Politika z pohledu rybářů

Vyjimecne o politice, at se nezaplavuji ostatni diskuse timto zakazanym tematem.
Autor diskuse: Azbest - Profil , 7.5.2010 všeobecné - ostatní

Jste spokojeni s výsledky voleb?

A) Ano-velmi6%

B) Ano37%

C) Spíš ano7%

D) Jem bez pocitu a názoru3%

E) Spíš ne2%

F) Ne5%

G) Vůbec ne40%

Od 1.6.2010 hlasovalo 141 čtenářů.

Ndosec - Profil | Ne 1.8.2010 17:02:29

Fery >>no není to jednoduchý,ale jak potom může někdo čekat zpětnou vazbu z druhé strany

    NFery - Profil | Ne 1.8.2010 16:48:15

    dosec >> myslím,že si to dneska málokdo z podnikajících v pohostinsví může dovolit..pak musí mít příjem i z jiných kšeftů..nemluvím o luxusních restauracích ve velkých městech,tam si netroufám tvrdit,kolik je schopen kdo vydělat..já mám třeba auto starý 13 let..už pár let si chci koupit nový,ale jaksi mi na to nezbejvá.-(

      Ndosec - Profil | Ne 1.8.2010 16:29:21

      Fery >> věřím ti nehážu všechny do jednoho pytle.Občas se,ale těžko uvěří tomu co píšeš,když přeživší živnostník obmění skoro každý rok svůj soukromý vozový park.(nemluvím teď o vesnických hospodách a restauracích,na periferii kde se ani pořádně nevaří)

        NFery - Profil | Ne 1.8.2010 16:02:40

        dosec >> víš ono to neni tak jednoduchý..u nás je na rozdíl od okolní evropy strašně nízká cena služeb..marže máme procentuálně několikanásobně nižší,než jinde..je potom těžké servírce zaplatit slušnou mzdu a ještě vše v plný palbě přiznat a zaplatit odvody..to prostě při našich maržích dost dobře nejde..pokud bych marže upravil tak aby se to dalo zaplatit,tak ke mě zas nikdo nebude chodit..neni to vůbec o tom,jak píšeš "aby pan podnikatel vydělal"..ale aby pan živnostník přežil..

          NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Ne 1.8.2010 13:32:55

          dosec >> no je to bordel nad bordel.....už se to tam dalo do latě :D

            NParanoidní Schizofrenik - Profil | Ne 1.8.2010 13:32:49

            Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 1.8.2010 13:28:44 >> je to bludnej kruh, kvalitní personál stojí peníze, ale zvyšuje úroveň podniku a takříkajíc pro něj dejchá, na druhou stranu nekvalitní personál nestojí tolik peněz, ale má to všechno na praku.... záleží jenom na provozovateli jakou cestou vykročí..... a je zcela evidentní že naší většinové společnostni jde převážně o levnou kvantitu než o dražší kvalitu.....

              Ndosec - Profil | Ne 1.8.2010 13:31:24

              Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 1.8.2010 13:09:23 >> o té zvýšené produktivitě to není o hrozbě propouštění. Ty to fak nevíš? Je to o té vychcanosti z řad dělníků a o neprofesionalitě kterou měli dělňasi nad sebou.Co je to za vedení od mistra počínaje pokud nedokáže spočítat kolik toho podřízený je či není schopen udělat.

                NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Ne 1.8.2010 13:28:44

                Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 1.8.2010 13:21:50 >> jasné, ale i tak, my máme nekuřáckou restauraci,ale když vidím nějaké ty "nálevny" tak se mi chce vrhnout....
                ovšem to nemění nic na faktu, že požadavky na servírku jsou oproti jiným profesím naprosto zanedbatelné....ač neschopák prvního kalibru, chodím taky často obsluhovat, když tu máme víc lidí...

                  NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Ne 1.8.2010 13:24:49

                  dosec >> kuchař, to je něco jiného, tam nestačí přijít k plotně a vařit....já se bavím o servírce.
                  o šetření a dávání bokem je to na dlouhou diskuzi...ale záleží na podnikateli. naše servírka a kuchařka dostávají všechno čistě, občass nás to stojí prachy z vlastní kapsy, protože se při dnešní míře zdanění a hlavně přidané hodnotě v pohostinství v malém provozu bez super fleku někde v nejfrekventovanějších místech uživíš jenom těžko

                    NParanoidní Schizofrenik - Profil | Ne 1.8.2010 13:21:50

                    Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 1.8.2010 13:15:33 >> na úrovni podniku čtvrté cenové skupiny to může dělat opravdu člověk s praktickou školou, ale uvědom si že pohostinství neni jenom o točení piva a rozlejvání zelený do omaštěnejch štamprlat.... a sehnat solidní podnik který je opravdu alespoň na minimální úrovni je jako jít na ryby s cílem chytnout mírového candáta, tudíž běh na dlouhou trať....

                      Ndosec - Profil | Ne 1.8.2010 13:19:35

                      Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 1.8.2010 13:04:20 >> tak v tomto ti budu oponovat.Mám dva bratry oba kuchaři takže jsem trochu v obraze a o nenáročnosti a nepotřebě zkušeností nemůže být řeč.S tím dáváním bokem to taky není všude stejné jak píšeš v pohostinství se to stalo pravidlem.Po Brně neseženeš z devadesáti procent v pohostinctví flek co by byl čistej.Těžko se věří v tomto případě slovům o šetření.

                        NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Ne 1.8.2010 13:15:33

                        Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 1.8.2010 13:12:16 >> tak promiň ale tuhle práci může dělat vyučený stejně jako člověk s praktickou školou...stačí jenom naprosto obecné znalosti, nic víc....
                        to, že servírka neví kdy má co odnést, když se to učí na základce, tak je to opravdu napováženou

                          NParanoidní Schizofrenik - Profil | Ne 1.8.2010 13:12:16

                          Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 1.8.2010 13:04:20 >> je to na vzdělání a zkušenosti nenáročná, nekvalifikovaná práce s prakticky nulovou zodpovědností ??? to si opravdu myslýš ??? promiň, ale s tim nmužu souhlasit....bez vzdělání a zkušeností nemůžeš ani vědět kdy zklidit talíř od hosta.... kupříkladu mě irituje, když mám na talíři příbor na třech hodinách a připitomělá rádoby servírka se mě jalově zeptá jestli už to může odnéśt.......o nějakym obsluhování z prava nebo kasírování už radši ani nemluvim...

                            NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Ne 1.8.2010 13:09:23

                            dosec >> vychcaní sme jako díra do sněhu...když otec nastoupil do firmy, tak výroba nebyla schopná dělat to , co měla normované...prostě to nešlo, vždycky se našlo něco, co překáželo a zpomalovalo....pak přišla krize, všude se začalo propouštět a otci se najednou zvýšila produktivita práce o 30%...jak je to možné? proč to dřív nešlo a teď najednou jako mávnutím kouzelného proutku ano? tak tam zavedl úkolovou mzdu a je skoro na 150% čísel z minulých let....
                            zajímavé...

                              NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Ne 1.8.2010 13:04:20

                              dosec >> a jaké by sis představoval v pohostinství peníze? je to na vzdělání a zkušenosti nenáročná, nekvalifikovaná práce s prakticky nulovou zodpovědností....
                              s tím dáváním bokem, je to stejné jako všude jinde, neb podnikatel šetří kde může aby vůbec toho zaměstnance měl z čeho zaplatit

                                Ndosec - Profil | Ne 1.8.2010 13:02:49

                                Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 1.8.2010 12:48:30 >>ale i v hodinovce se dá člověk motivovat pokud je za ním vidět práce.Ono všechno se zúkolovat nedá.Já su v hodinovce a taky to jde,aby jsem tu motivaci měl.S tou vychcaností s tebou souhlasím,ale ta platí oboustraně jak od zaměstnance tak pánů podnikatelů.

                                  NParanoidní Schizofrenik - Profil | Ne 1.8.2010 12:48:30

                                  dosec >> odvolávám těžkou ludru, ale ve velkejch kolbenkách se běžně vžilo - totální zašíváctví.... placení v hodinovce je dávno přežitý a málo motivační.... takový placení v úkolu to je potom motivace, je zvláštní jak zaměstnanci placení v úkolu udělají více práce v běžně stanovené pracovní době než tytíž zaměstnanci placení v hodinovce.... nesmíš zapomínat na to že jsme vyhlášení jako národ vychcánků.....o melouchaření během marodění škoda mluvit... ps: zaměstnávání důchodců je asi to nejkontraproduktivnější řešení co poslední dobou sleduju....

                                    Ndosec - Profil | Ne 1.8.2010 12:43:00

                                    Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 1.8.2010 12:27:45 >> pojem těžká ludra zní hodně hanlivě,nehaž všechny zaměstnance do jednoho pytle.Výkonost zaměstnance záleží i od toho jak je motivován a jedinou motivací pro zaměstnance většinou bývají peníze.
                                    Já jsem motivován dobře,ale trvalo to.O odměńování zaměstnanců v pohostinctví není třeba se bavit většinou je bídné,a když už je dobré tak to není napsáno na papíře,aby pan podnikatel ušetřil.

                                      Nboyscout - Profil | Ne 1.8.2010 12:34:38

                                      Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 1.8.2010 12:29:44 >> máš tam obsah, ne? Nemusíš přece číst všechny kapitoly.

                                        NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Ne 1.8.2010 12:29:44

                                        boyscout >> a nějaký výtah by nebyl? :)