Politika z pohledu rybářů

Vyjimecne o politice, at se nezaplavuji ostatni diskuse timto zakazanym tematem.
Autor diskuse: Azbest - Profil , 7.5.2010 všeobecné - ostatní

Jste spokojeni s výsledky voleb?

A) Ano-velmi6%

B) Ano37%

C) Spíš ano7%

D) Jem bez pocitu a názoru3%

E) Spíš ne2%

F) Ne5%

G) Vůbec ne40%

Od 1.6.2010 hlasovalo 141 čtenářů.

NFinanc - Profil | Čt 17.6.2010 22:25:08

Kocháč >> To není extrém, to je realita pracovního trhu.

    NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 22:15:11

    malamut >> :o)))))) jj, ale na polívku zatím je

      Nmalamut - Profil | Čt 17.6.2010 22:14:25

      Kocháč >> no jo, krize je sviň :-)))))

        NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 22:09:32

        Financ >> souhlas, kdo chce, ten práci má a i slušně zaplacenou. Jen jsem vykousl extrém.

          NFinanc - Profil | Čt 17.6.2010 22:06:29

          Kocháč >> Anebo když to musíš říct všem lidem v podniku, protože zahraniční vlastník hodlá jít o dům dál na východ. Tohle je vždycky nepříjemné, chtěl jsem tím říct že o schopné a pracovité lidi je obvykle zájem a kolikrát se takoví na pracáku ani neobjeví, natož aby byli půl roku nezaměstnaní. Dokáží si poradit sami, aniž by čekali na státního spasitele. A ani jednoho z tebou jmenovaných bych nenazval netáhlem (pokud je tam rozdíl jen věk).
          Znáš osobně nějakou pracovitou osobu, která nadprůměrně ovládá dovednosti z jeho oboru a je dlouhodobě nezaměstnaný?

            NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 22:05:29

            malamut >> jo, celkem se to hrne. Včera jsme podepsali halu za cca 22 mega, do toho dva baráky kolem 12ti a spousta drobností v řádech statisíců. Asi se z toho poserem. A do toho na podzim kanalizace taky k 20. pro f. o 25ti lidech celkem dost hokny...

              Nmalamut - Profil | Čt 17.6.2010 21:58:34

              Kocháč >> klempíře bych bral, dvě střechy mám rozdělaný, další začínám příští týden a další dvě do konce července, a to bych rád na ryby :-)))) Prodám asi cajk a pořídím si dírkařinu, to bych se mohl k vodě dostat, i když letos ani to ne :-)))

                NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 21:53:58

                malamut >> :o)) jasný, ale v zimě je to blbý. Třeba ta poslední zima nás slušně vykrvila :o))
                Klempíře máme :o)))

                  Nmalamut - Profil | Čt 17.6.2010 21:49:09

                  Kocháč >> vzal bych víc kšeftů, aby bylo pro oba. Sháním klempíře.

                    NKocháč - Profil | Čt 17.6.2010 21:05:27

                    Financ >> problém je ovšem trochu v tom, že když budu mít dva šikovný pracovitý chlapy. Jeden 30let druhej 60let a budu muset jednoho propustit, kdo asi půjde? Ten mladej? Nebo je netáhlo ten před důchodem? :o))

                      NFinanc - Profil | Čt 17.6.2010 21:02:38

                      vokounek >> Smiř se s realitou, že se v první řadě musíš o sebe postarat sám, protože to nikdo jiný za tebe neudělá.

                        NFinanc - Profil | Čt 17.6.2010 20:58:08

                        vokounek >> Příspívat by mohly, dokonce to některé firmy dělají. A zase je k tomu vede jen a čistě ekonomický motiv. Tohle nemůže stát nikomu nařídit. Pokud bude mít zaměstnavatel dostatek zájemců o práci a může si vybrat ty nejlepší zaměstance na trhu, tak je blbost platit nějakému netáhlu školu. Až v případě, že nemůžu jako zaměstnavatel nikoho sehnat, kvalita uchazečů o zaměstnání je hluboce pod požadovanou kvalifikací, tak začnou zaměstnavatelé přemýšlet o výchově vlastních lidí touto formou. A při nezaměstnanosti větší než 10% si téměř každý zaměstnavatel může vybírat.
                        A propó nezaměstnanost. Představ si, že jsi majitel firmy a musíš pár lidí propustit. Koho si vybereš? Dříče, na kterém Tvoje firma stojí, který je v práci od rána do večera, nekecá a maká. Nebo pošleš na pracák toho co má plnou hubu keců a každé práci se vyhne.
                        Hádej kterých lidí je plný pracák.

                          Nvokounek - Profil | Čt 17.6.2010 20:04:35

                          Azbest >> sorry )
                          myslím že je to východisko ako skvalitniť niektoré školy..
                          mimochodom čím prispeli škole?

                            NAzbest - Profil | Čt 17.6.2010 19:18:51

                            vokounek >> ale to je starý.
                            Sám jsem kdysi studoval pro elektrárnu,která se školou kooperovala a pak jsem tam měl smlouvu asi na 5 let.

                              Nsony72 - Profil | Čt 17.6.2010 18:30:59

                              drozďák 30,42 >> To je rajská hudba pro mé liberální ouška. To je opravdu největší problém, kromě EU, že se máme jako prasata v žitě a o tom 90% lidí nemá ani páru

                                Nvokounek - Profil | Čt 17.6.2010 18:23:47

                                Financ >> jedine. ale aj tam sa dá spraviť krok a síce velké fabriky by mohli prispievať na školy, ktoré dochovajú odborných zamestnancov. Toto sa už reálne prehodnocuje a sú už aj niake živé dohody. videl som to v TV. samozrejme sa tý študenti zaviažu odpracovať po škole v danej fabrike cca 5 rokov..

                                  Nvokounek - Profil | Čt 17.6.2010 18:18:40

                                  drozďák 30,42 >> je vidieť že vieš o čom píšeš. je super že sa postupne vytratili jednotlivci čo poslali len nadávky pritom ich názor stál na drevených nohách. moj názor je len, že to že sem ťahajú lacnú pracovnú silu je výsledok vzorca rentabilnosti.

                                  ten žltý muž je na tom tak zle že je ochotný odísť od ženy a detí, bývať na špinavej ubytovni bez stravných lístkov a s nulovými nákladami na život. tomu sa nemáme šancu vyrovnať. Tento špinavý podvod na domáce obyvatelstvo treba zaraziť pretože to vyháňa našich do zahraničia. samozrejme na EU úrovni. pls. nepýtajte sa ma ako sám neviem.

                                  je to len kúsok od zámerného oslabovania ekonomík krajin 3 sveta za účelom lacnej pracovnej sily ako aj lacnej nebezpečnej výroby v krajnách bez noriem pre zdravie, životné prostredie ako napr. v Mexiku

                                    NFinanc - Profil | Čt 17.6.2010 0:17:55

                                    vokounek >> To jsou ty podmínky a pravidla, který určuje stát. Ale stát se nepostará aby ten Hyundai zaměstnal zrovna tebe.

                                      NAzbest - Profil | St 16.6.2010 20:26:44

                                      drozďák 30,42 >> máš recht.
                                      Máme komfort naprosto nzřízenej a ještě furt někdo bulí,že je to málo.
                                      Zpovykanost, rozežranost a nekritičnost k sobě samejm,to je fenomén doby...

                                        Ndrozďák 30,42 - Profil | St 16.6.2010 16:43:40

                                        vokounek >> nesouhlasit můžeš, ale to je asi tak vše.
                                        Tlak na katování kostů je veliký a bude ještě aktuálnější a větší v okamžiku dalších krizí a strukturálních problémů.
                                        Jestli má někdo ambici zlé časy přečkat v kondici, pak je to nízko regulovaná firma s daňovou optimalizací a se zaměstnanci a odbory se neseroucím managementem. A tento management si bez problému spočítá, jestli se mu vyplatí sice parta kvalifikovaných, ale drahých netáhel či onuce, kterou lze vycvičit a poté použít za dvacet dolarů denně.

                                        Já mám v tomto jasno a ten manager taky. Ostatně je to vidět již teď.

                                        Jsme národ netáhel, celá západní civilizace je banda netáhel. Práci pěti lidí u nás zastane jeden kvalifikovaný Číňan.
                                        Žijeme v umělé iluzi a v uměle vytvořeném blahobytu, který není generován a hnán vůbec ničím. Stačí se podívat na nárůsty HDP a můžu tě ubezpečit, že krušné časy teprve přijdou.
                                        Natisknout peníze, dát práci a sociální jistoty lidem umí každý kretén. A jen kretén tuto politiku aplikuje do systému, který generuje potenciál růstu HDP do dvou procent ročně (a to ještě za období ekonomické konjunktury).