Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

Nsiri - Profil | So 21.8.2010 10:27:22

placew >> 'kinofilmovych' skel jsou plne bazary... :) Ale pokud uz mas zrcadlovku, fungujici a dostacujici, je otazka, proc jinou s vicemene stejnymi moznostmi (pokud jde o kvalitu vystupu). Nejaka zvlast prinosna ficura u noveho modelu?

    Nplacew - Profil | So 21.8.2010 10:01:08

    Hugo Fisher >> Takto, povodne to bola dilema 7D vs. 5D. Ale ked som naratal, ze keby som musel kupovat novy porovnatelny zakladak, tak ma to pride o cca 2000e drahsie - okolo 800e rozdiel v tele, cca 1000-1200e novy objektiv. Takze to skor vyhrala 7D avsak tam som znova zacal rozmyslat, ze ked uz nie FF, tak naco 7D. Preto ta 50D. A skoncilo to tak, ze si uz neviem vybrat. Na moje (ne)stastie, teraz na to nemam volne financie, takze mam cas spekulovat.

      Ndrda - Profil | So 21.8.2010 7:12:19

      Hugo Fisher >> jo, teď mě najednou znáš. A kdes byl, když jsem potřeboval poradit? Víš, co to dalo práce přijít na to sám? :-)
      drda - ® Pá 13.8.2010 19:28:49

        Nsiri - Profil | Pá 20.8.2010 22:26:01

        placew >> Vetsi snimac = vic detailu prenesenych na fotku, to se okecat neda. A kvuli JEDNOMU APS-C sklu - to neni otazka k reseni. Pokud jich uz nemas plny batoh... :) Anebo pokud nemas jaksi vyuziti pro vyssi kvalitu obrazku.

          NHugo Fisher - Profil | Pá 20.8.2010 21:50:49

          placew >> to mas dost podivne dilema. Srovnavat 50D a 5D mkII.. Jde o to, co fotis .. co chces fotit.. a nebo jak neomezeny mas rozpocet.

          Ale mit super telo a obycejny sklo je na pytel.. To radeji fajn sklo a fajn telo. :)

            NHugo Fisher - Profil | Pá 20.8.2010 21:48:56

            drda >> pokud tu vodu vyfotis dle svych predstav, tak pamatuj, ze jsem ti to poradil ja!

            Ovsem pokud nekde neco selze, tak je to jen tvoje chyba...

            :))

              Ndrda - Profil | Pá 20.8.2010 21:33:15

              ZN >> pro mě jo :-)
              Už mám doma tu redukci a v pondělí si jdu pro ten šeďák. Tak ti pak příležitostně vyfotím nějakou tu rozmazanou vodu :-)

                Nplacew - Profil | Pá 20.8.2010 21:23:28

                Hugo Fisher >> ja mam momentalne dilemu - 50D, 7D, 5D mk. II. 5d uz je na mna asi drahsia a ked priratam, ze budem musiet kupit slusnejsi zakladak - tamron mam len na APS-C, tak je to uz uple mimo misu.

                  NHugo Fisher - Profil | Pá 20.8.2010 16:00:56

                  Ladinek >> kup 7D a budes v klidu :)

                    NLadinek - Profil | Pá 20.8.2010 15:57:01

                    Ja jsem zvedavej na Canon 60D uz se o tom keca pekne dlouho a furt nikde :(

                      NZN - Profil | Pá 20.8.2010 8:39:13

                      drda >>
                      nejsem profík:-)
                      Trefil jsi hřebík na hlavičku. To je ten zásadní problém, s tím odpadem. Dříve jsi se napřed musel naučit dívat, o focení se co nejvíce dozvědět, aby jsi co nejvíc tomu odpadu předešel. I tak ho bylo hodně. Taky to nebylo zadarmo a bylo to dost pracné. Ten, kdo evidentně neměl aspoň trochu přijatelné výsledky, ten toho nechal a fotil jen tak příležitostně, dva tři filmy za rok, takové vzpomínky bez ambicí na fotku. Platila tady značná míra sebereflexe a pokory. To s digitálem zmizlo, především ta sebereflexe a pokora. Já neříkám, že to dnešní focení s digitálem není v pořádku, naopak, je. Spousta lidí se díky digitálu k focení skutečně dostala, baví je to, není pracné, spoustě lidí to slouží jako vzpomínkový "zápisník" různých akcí, dovolených rodiny. Naprosto v pořádku.
                      Problém nastává tehdy, když míra sebereflexne nějak ustoupí a převládne nekritický pocit všeználství.
                      Na druhou stranu, i tady na MRKu jsou za ty leta vidět u mnohých velké pokroky. Nijak zvlášť to nesleduji, ale třeba takový Scanix (nebo tak nějak). Ale je jich víc.

                        Ndrda - Profil | Čt 19.8.2010 19:29:52

                        milda,mildouš >> Pike - 19.8.2010 8:41:18 >> tu druhou větu podepíšu. Taky to tak cítím.

                          Ndrda - Profil | Čt 19.8.2010 19:28:18

                          ZN >> jo, ale když na to máš, tak proč ne? Jak jinak má zjistit, že to neuřídí, když to nezkusí? :-)
                          Já beru fotografování jako rozmar, který si můžu dovolit. Nebýt éry digitálu, asi bych do toho nešel. Odradilo by mě to šílené množství odpadu.
                          Jinak soudím, že mezi fotografy - amatéry je motivační spektrum "proč fotit" velmi pestré a jen velmi malá část z toho se zabývá i snahou udělat zajímavou fotku, aby byla ke koukání i pro nezúčastněné - tedy zkrátka pěknou. Ten zbytek nás zahrnuje brakem a sviní net sajrajtem. Tady je jasně vidět, jakou mírou soudnosti disponuje průměrný fotograf - amatér. Nakonec je to vidět i v této otázce, kde bych přece jen předpokládal o něco vyší úroveň fotek, než ve zbytku MRKu.
                          Věřím, že z tvého pohledu profíka to mnohdy musí být "utrpení mladého Boháčka" :-)

                            NKublaj - Profil | Čt 19.8.2010 19:24:51

                            včerejší foto úlovek :o)

                              NOG - Profil | Čt 19.8.2010 19:19:35

                              Tak to tady ještě trochu zahltím mým zvěrstvem.

                                NHoumrP - Profil | Čt 19.8.2010 17:44:02

                                Hugo Fisher >> jo, souhlas. Je nepraktické stále přehazovat skla, zvyknout si na to, že nejde zoomovat, že musíš poodstoupit atd, ale výsledek za to určitě stojí.

                                  NHoumrP - Profil | Čt 19.8.2010 17:41:29

                                  OG >> Kamarádovi jsem taky fotil divočáka :-)

                                    NHugo Fisher - Profil | Čt 19.8.2010 17:32:40

                                    HoumrP >> kdybych na to mel, fotim jen pevnymi skly..