Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NLadinek - Profil | Čt 19.8.2010 8:15:30

Jedna z minuleho vikendu. 18-55 reverz setak, f13 a 35mm. Musim rict, ze me ten objektiv prestava bavit a jediny proc ho mam je prenos clony. I kdyz i na f5,6@55mm je stejne videt prd. Asi zustanu u zreverzovanyho Tamrona a 50/1,8...

    Ndrda - Profil | Po 16.8.2010 21:29:09

    ZN >> no právě ..., to je ten motor - aby to tak nedopadlo :-)

      NZN - Profil | Po 16.8.2010 21:09:01

      Hugo Fisher >>
      myslím, že i....život? :-)

        NHugo Fisher - Profil | Po 16.8.2010 21:07:27

        ZN >> :)

        co ty bys dal za takovou fotku lednacka, pche! :)

          NZN - Profil | Po 16.8.2010 21:05:40

          drda >>
          jenže..... zrovna fotit vodopád jen proto, aby byl rozmazaný je píčovina. Ono to pak může dopadnout jak ten ledňáček níže, filtr nefiltr :-)

            NHugo Fisher - Profil | Po 16.8.2010 21:00:40

            drda >> :o)

              Ndrda - Profil | Po 16.8.2010 19:01:47

              Ledňáček (Iceman) >> já bohužel ano :-)

                NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 16.8.2010 18:53:21

                drda >> :-))) na to filtr rozhodně nepotřebuji.

                  Ndrda - Profil | Po 16.8.2010 18:26:26

                  Hugo Fisher >> ZN má pravdu. Některé záběry prostě bez filtru digitálem neuděláš, kdyby ses na hlavu stavěl. Třeba takový vodopád s efektem rozmazané vody :-)

                    NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 16.8.2010 18:23:50

                    OG >> mám manuál pouze k 350D.

                      NOG - Profil | Po 16.8.2010 16:07:43

                      Ledňáček (Iceman) >> fotit se učím, pomalu ale jistě :-)) Nemáš náhodou doma manuál v češtině? Na netu jsou odkazy jen na anglickou verzi nebo neumím hledat.

                        NHugo Fisher - Profil | Po 16.8.2010 14:56:21

                        ZN >> ja jsem to tentokrat myslel ciste sobecky (nikoli tedy jako radu ostatnim kolegum), tj. ze pro me potreby toho, co fotim ci musim fotit, proste filtr vzdy nejak obejdu (nevlastnim prechodak, nevlastnim sadu Cokin).

                        Pravdou ale je, ze krajinkam se vyhybam, jak jen mohu.

                        Ja vlastne jeste fotit nezacal, kdyz to tak vemu. Zatim stale cvakam a zaznamenavam to, co bylo.

                        Fotit zacnu, az bude cas. Pak koupim i prechodak. :)

                          NZN - Profil | Po 16.8.2010 14:50:47

                          Hugo Fisher >>
                          mi se kopat nechce, a do tebe už vůbec ne:-)
                          Jo, obecně se obejdeš bez různých filtrů bez problémů ( UV, polarizák - to je největší škůdce u lidí, kteří s ním nedělají velice, ale velice opatrně). Ale jsou věci, které prostě digitálem bez filtru (třeba přechodového) prostě nevyfotíš, kdyby jsi se po.... :-)
                          Nutno dodat, že to je s těma filtrama sekundární problém. Primární problém je vědět, co chceš vlastně fotit a hlavně, jak to vyfotit. Ty filtry, to už je jen taková pomůcka. Taky je používám, kromě přechoďáku, velice málo.

                            NHugo Fisher - Profil | Po 16.8.2010 14:42:28

                            Ladinek >> padam obcas taky .. zatim vzdy se stestim ..

                            a pri foceni extermu ho tam obcas dam (a obcas doufam)

                            ja si proste na ty UVcka nejak nezvyk. Mozna kdybych mel nejaky drahy BundW, tak bych byl happy ...

                              NHugo Fisher - Profil | Po 16.8.2010 14:40:03

                              ZN >> jako mozny to je ... ale nechytam se kde konkretne.

                              Kopni vic a vyrazneji. :)

                                NZN - Profil | Po 16.8.2010 14:32:47

                                Hugo Fisher >> Po 16.8.2010 14:02:30
                                to jsi napsal blbost, že? :-)

                                  NLadinek - Profil | Po 16.8.2010 14:27:58

                                  Hugo Fisher >> ja uz dojebal UVcka dve :) nedam na ne dopustit. Prvni bylo na horsky ture kde jsem lezl mensi skalku a bac s fotakem o sutr a druhej rozbil sterk odletajici od kamosovo kola pri foceni downhillu.
                                  Pri predstave, ze bych mel uz Lko dvakrat v servisu na vymene predniho clenu mi UV pripada jako bezva napad :)

                                    NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 16.8.2010 14:15:47

                                    placew >> ale jo, neříkám že jsou filtry naprd, ale pokud začínám, tak bych si výsledek svých pokusů nechtěl nechat ještě ovlivňovat filtry.
                                    UV osobně za filtr nepovažuji, jeho protect funkce je ale výborná.

                                      NHugo Fisher - Profil | Po 16.8.2010 14:13:20

                                      placew >> UVecka jsem pred nejakym casem sundal a hodil do supliku ..

                                      cetl jsem o tom dost .. a nakonec dosel k zaveru, ze dalsi sklo navic pred svym "ELkem" nechci ..

                                        Nplacew - Profil | Po 16.8.2010 14:09:46

                                        Ledňáček (Iceman) >> nesuhlasim velmi s tymto tvrdenim. Ked raz nedokazes bez filtra odfotit peknu krajinku bez svetlej az prepalenej oblohy, tak ti to vela radosti z fotenia neurobi. Somezrejme, ak fotis portrety, tak ti to moze byt viac-menej jedno.
                                        Ja mam by default namontovane na vsetkych objektivoch UV filter ako primarnu ochranu skla a v pripade potreby montujem polarizak. No ND filter by som bral tiez, zvlast na horach to posluzi. Akurat by som uvazoval ci Cokin system alebo klasika srubovacky :)