Vaše domácí udělátka

Přikládejte svévlastní výrobky na ryby všeho směru od kaprařiny po muškaření klidně i s postupem.....
Autor diskuse: Figos - Profil , 24.2.2010 všeobecné - domací dílna

NFigos - Profil | Út 16.3.2010 19:15:47

kosvi >> Jo tak to je něco jiného a pro mě slivovička by nebyla?Dám ti trubek kolik chceš ha ha.

    Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:47:14

    Petr.J >> :-)))))

      NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:46:44

      andy.rybar >> Jo kdyby to bylo v rybářskejch potřebách, tak tam by dioda do příposlechu stála nejmíň 150 Kč

        Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:43:46

        Petr.J ->>No asi tam chodí spousta lidí jako já co jim je hloupí platit 2 koruny za nákup a hodinu rad.

          NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:41:46

          andy.rybar >> Nechápu, jak se při těch cenách součástek mohou ti prodejci uživit.

            Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:40:04

            No to nevim mám toho tady spoustu je mi trapný vždycky platit korunu nebo dvě tak si to vždy beru alspoň desetkrát má to i výhodu,nikdy nevíš kde ti nějaká nožička upadne.

              NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:37:25

              andy.rybar >> No hlavně že ti dobře poradili, na co ti bude ten zbytek diod?

                Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:30:04

                Petr.J - >>Nn nejhorší práce bylo udělat vypínač na příjímač.

                No to jsem sy taky myslel že to připájim k záběrový diodě.sice to fungovalo ale jak se to v tom příposlechu propojilo tak mi při záběru na jednom pípáku blikala i záběrovka na druhém.Naštěstí tu máme malej krámek s elektrosoučástkami kam vždy příjdu řeknu co to dělá a co bych chtěl aby to dělalo a tak jsem oběvil usměrňovací diody.:-D vzal jsem si dvě oni mi tam půl hodiny vysvětlovali jak to tam zapojit a nakonec jsem dostal účet na dvě koruny tak jsem se trochu zastyděl a vzal si jich ještě dvacet.:-D

                  NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:22:55

                  andy.rybar >> Jakto? To stačí připojit k led diodě né ?

                    NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:21:51

                    andy.rybar >> Já jsem ze zapojením kondenzátoru na kabílkách od pípáku taky laboroval, myslel jsem si že by to mělo chodit a ono to hrozně blblo. Potom jsem udělal zapojení kondenzátoru na tranzistor a od té doby to šlape na všechny druhy zvonků. On je největší problém v tom, že některé zvonky potřebují déle podržet než začnou vysílat a pípák dává pouze krátký impulz, ten kondenzátor ten impulz prodlouží. Ono by to šlo udělat i jinak, ale toto je nejednodušší a šlape to. Kdybych ti měl popisovat jak jsem se dříve z některými zvonky vystekal, než to šlo, hrůza. Teď je na celém předělání nejhorší práce naletovat ty jacky.

                      Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:19:45

                      Petr.J >>A tohle je sranda oproti tomu když jsem si dělal na pípákách vstup pro příposlech!:-DD

                        Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:13:26

                        Petr.J ->>Ok jsem amatér tak si nechám poradit.Hlavní je že to funguje.:-D

                          NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:11:03

                          andy.rybar >> No dobrá, mě se ještě nestalo, že by to nechodilo, tak se ptám. Někdy se stane, že je kondenzátor 10M málo, někdy se musí použít větší, někdy i 500 M dokonce jednou sem musel dát i 1000M, ale pokaždé to chodilo spolehlivě.

                            Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:08:14

                            Petr.J >>Nic se neodlomilo ani nepropojilo neboť jsem všechny součástky mněl ve smršťovačce a celé obalené izolačkou abych to oddělil od tišťáku.fakt nevim tři hodiny jsem to tady řešil a pak jsem to předělal a ejhle.

                              NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:01:50

                              andy.rybar >> Že to po týdnu přestalo chodit je možné jedině, že se tam něco odlomilo, nebo propojilo, ono jak se to letuje takto dovnitř, tak s tím vzniká mnoho poruch. Nově to už dělám tak, že to letuji na tišťák a do zvonku k vypínači to propojuji kabílkama, je to mnohem snadnější a spolehlivější.

                                Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 14:52:44

                                P.fisher >> Promin,ale to je mimo moje chápání.Specifikuj co připojit a vyjadřuj se celou větou!

                                  NP.fisher - Profil | Út 16.3.2010 14:51:01

                                  k čemu to připojit

                                    Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 14:47:19

                                    P.fisher >> a čemu na tom nerozumíš?

                                      Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 14:46:33

                                      Petr.J ->>Máš pravdu tohle je první co jsem dělal.Kámošovi jsem to udělal tak jak píšeš ty a po tejdnu to přestalo chodit tak jsem mu to musel předělat takhle jak je to na obrázku a funguje.Vypádá to hrozně a elektrotechnik by mne za tohle zapojení asi nepochválil nicméně to z nepochopitelných důvodů funguje lépe.Zkoušel jsem to s třemi druhy pípáků a neměl jsem problém.Teď už mám stejně pípáky s integrovaním příposlechem tak už mi to jen leží ve skříni jako rezerva.

                                        NP.fisher - Profil | Út 16.3.2010 14:45:38

                                        no to zapojení těch kabelů