Politika z pohledu rybářů

Vyjimecne o politice, at se nezaplavuji ostatni diskuse timto zakazanym tematem.
Autor diskuse: Azbest - Profil , 7.5.2010 všeobecné - ostatní

Jste spokojeni s výsledky voleb?

A) Ano-velmi6%

B) Ano37%

C) Spíš ano7%

D) Jem bez pocitu a názoru3%

E) Spíš ne2%

F) Ne5%

G) Vůbec ne40%

Od 1.6.2010 hlasovalo 141 čtenářů.

NM_D - Profil | St 16.6.2010 10:59:30

Azbest >> Ano, tak jsem to myslel. Btw. dovedeš si vůbec představit, co by v této zemi nastalo za šrumec, kdyby někdo zveřejnil náklad a výnosy například v oblasti výběru a použití silniční daně, investice a provozní náklady VZP či Správy sociálního zabezpečení, a obecně všech dalších majetkových daní?
A samozřejmě, jak jinak, analogicky to platí i pro případ zvaný ČRS. Oba dva matrixy mají jedno společné - úzkostlivě tají svoje "hospodaření" před těmi, kteří do těch systému valí svoje peníze. A proč, to je doufám už konečně alespoň pár nedutohlavcům jasné...

    NLudaT - Profil | St 16.6.2010 10:00:50

    Azbest >> Pokud mě paměť dobře slouží, podobně jako M_D to v jedné TV diskuzi před léty řek i myslím pan Mlynář (bývalej ministr "bůhvíčeho" za US). Že "Daň z nemovitosti stěží pokryje náklady na jejich správu".

      Ndrozďák 30,42 - Profil | St 16.6.2010 9:55:19

      M_D >> já ti dám taky jeden příklad, jakým způsobem netransparentní, vysoce regulovaná správa dokáže "fungovat"

      Řadový bruselský úředník je vyslán do nejmenované Kocourkostředozemě na audit čerpání fondu EU ve výši 3800 EUR. Teda ti Bruselští to mají ošéfované, i tak nicotná částka je kontrolována a pečlivě se hlídá její využití, zdálo by se na první pohled.
      Jenže ouha!!!
      Nicméně náklady na pobyt, žravné a výkon tohoto úředníka činily za tři dny celkem 4000 EUR.

      Takový sytém dojde leda tak na buben. Skutečně mám o osud tohoto kontinentu vážné, velmi vážné obavy.

        NAzbest - Profil | St 16.6.2010 9:53:43

        M_D >> jakože na finančákách sekce těchhle daní vydělají jen samy na sebe?

          NM_D - Profil | St 16.6.2010 9:50:55

          Btw. dám sem jednu informaci přímo "od zdroje" - výnosy z výběru daní z nemovitostí, včetně daní souvisejících, prý bez problémů zlikvidují náklady na jejich správu...

            NLudaT - Profil | St 16.6.2010 9:49:29

            Azbest >> Pak je to OK. Víc takových "zodpovědných" úředníků.

              NAzbest - Profil | St 16.6.2010 9:49:03

              Heh......co to cintám-dyk sem admin:-))))

                NAzbest - Profil | St 16.6.2010 9:44:46

                Financ >> hm-zažlutit.

                  Ndrozďák 30,42 - Profil | St 16.6.2010 9:44:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  vokounek >> stručná a jasná pravidla hry znamenají účinnou kontrolu a vstup pro jednoduchou regulaci. Taky nízké náklady. Lepší vymahatelnost. Více lidí ochotných jednoduchý, transparentní systém akceptovat a plnit v něm svoji roli - tj. platit daně.
                  Do vysoce regulovaného systému s malou transparentností přinese zvýšení daní, anebo další formy zdanění jen více nákladů, ještě větší neprůhlednost, další a další regulace, další úřady a další úředníky - z toho vyplývá čím dál méně daňových poplatníků schopných akceptovat systém a také více možností, jak ho obejít.
                  A to znamená že nám připluje do státní kasy kolik peněz Halík?
                  No míň kurva, míň!

                  EDIT: druhej....


                  Že budou existovat i v budoucnu off-shore lokality, na tom vezmi jed. Zvýšená poptávka znamená rychlou reflexi nabídky. Základní tržní mechanismy nemůže popřít nijaký socialistický experiment.

                    NAzbest - Profil | St 16.6.2010 9:44:20

                    LudaT >> ale to von Jirka Šachl je zaměstnán na poloviční úvazek a druhou půlku šichty platí za pronájem pc a kanclu,jakožto i za elektřinu,aby mohl plodit eseje:-)

                      NLudaT - Profil | St 16.6.2010 9:37:30

                      No jo, ale kde potom má stát brát peníze na platy úředníků kteří v pracovní době plodí romány na MRKu?! :-))

                        NM_D - Profil | St 16.6.2010 9:29:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        vokounek >> Ještě Ti to doplním. Dcera klidně zaplatí příjmovku (daň z příjmu právnické osoby) na území státu, kde podniká. Dejme tomu cca 25% (to je příklad, nicméně lze očekávat, že na tuto sazbu se to zase zpětně vyšplhá). Ovšem průser je, že z čistého zisku, který si chce podnikatel vyplatit, zaplatí ještě dalších 15%. Takže dvojí zdanění jak prase. Jenže, jak známo, mnoho tzv. daňových rájů tyto podíly na zisku nezdaňuje. Mimo jiné...
                        Btw. funguje zcela jednoduchá úměra - čím komplikovanější daňová legislativa, čím více sazeb a různých výjimek, tím větší prostor pro kličkování a tzv. optimalizaci celkové daňové povinnosti.
                        Mimochodem, celý tax matrix v této zemi, potažmu v celé EU, je tak přetuněný, že se v něm už nevyznají pořádně ani finanční úřady.
                        Čím více budou zaměstnanci vřískat, že je potřeba trestat vyššími daněmi jejich zaměstnavatele, tím více budou zaměstnavatelé přesouvat svoje podnikání do zemí, kde si zaměstnanci váží svých pracovních míst, a tím více se budou vřískalové přesouvat z prostoru pracovního trhu do prostoru úřadů práce.
                        Add Financ - cool, dobrý post!

                          NAzbest - Profil | St 16.6.2010 8:47:24

                          vokounek >> ty si necháš říct,ale spousta magorů taklhle jednoduše myslí i v parlamentu a navíc za to berou peníze-pak zmáčknou tlačítko v rámci stranickýho programu a máme tu třeba registrační pokladny...

                            Nvokounek - Profil | St 16.6.2010 2:59:01

                            Financ >>ďakujem. uvedomujem si že to neni len tak a že som to dvoma vetami nevyriešil. Rád si prečítam ako sa to dá riešiť od kompetentnejších. a chápem že keby to bolo tak jednoduché jak som napísal, tak by to už niekto presadil..

                              NFinanc - Profil | Út 15.6.2010 22:01:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              vokounek >> Zjednodušený příklad: Dcera v EU, matka mimo EU má know-how a za to se platí licenční poplatky. Nebo za odborné poradenství. Odhad hodnoty poskytnutého know-how je obvykle na mateřské společnosti a opět dcera neplatí žádné daně. Obdobně to platí při dodávkách zboží, materálu či polotovarů a tvorbě vnitřních zúčtovacích cen.
                              Můžeš řezat co chceš, už nějaký čas je dokázáno, že stejné úrovně daňového výnosu můžeš dosáhnout různou úrovní zdanění a že vyšší daň neznamená automaticky vyšší výnos. Jmenuje se to Lafferova křivka.

                                Nvokounek - Profil | Út 15.6.2010 20:23:58

                                  Nvokounek - Profil | Út 15.6.2010 19:48:03

                                  M_D >> takto otázka nestojí. či niaka železná opona. proste ak chceš podnikať na území EU a predávať tovar alebo služby našim ľuďom, musíš splniť pravidlá hry.

                                  ak niake banánové krajny umožňujú takéto podvody tak to treba zaraziť. proste by si museli založiť dcéru v EU a tá by sa musela riadiť EU zákonmy a musela by odvádzať dane do EU.

                                  bol by krátky zoznam krajín s daňovým rajom a neboj že by sa tie firmy urazili a odišli. neni kam :)

                                  "radikálne rezy"

                                    NAzbest - Profil | Út 15.6.2010 16:46:26

                                    M_D >> naprosto pregnantně definováno...

                                      NM_D - Profil | Út 15.6.2010 14:35:50

                                      LudaT >> S ohledem na drakonický nárůst poptávky po zlatě, investičních diamantech a nárůst transférů bankovních účtů do zahraničí bych si dovolil spekulovat, že už je na "konečné sociálně spravedlivé řešení" poněkud pozdě. Bohatí, úspěšní, zaměstnavatelé, ti všichni už pochopili nutnost diverzifikovat rizika, a většinu svých likvidních aktiv přesunuli z tohoto Kocourkova napěchovaného závistí a sociálními antagonismy pryč.

                                        NLudaT - Profil | Út 15.6.2010 14:26:38

                                        M_D >> Asi myslel "konečné řešení"....tak nějak nově demokraticky a hlavně sociálně spravedlivě.