Politika z pohledu rybářů

Vyjimecne o politice, at se nezaplavuji ostatni diskuse timto zakazanym tematem.
Autor diskuse: Azbest - Profil , 7.5.2010 všeobecné - ostatní

Jste spokojeni s výsledky voleb?

A) Ano-velmi6%

B) Ano37%

C) Spíš ano7%

D) Jem bez pocitu a názoru3%

E) Spíš ne2%

F) Ne5%

G) Vůbec ne40%

Od 1.6.2010 hlasovalo 141 čtenářů.

NM_D - Profil | St 16.6.2010 15:21:51

boyscout >> Dej si bacha, co a kam píšeš jantare. Ten náčelník ještě dnes umí udělat bombu z hladký mouky...

    Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 15:03:35

    keby tu bol niekto kto do toho vidí nestálo by za to rozbehnúť na štátnej úrovni bio produkciu a voziť ju na západ? ako to majú dotujú si aj toto?

      Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 14:59:54

      Azbest >> odliv nás čaká hneď ako bude v bulharsku a rumunsku dosť kvalifikovanej sily. do toho príde ukrajina a tlačia nám aj turkov

        Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 14:57:53

        Azbest >> ja myslel som práve tie možnosti aby si sa mal kam chodiť pýtať či ťa zamestnajú. sú kraje kde je to bieda s príležitosťami..

          Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 14:56:07

          niekde som čítal že krajiny ako británia, nemecko francuzsko chcú nariadiť sieťam rýchleho občerstvenia hornú hranicu energetickej hodnoty detských obedových menu.

          môže byť krajšia úloha štátu?

          niekto by povedal že to je obmedzovanie slobody trhu.
          a že si majú dávať pozor :)

            NAzbest - Profil | St 16.6.2010 14:55:39

            vokounek >> daňový prázdniny pro cizáky jsou dobrý k tomu,aby tady vytěžili co jde a šli dál na východ.

              NAzbest - Profil | St 16.6.2010 14:54:58

              vokounek >> nikdo ti práci zajišťovat nebude.
              Proč taky?
              Stát ti maximálně poskytne na omezenou dobu siciální dávky a jakousi nabídku prac. míst,ale ty musíš mít vzdělání, schopnosti a snahu se uplatnit.
              To za tebe stát ani ovlivnit nemůže a že by ti přinesl lukrativní místo na zlatým podnose?
              To bylo za utopického socialisku který zkoušel pan Owen,leč....lidi jsou chamraď.

                Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 14:42:15

                Financ >> myslím že velkých strategických zamestnávateľov ako hyundai si tý ľudia ťažko zavolajú to musí vyjednať vedenie štátu (daňové prázdniny a tak..)

                  Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 14:21:34

                  M_D >> takže keď hrozilo že sa prevalí, že je viac vystavených zmeniek ako reálnych prostriedkov, rýchlo niake dotlačili. šikovný chlapci.

                  ja som vedel že je to krajna neobmedzených možností..

                    Nboyscout - Profil | St 16.6.2010 14:08:53

                      NFinanc - Profil | St 16.6.2010 14:02:41

                      vokounek >> Ta doba, kdy se stát (potažmo strana) musela postarat lidem o práci je dávno pryč. Dnes se musí v první řadě postarat každý sám o sebe. Stát jen stanovuje pravidla, za jakých podmínek se to bude realizovat. A i na trhu práce funguje konkurenční prostředí a jsem to jenom já, na kom závisí, jaká bude moje hodnota pro potenciálního zaměstnavatele.

                        Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 13:44:08

                        drozďák 30,42 >>
                        suhlas nesuhlasim len s tým línym a neproduktivnym obyvatelstvom.
                        šéfovia krajny velakrát nevedia zabezpečiť prácu pre vlasté obyvateľstvo. lebo je to vždy
                        starosť vedenia zabezpečiť prácu zamestnancom nie naopak.

                        problémy robia aj nešportové dotácie na polnohospodárstvo v nemecku a podobne.
                        ako krásne by sa tam mohli uplatniť vaši aj naši výrobcovia a teda aj chovatelia a teda aj pestovatelia...


                        p.s.:v robote surfovať? som rád keď stíhnem obed :)

                          Ndrozďák 30,42 - Profil | St 16.6.2010 12:46:59

                          vokounek >> jinak k těm rostoucím státním dluhům - ono je to přirozené.
                          Elementární průser současné západní společnosti je návyk na blahobyt. I občan s průměrnými příjmy u nás se ve srovnání s většinou rozvíjejícího se světa /a my jsme rozvíjející se trh/ má jak prase v žitě. Pracovní výkon většiny obyvatelstva je mizerný /tento web je zářným příkladem, a klidně se v tomto směru virtuálně střelím do vlastního kolene/, ta schopnější a pracovitější část populace předvádí alespoň průměrný výkon, aby měla klid. Jinde v západních ekonomikách je to úplně stejné, většinou ještě horší.
                          Přitom je zde ještě navíc velmi štědrý sociální stát (to platí opět pro rozvinutý svět zcela obecně), který praktikuje politiku bohatého muže a přitom má holou prdel. Holou prdel má proto, že je občanstvo veskrze líné jak vandrák a neproduktivní.

                          Moje skálopevné přesvědčení tkví v potřebě brutální katarze celé západní civilizace, bo jinak nás rozvíjející se svět přejede jak náklaďák. Ten průser je v našem myšlení. Strašně jsme si zvykli na bezstarostný život, kterému ale hovno obětujeme. Nic nás nestojí. Je to nepřirozené, nezdravé a nemůže to trvat věčně.
                          Když si to neuvědomíme včas, budeme do patnácti let zase dřít jako mezci. Ale s tím rozdílem, že z našeho výkonu bude růst břicho panu Li na druhém konci zeměkoule, nikoliv nám.

                            NAzbest - Profil | St 16.6.2010 12:22:39

                            vokounek >> jako aby bylo jasný,že se to týká žlutá muž?:-)

                              Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 12:13:02

                              drozďák 30,42 >> pls. vyžltiť :)

                                Ndrozďák 30,42 - Profil | St 16.6.2010 11:58:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                vokounek >>

                                1. pakliže hrubě nenavýší příjmovou stranu rozpočtu, nezaplatí ho nikdy.
                                2.i když reálně příjmovou stranu navýší, vyřeší fiskál, utáhnou šrouby měnové politiky, tak žlutá muž bude ten poslední, komu bude Amerika vracet peníze. A i žlutá muž to dobře ví.
                                Moc dobře ví, že investice do amerických vládních dluhopisů není primárně o splatnosti jistiny a výnosu z jejich kuponu...
                                3. držet významnou část státního dluhu znamená mít vliv na chod toho státu. Výměna tohoto vlivu za peníze je otázkou rentability a načasování.
                                4. a nakonec - oni se chlapci asijští a zámořští navzájem hezky drží pod krkem. Jedná se o velmi pěkný, vybalancovaný bratrský vztah. Vy nám dáte prachy, které potřebujeme výměnou za část vlivu a podílu na našem národním bohatství. Někdy v budoucnu Vám část z nich vrátíme, ale počkáte si. Na druhou stranu toho vlivu nesmíte mít moc, bo to nás naserete! A jestli se nasereme, vytiskneme další prachy ze svých šestnácti federálních bank (to umíme), zdevalvujeme měnu, zvýšíme sazby, utáhneme šrouby, posléze nalijeme prachy našeho občanstva do bank, z velké části pokryjeme ztrátu hodnoty peněz našich občanů slušným úrokovým výnosem, ale ty, žluťáku, ty budeš mít z našeho dluhu polovinu. Tak pozor!

                                Je to krásný příklad reciprocity - a všichni jsou spokojeni.

                                Btw, největším věřitelem US governmentu jsou sami Američané (téměř 40% st. dluhu). Bližší košile, než kabát....

                                  Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 11:41:08

                                  rád by som vedel ako a kedy začnú krajny ako amerika reálne splácať dlh napr. voči Číne a Japonsku. čo si o tom myslíte?

                                    Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 11:35:56

                                    takmer všetkym krajnám narastá dlh lebo to z realnych príjmov niak nevychádza a to sa odráža na všetkých úrovniach - zdravotníctvo, dôchodky, infraštruktúra..

                                      NAzbest - Profil | St 16.6.2010 11:26:34

                                      M_D >>Myslím,že jsem na to přišel - protože jejich systém je tak účinný, kvalitní, pro společnost obecnou přínosný a hlavně křišťálově čistý, že se obávají o nouhau, které by mohl někdo okopčit a být stejně účinný, kvalitní......a tak.
                                      Poplatníkům do toho nic není,protože oni vědí nejlépe, co je je pro něho nejlepší a navíc on to má od nich s plným servisem a bez námahy-prakticky zadara.