Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NOG - Profil | Čt 19.8.2010 17:19:06

HoumrP >> Dík az podporu, teĎ budu zkoušet fotit svýho divočáka. Ten takhle klidně nepózuje :-))

    NHoumrP - Profil | Čt 19.8.2010 17:17:40

    OG >> rozhodně ano. Ať se daří.

      NHoumrP - Profil | Čt 19.8.2010 17:16:56

      Hugo Fisher >> C 200/2,8L II USM. Fotím s ním hodně( proto, že mám jen 2 objektivy :-)) ), chvíli trvalo, než jsem si zvyknul na pevné sklo, ale nelituju.

        NOG - Profil | Čt 19.8.2010 17:11:47

        HoumrP >> tak takhle už je to snad lepší

          NHugo Fisher - Profil | Čt 19.8.2010 17:10:00

          HoumrP >> sklo?

            NHoumrP - Profil | Čt 19.8.2010 17:07:29

            Tak taky pošlu jeden cvak. Stal se ze mně děda :-)). Mladej si pořídil tuto ďáblici, tak mám na ryby s sebou parťačku :-).

              NLadinek - Profil | Čt 19.8.2010 16:59:04

              OG >> Taky dam jeden zvireci :) Letos mu bude 19let, fotka je z lonska tusim :)

                NLadinek - Profil | Čt 19.8.2010 16:58:12

                HoumrP >> problem je ta zaostrovaci vzdalenost. Tech 5cm je strasne malo a ten kruh by musel blejskat smerem do stredu. Nerikam, ze je to vec na nic, ale spis na delsi ohniska....

                  NHoumrP - Profil | Čt 19.8.2010 16:52:08

                  OG >> slečna hezká, ale zkus ostřit na oko, takhle je ostrý čumáček.

                    NHoumrP - Profil | Čt 19.8.2010 16:49:52

                    Ladinek >> viděl jsem fotky s kruhovým bleskem na makro objektivu i na reverz a právě rozptyl světla 360° ti nedělá nechtěné stíny a odlesky. Ale zkušenosti s tím nemám, každý preferuje něco jiného. Hezké světlo. H.

                      NOG - Profil | Čt 19.8.2010 16:30:08

                      Opět vložím jeden pokus, portrét čtyřnohé slečny

                        NLadinek - Profil | Čt 19.8.2010 15:57:16

                        HoumrP >> to je sice vsechno hezky, ale zbytecny. Navic si myslim, ze na sirech bude vinetovat jak prase...A pak taky kdyz ostris na objekt z cca 3-5cm tak budes blejskat okolo a ne primo na objekt. Proto je zmekcovaci rozptylka jako je na fotce na sira lepsi....

                          NHugo Fisher - Profil | Čt 19.8.2010 14:38:52

                          milda,mildouš >> Pike - 19.8.2010 8:41:18 >> na druhou stranu ... ty radobyumelecke fotky (ackoli mozna vlastne ony jsou umelecke) tvorene cernobilou zrnitou smesici podivnych rozmazanosti, kterymi se cas od casu prezentuji treba studenti vysokych skol (fotografickych) proste nezeru..

                          asi mi v urcitych vecech chybi umelecke citeni..

                            NHoumrP - Profil | Čt 19.8.2010 12:49:32

                            Ladinek >> možná by pomohlo na makro, místo klasického blesku toto....
                            http://www.oehling.cz/inshop/blesky-kruhove-adapter​y/
                            Je to za pár korun oproti cenám makroblesků.

                              NLadinek - Profil | Čt 19.8.2010 10:35:08

                              Nejdulezitejsi na makru neni ani fotak a rekl bych, ze ani objektiv. Nejakyho zvetseni dosahnes prakticky zadarmo treba tim reverzem, nebo mezikrouzkem, ale co je podle me nejvetsi alfou a omegou makra je svetlo. Je docela veda nasvtit objekt tak aby nevznikaly stiny, prepaly atp.

                              Kamarad to ma reseny takto (viz. foto) a dela mu to super svetlo, jedno z nej co jsem videl...

                                NZN - Profil | Čt 19.8.2010 9:07:54

                                placew >>
                                i makro je fotka. Se všemi jejími atributy. Dokonce velmi, ale velmi těžká fotografická disciplína.
                                V poslední době se však stala příliš populármí a nutno přiznat, že je to docela podbízivý pohled na fotografii (stejně jako podvodní fotografie). Spousta lidí se v tom zhlédlo, myslí si, jek je to super, fotí makro do roztrhání těla a podle toho to vypadá. Myslí si, že když si koupí super foťák, super objektiv, tak makro půjde samo, aniž by měli o focení hlubší znalosti. Můžu tě ubezpečit, že to tak rozhodně není. Pak se po webech objevují obrovské spousty braku, které se spoustě lidem líbí jen proto, že skutečně dobrou makro fotku neviděli, nemají o dobrých fotkách potuchu. Jak jsem psal, je to hodně podbízivé (podobně i HDR), ale s dobrou fotkou to nic společného nemá.
                                Je to dáno dobou, kdy počet fotografů je přímo úměrný počtu prodaných digitálů.

                                  Nplacew - Profil | Čt 19.8.2010 8:50:26

                                  milda,mildouš >> Pike - 19.8.2010 8:41:18 >> ale zase je vela veci (teda aspon podla mna), kde nic z toho neplati. Napr. makro :) To je stale chrobacik, kvietocek a pod. Aka kompozicia? Orezeme :) A zase, tam musis mat vyborne vybavenie, inac je to trapenie :))) Ja napr. vobec neviem fotit krajinky, no zena vravi, ze mam zmysel pre momentku a jej kompoziciu. Ja to zase tak nevidim :)))))

                                    NPike - Profil | Čt 19.8.2010 8:41:18

                                    Tahle myšlenka ZN se mi líbí. Vono jako upřímně, fotka je hlavně o kompozici, nápadu, duchu a o tom, co vlastně ta fotka chce říct.
                                    Pokud tohle fotka nemá, nepomůžou sebevíc vykreslené detaily, miliony pixelů pro format, který by nahradil Slovanskou epopej a vůbec.
                                    Já prostě ten cit na fotku nemá, neumím zachytit správný okamžik, neumím zvolit vhodnou kompozici, neumím fotit. Proto mám obyč foťák, který slouží jen jako záznamové zařízení, nikoliv umělecký prostředek.
                                    Proti koupi nadupaných strojů ale nemám nic, je třeba si dělat radost.
                                    Jen že foťák sám o sobě nic nenafotí.

                                    konec filosofického okenka.

                                      NZN - Profil | Čt 19.8.2010 8:18:30

                                      drda >>
                                      myslel jsem to zhruba tak, že když si uděláš řidičák, je blbost si po třech měsících kupovat tři sta koňový auto:-))