Foto jádro - aneb mame radi fotografovani

Taky radi fotite ? Pochlubte se vysledkama, technikou nebo proste jen ukazte a poradte ostatnim jak vyzrat na ruzne uskali fotografie...
V pripade ze vkladate, nebo chcete vlozit vice fotek tak pokud mozno do jednoho prispevku!

Co je vitano:
- fotky o kterych si myslite, ze by mohli nejakym zpusobem zaujmout ostatni.
- rady, napady, inspirace
- kritika slusnou formou

Co neni vitano:
- celej obsah vasi pametove karty
- diskuse OT (tedy netykajici se fotografovani)
- hnusne ci jinak odporne a nehezke fotky
Autor diskuse: Ladinek - Profil , 14.7.2010 všeobecné - ostatní

NHugo Fisher - Profil | Po 16.8.2010 14:02:30

Mam UV filtry .. Hoya .. lezi nekde v supliku.

Mam polarizak (cirkularni) ... Hoya .. lezi nekde na dne brasny.

Dalsi filtry nemam/nevlastnim. A nepripadam si vyrazne ochuzen. :)

    NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 16.8.2010 13:43:12

    OG >> vyprdni se na filtry a uč se fotit :-) Bez rejpání to myslím dobře :-)

      NStarouš - Profil | Po 16.8.2010 13:09:46

      Něco málo nových fotoúlovků z dovolené... Ta s ledňáčkem sice není moc ostrá, ale s maximálním zoomem a v čase, který mi ta malá opeřená potvůrka poskytla to asi opravdu lépe nešlo... Fotil jsem ho takhle několikrát, ale fakt od chvíle, kdy na tu větev dosednul jsem vždycky měl maximálně tak 30 s než zase frnknul... Škoda, jinak to je moooc zajímavý objekt k focení, myslím...

        NLadinek - Profil | Po 16.8.2010 13:06:39

        OG >> podivej na www.fotofilter.cz maj ty Hitechy ktery jsou prej taky dobry navic cenove jsou mozna i levnejsi...

          NZN - Profil | Po 16.8.2010 12:13:51

          OG >>
          ten šedý přechoďák využiješ vždycky, nemusíš být žádný krajinkář. Jen je důležitý vědět, kdy s ním fotit a kdy ne. Co si však nekupuj, tak šroubovací. Podívej se na systém COKIN. EDIT: taky je potřeba vědět, který vlastně chceš, který víc upotřebíš, nebo si koupit dva.


            NLadinek - Profil | Po 16.8.2010 12:00:41

            OG >> urcite sedou. Ale je to taky vec, kterou pokud nejsi uplnej krajinkar nevyuzijes. To treba pola je jina sranda, ale linearni bych nekoupil...

              NOG - Profil | Po 16.8.2010 11:52:12

              Ladinek >> Objektiv se neotáčí (Canon EF 28-105mm). Ten lineární polarizák nabízí na Aukru prodejce s těmi makro předsádkami, tak jsem myslel že bych ho přihodil. Ještě k tomu přechodovýmu filtru. Barvu asi šedou?

                NLadinek - Profil | Po 16.8.2010 11:42:28

                OG >> Makro predsadky neznam, fotil jsem s tim jen jednou. Ale myslim, ze na pokusy to spatny nebude. Ja preferuji reverz krouzek...

                Co se filtru tyce tak z efektovejch mozna tak prechodak na krajinky a mozna nejakej moose oteplovak, ale to uz mi prijde zbytecny. Pokud vis, ze budes fotit neco kde je potreba protahnout cas a pritom zachovat nejakou kloudnou DOF tak jeste NDcka. Ostatni na digital nemaj cenu pac vetsinu efektu dozenejs ve fotokramu.
                Co se polarizaku tyce tak jednoznacne cirkularni, ani nevim jestli se linearni jeste vubec pouzivaj. Jedinej problem je jestli se ti pri ostreni otaci predni clen objektivu pak je s tim trochu opruz...

                  NOG - Profil | Po 16.8.2010 10:58:01

                  Zdravím pánové, měl bych 2 dotazy.
                  1) Co si myslíte o tomto setu makro předsádek? http://aukro.cz/item1170328812_j_k_s_58mm_set_4_mak​ro_predsadek_camray.html

                  2) Jaké efektové filtry by měly být povinnou výbavou fotografa? A podotázka k polarizačnímu filtru: Cirkulační nebo lineární?

                    NHoumrP - Profil | Ne 15.8.2010 23:31:47

                    orlas2 >> jo, jsou to fajn kluci. Honza(zpěv) si k nám sedl ke stolu a docela slušně jsme
                    zapařili :-))

                      Norlas2 - Profil | Ne 15.8.2010 22:58:55

                      HoumrP >> wauu,na Codu jsem kdysi jezdil,v letech 85-87.Martin Uxa a spol:-)

                        NHoumrP - Profil | Ne 15.8.2010 22:25:29

                        Tak dám něco z jiného soudku. Včera v Domažlicích hrála Coda a šlape to dědkům, jako zamlada :-)

                          NTomik - Profil | So 14.8.2010 15:40:01

                          Foceno Nikon D-40

                            NTomik - Profil | So 14.8.2010 15:36:09

                            Ahoj taky pridam,nejake foto z mojich sbirek.Jsem zacatecnik:-)

                              NHrochoroh - Profil | Pá 13.8.2010 21:39:53

                              drda >> Myslel jsem to tak, že i když ten tvůj Canon není špatnej, přeci jen se zrcadlovkou se ti otevřou jiné možnosti. A když vidím tvůj zápal a odhodlání, tak bych řekl, že jsi už "zralej" :-) Jiná věc je, že ta investice není pro většinu lidí úplně zanedbatelná :-(

                                Ndrda - Profil | Pá 13.8.2010 21:21:25

                                Hrochoroh >> nemyslím, že je to kvůli jedné scéně a už vůbec si nemyslím, že jde o nejistý výsledek: http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_2_11_f​ilters.html
                                O zrcadlovce uvažuju, ale ještě to neuzrálo :-)

                                  NHrochoroh - Profil | Pá 13.8.2010 21:03:36

                                  drda >> Když sleduju co vše jsi schopen řešit pro vyfocení té jedné scény, tak bych řekl, že než nakupovat všechny ty cinkrlátka s nejistým výsledkem, bylo by asi rozumnější začít vážně uvažovat o nákupu zrcadlovky :-)

                                    Ndrda - Profil | Pá 13.8.2010 20:19:32

                                    ZN >> nezlob :-)

                                      NZN - Profil | Pá 13.8.2010 20:13:41

                                      drda >>
                                      já si myslím, že na to jdeš příliš vědecky:-)
                                      Zvolil bych variantu nefocení.