil | Ne 2.1.2011 11:40:56

      HoumrP >> aha sorry :) ja myslel, ze tam exif je :) Kazdopane i kdyby to bylo na plnou diru tak je dof od cca 5m do nekonecna....

        Npajaprochy - Profil | Ne 2.1.2011 11:20:35

        kapr na feeder ktery byl po vyfotografovani vracen vode

          NHoumrP - Profil | Ne 2.1.2011 11:10:14

          Ladinek >> nemohl jsem vědět, na jakou clonu to bylo focené. Když si nemohu prohlídnout Exif, tak je to špatný.

            NLadinek - Profil | Ne 2.1.2011 10:58:50

            HoumrP >> to sem samozrejme uz delal a vysel v pohode, vim o co jde :) ale diky ( http://skeeter.rajce.idnes.cz/Tamron_-_test/ )

            Navic si myslim, ze by se pri ostreni na "nekonecno" neprojevil. Precejen je to na f8 a tam az bude pri 19mm DOF docela velka. http://www.dobre-svetlo.cz/dof.php?volba=1

              NHoumrP - Profil | Ne 2.1.2011 9:53:53

              Ladinek >> Tamrona mám a je v pohodě. Vybíral jsem ho ale ze 3 kousků. Myslím, že by bylo dobré udělat si test, jestli se nejedná o FF, nebo BF. Pokud zjistíš chybu, tak reklamovat....
              Tady si něco přečti, vše podrobně vysvětleno i s tím, jak si udělat test..
              http://www.fotoroman.cz/techniques2/focus_front_bac​k.htm#Praktické testy
              ...a tady si můžeš vytisknout tabulku ostrosti...
              http://www.photo.net/learn/focustest/scale45.jpg

                NLadinek - Profil | Ne 2.1.2011 9:42:32

                Jinak tady je tak fotka z ty tokiny, jen pro srovnani. Sice je to slozeny asi z 5ti fotek na vejsku, ale stejne...rozdil je dle me obrovskej.

                  NLadinek - Profil | Ne 2.1.2011 9:41:12

                  placew >> prvni generace, ale divny je, ze v jinejch situacich to nedela. Vicemene jen pri podobnejch fotkach...

                  Ledňáček (Iceman) >> jj to jsem taky cetl, ale videl jsem plno fotek z tohodle skla a tenhle problem nemeli...
                  Ted jsem srovnaval fotky z Tokiny 11-16/2,8 a vubec se to neda srovnat...

                  jinak diky Jirkovi za clanek, rad jsem pocetl :)

                    NLedňáček (Iceman) - Profil | So 1.1.2011 21:48:57

                    Ladinek >> že by blbej kus? Kámoš má toho tamrona první generace a tento problém nepozoruje, i když v tom článku co se dával jirka0 píší o problémech v protisvětle (ztráta kontrastu)

                      Nplacew - Profil | So 1.1.2011 21:33:35

                      Ladinek >> prva alebo druha generacia?

                        Njirka0 - Profil | Pá 31.12.2010 17:32:58

                        Ladinek >>Koukni tady,sic jsem to nečetl,jen našel.
                        http://www.fotoaparat.cz/article/10565/1

                          NLadinek - Profil | Pá 31.12.2010 13:44:29

                          Hele mate tu nekdo Tamrona 17-50/2,8 ? Mam takovej problem, ze vetsina fotek krajinek a to nejen v protisvetle je takova neostra, divna... je to rukama nebo je nekde nejakej technickej problem ?

                            NNitram. - Profil | Út 28.12.2010 13:21:41

                            škoda jich

                              NNitram. - Profil | Pá 3.12.2010 14:49:53

                              a teď trochu toho bílého

                                NNitram. - Profil | Pá 3.12.2010 14:42:30

                                něco z dob kdy ještě bylo hezky

                                  NPsychouš - Profil | St 1.12.2010 17:42:48

                                  na procházce.. =)

                                    NXNostromoX - Profil | Po 29.11.2010 9:24:14

                                    Než napadne sníh... poslední foto včera. Opava

                                      NJak.novi - Profil | Pá 12.11.2010 14:06:40

                                      Ladinek >> Díky :-)

                                        NPellon - Profil | Čt 11.11.2010 22:41:14

                                        Ladinek - >> tak jsem si to tu kazdy den prohlizel libila se mi diskuze i fotky... sam nefotim ale hezkou fotku si rad prohlidnu... zatim jsem tu nenapsal zadny prispevek a i tento je pro me posledni... mazat diskuzi je blbost... a co ze je to flajm na dve stranky? ja jsem si to rad precetl a pobavil se... kdo to cist nechce tak to snadno prejde... udelal jsi tady z toho cenzuru a to se mi nejak zajida... z oblibeneho topicu je najednou ignor... preji zajimave cteni...