Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NZN - Profil | Ne 22.8.2010 20:00:32

Ladinek >>
já mám prostě na fotku jiný pohled, u mě musí přesahovat obsah nad formou. Ale s poslední větou souhlasím do puntíku. Zas tak dlouho tady nejsme, aby jsme si nedělali radost.

    NDeProfundis - Profil | Ne 22.8.2010 18:22:02

    Hugo Fisher >> jj, na to jsem reagoval, díky za vysvětlení

      NHugo Fisher - Profil | Ne 22.8.2010 18:00:25

      DeProfundis >> ha, tys reagoval asi na toto: "300mm zakladni sklo" - ja to myslel zakladni, jako nejnizsi sklo v produktove rade.. Sorry za nepresnost.

      Jinak jasne, ze 18-55 bude zakladni, hlavni, nejpouzivanejsi sklo :)

        Nsiri - Profil | Ne 22.8.2010 17:59:14

        DeProfundis >> Pentaxy pry maji nejak mensi vydrz na baterky (abych nekecal, nebudu rikat, jestli polovic ci treba tretinu) jakoze na jednu napln, ale jsou to tuzky, muzes mit vic sad... Ted budou obmenovat vsecky rady, budou jak na AA, tak na nejake aku. Optiku meli vzdy excelentni, ovladani pro fotografy - ne pro 'cilovky'... Ze souc. modelu bych bral taky tohle.

          NHugo Fisher - Profil | Ne 22.8.2010 17:56:22

          DeProfundis >> nn, ale tyhle zakladaky jsou pocitam vesmes stejny .. a hlavne tam kdyz trochu pricloni, bude v pohode (a priclonit sirokac jde porad velmi dobre i za horsich podminek - stale to zvladne udrzet).

          Ale ty telezoomy jsou vzdy problem (opet za horsich podminek) - proto se o tom zminuji..

            NLedňáček (Iceman) - Profil | Ne 22.8.2010 17:29:01

            Hugo Fisher >> takže 18 mp. Já bych raději méně, ale u mě je to jedno, stejně si v dohledné době nové tělo nepořídím :-)

              NDeProfundis - Profil | Ne 22.8.2010 17:18:40

              Hugo Fisher >> díky, to že je u toho i 18-55mm ti asi neuteklo viď

                NHugo Fisher - Profil | Ne 22.8.2010 14:03:52

                DeProfundis >> ahoj! Ja vzdy rikam (a budu se opakovat i ted), ze v dnesni dobe foti jakakoli renomovana znacka dobre. Dle meho to plati pro kompaky i zrcadla. Jde spis o to, jake jsou budouci priority a predstavy..

                Toho pentaxe si nedavno koupil kolega a je moc spokojeny (ma ho ale jen se zakladnim sklem, bez teleobjektivu). Osobne si myslim, ze s nim chybu neudela. 300mm zakladni sklo bude vzdy dost velky kompromis a at od toho neceka zazraky.

                Kdybych ja hledal napr. neco pro pritelkyni/kamarada, doporucil bych nejaky set od Nikonu.

                Napr: http://www.megapixel.cz/nikon-d3000-18-55-mm-vr-55-​200-mm-vr

                a nebo bych pockal, az toto bude mit urcenou cenu: http://www.megapixel.cz/nikon-d3100-18-55-mm-vr-55-​300-mm-vr

                Celkove nic proti Pentaxovi .. ale proste kvuli budoucim moznostem, kvuli dostupnosti veskereho mozneho prislusenstvi .. bych volil Nikon (nebo Canon). /jsem si vedom toho, ze jsem zapskla konzerva :) /

                  NDeProfundis - Profil | Ne 22.8.2010 13:20:31

                  Hugo Fisher >> ahoj, strejc si chce pořídit tohle - http://www.megapixel.cz/pentax-k-x-cerny-18-55-mm-5​5-300-mm
                  Tak tě Honzo prosím o radu a nějaký vyjádření k tomu, zrcadlo zatím není můj level a tak netuším. Popřípadě poraď alternativu. Díky


                  Pokud k tomu někdo ostatní má co říct, tak ať se nestydí.

                    NHugo Fisher - Profil | Ne 22.8.2010 12:33:24

                    Ledňáček (Iceman) >> http://www.canonrumors.com/category/photography/can​on-60d/

                    (cti dolu a dolu.. Je to neco jako denicek, podle ziskanych novych informaci)

                    Jo, a vsemu never. :)

                      NLedňáček (Iceman) - Profil | Ne 22.8.2010 12:20:13

                      60D, to zase bude zbytečných megapixelů, už to vidím :-(

                        NLadinek - Profil | Ne 22.8.2010 12:16:57

                        add Canon 50D > ja bych do nej nesel a pokud bych nechtel FF tak bych se podival po jety 40D ma daleko lepsi obrazovej vystup. Ta 50D se kamaradum od Canonu moc nepovedla, precti si nejaky recenze a pokud bys ji precejen chtel tak kamarad tusim zrovna prodava.... Pockal bych si s cim prijde 60D nekdy v zari a podle toho bych se rozhodl mezi jetou 40D, 7D nebo novou 60D....

                          NLadinek - Profil | Ne 22.8.2010 12:13:10

                          ZN >> souhlas, ale je potreba vedet, ze proste nekdy urcityho vysledku s urcitou technikou nikdy nedosahnes. At uz to, ze vazka se na 50mm macro foti fakt blbe a chtelo by to 180mm, nebo ze na krajinky potrebujes siro a na sporty do haly nebo na koncerty se proste bez svetenyho skla neobejdes. Plno lidi tohle nevi, koupej si neco a pak jsou zklamany, ze vysledek je uplne jinej a pritom to vubec nemusi bejt rukama...
                          Mam treba kamaradku ktera foti bezvadne, ma proste cit a oko pro perfektni kompo, ale o technice vi uplny prd. Takze s prosikem pribehne a pta se proc je to tak tmavy, nebo proc nedokoukne az tamhle na ten barak atp. pritom, kdyz ji to nejak nastavim tak vetsinou udela fotku na kterou jen zavistive koukam....
                          Ja si proto myslim, ze to spolu souvisi a i technika proste dela fotku. Navic proc kazit lidem radost z koupi neceho hezkyho :))

                            Nsiri - Profil | Ne 22.8.2010 9:56:00

                            Fishky >> Ze mam dnes dobrou naladu, :) pridam k te knizce jeste par tipu, kde najit nejake nasledovanihodne vzory: krajinky (pro rybare asi nejzajimavejsi...) - Ansel Adams, Jiri Bartos, z Hejnic, momentky - Bohdan Holomicek, studiove - treba David Bailey. A jini... :)

                              Nsiri - Profil | So 21.8.2010 22:52:23

                              Hugo Fisher >> PRESNE stejnou zkusenost mam s jednim redaktorem na dovce + fasovanym nevhodnym kompaktem taky - tam slo sice o fotacek, ktery mel dokonce i manual, ale z vystupu byl nas skenerista i tak nestastny (upenlive mne jednou prosil, abych jim pujcoval svuj kompakt od Minolty). Ale kdyz si ten redaktor pak koupil skoro to same na doma, proc ne... :)

                                NZN - Profil | So 21.8.2010 22:45:25

                                placew >>
                                pleteš se, zas až tak subjektivní to není. Je to stejné, jak třeba malířství. Vždycky v tom něco musí být:-)
                                Ať je to, jak je to, tu radu ke zlepšení tady stejně nikdo schopen dát není. Bavení o technice je taky cesta, je otázkou, kam. Já ti něco řeknu, svět se prdel obrací:-)))

                                  NHugo Fisher - Profil | So 21.8.2010 22:37:43

                                  siri >> my ho fasujeme .. znas to, urcite veci neovlivnis.

                                  Ale treba muj sportak si s nim fotil ted i dovolenou a byl pro dane ucely max spokojeny.

                                    Nsiri - Profil | So 21.8.2010 22:35:53

                                    Hugo Fisher >> Ja ho uz taky potkal, ale nezaujal mne - mobil, ktery nema dostatecne moznosti prenosu dat, napasovany do kompaktu, ktery by mi nedostacoval (a ma zbytecne nizke rozliseni videicek). Bylo by fajn, kdyby jednou dva z tech mraku prednastavenych rezimu v kompaktech nahradili poloautomatikami casu a clony. Do takoveho bych sel hned...

                                      Nplacew - Profil | So 21.8.2010 22:32:13

                                      ZN >> to ano. Ale stale vravim, ze fotografia je silne subjektivna vec. Preto podla mna neexistujenieco ako striktne dobra alebo zla foto. Na com jeden vidi len same chyby moze prist druhemu ako majstrovske dielo. Preto jedno o com sa mozeme aspon trochu nezaujate a objektivne bavit je prave technicka dokonalost fotky (ak teda autor neprehlasi, ze ta nedokonalost bola zamerom :))

                                        NZN - Profil | So 21.8.2010 22:22:43

                                        placew >>
                                        onu tu podstatu napsal konečně jako první Fishky. Hemží se to tady nějakýma podivnýma reverzama, jestli ten nebo onen foťák, ten nebo onen objektiv, ale jak se zlepšit ve focení, na to není schopen odpovědět nikdo.