- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vaše domácí udělátka
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
29x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nvokounek - Profil | Ne 23.10.2011 12:10:27
Npista85 - Profil | Ne 23.10.2011 11:53:04
Nrommi - Profil | Čt 11.11.2010 8:25:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
plastove pletivo musim prepletat vcelarskym drotom...
v poslednom case uz nedavam ani kruzky - mam poplastovane vlakno - spravim uzol a idem...
vyzera to sice zvrhlo, ale koniec koncom rybam to je jedno...
NSven - Profil | St 10.11.2010 15:31:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ta otázka byla spíš do fóra:-)
Také jsem vrtal různé trubky. Těch alternativ je spousta. Každý si musí najít co mu nejvíc vyhovuje. Myslím pokud si vyrábí sám. Mě vyhovuje právě to pletivo.
Není problém ho sehnat, můžu si nastříhat libovolnou velikost a naohýbat různé tvary. Když si koupím 1bm, nadělám krmítek na dvě sezony. Stačí jen koupit O-kroužky.
Nrommi - Profil | St 10.11.2010 15:08:13
NSven - Profil | St 10.11.2010 15:07:06
V podstatě ten olověný plátek s O-kroužkem můžeš namáčknout na cokoli.
Ale já opravdu neznám důvod, proč používat ausgerechten jen krmítka s malými očkami. V čem je jeho výhoda ?
NSven - Profil | St 10.11.2010 14:47:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
To, že z nich krmení vypadává je v pořádku. Nemá tam vydržet celý den.
Je na tobě, jakou namícháš konzistenci.
Ta se bude odvíjet podle typu vody a hloubky místa lovu. Na mělkém stojáku by měla směs vypadnout už úderem o hladinu, v hluboké vodě musí začít vypadávat až po dopadu, v proudu je třeba aby se rozpadala opravdu pomalu.
Problém bych tedy hledal v přípravě krmení, ne ve velikosti oček krmítka :-)
Nmeďo1 - Profil | St 10.11.2010 13:21:23
NRaul86 - Profil | Ne 13.6.2010 10:55:02
Nsadraj - Profil | So 12.6.2010 23:39:00
Jo a aby semi to nekdy líp válelo a nelepikllo tkajsm zsjitil že je dobrá je mírne navlhčit fixirkou navo z nejaý flašky s rozprašovačem a obalit lehce v bramborovým nevo jiným škrobu motom nemají stnau když jsou mastnejší se p rolbalu posunovat namísto otáčení ,
DOcela bych občas potřebvao asi tka 4x vetší kuchynsko llinku aby to bylo kam dávat
NFinanc - Profil | Út 8.6.2010 18:48:52
NNOVAS - Profil | Út 8.6.2010 18:19:02
NSven - Profil | Út 8.6.2010 16:55:42
Napíšeš to sem stokrát, každý to dostane černé na bílém k povolence a stejně to je prd platné.
A za pár příspěvků se stejně ozve: " a komu může vadit, když si tam dám malinkou
bojčičku ?" :-)))
NNOVAS - Profil | Út 8.6.2010 16:45:35
http://www.rybsvaz.cz/?page=legislativa/rybarsky_ra d_2010
NFinanc - Profil | Út 8.6.2010 16:27:57
Odpověď na Tvou poslední otázku - Divil by ses, ale povolil. Důsledkem je samozřejmě voda plná polystyrenového čehosi s provázkem a šutrem na konci.
Citace z BP které platí v jednom spolku v mém okolí:
VII. Chování při lovu
3. Pokud lovící použvá k označení místa na hladině bójku, je povinen tuto ihned po ukončení denního lovu odstranit.
NNOVAS - Profil | Út 8.6.2010 16:14:40
http://www.rybsvaz.cz/?page=legislativa/rybarsky_rad_2010
Druhá věc je , že na to všichni serou , včetně RS. Alespoň na Slapech :-(
NSven - Profil | Út 8.6.2010 16:05:42
Jako poddružný problém bych viděl subjektivní vnímání opracovanosti polystyrénu, pro použití bojky při lovu dravců.
Za opracovaný výrobek, tedy takový, na jehož pořízení musel lovící vynaložit jisté finance nebo řemeslný um a kterém se dá předpokládat, že po ukončení lovu stojí lovícímu za námahu s jeho opětovným odstraněním, považuji např. :http://www.spoma.eu/1306-bojka-na-sumce-h.html&id_lang=3
Za méně poddružný problém ale nelze považovat povolený max. rozměr takové bójky. A ten onen paskvil z obrázku, bezpečně přesahuje. :-)
Jinak otázka byla o domácích udělátkách a takové otázce fandím. Proto ji nechci pro jednu poznámku, zasírat nic neřešícími a stokrát probranými tématy. :-)
Nandy.rybar - Profil | Út 8.6.2010 15:46:28
NSven - Profil | Út 8.6.2010 15:43:00
Nandy.rybar - Profil | Út 8.6.2010 15:40:44
NSven - Profil | Út 8.6.2010 15:38:12
.......Za bójky se nesmí používat neopracovaný polystyren a neopracované plastické hmoty (včetně PET lahví)........
II. Povolené technické prostředky k lovu
1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
2. Vábničky, plavidla, plovoucí nafukovací rybářské pomůcky určené k lovu ryb, echolot, podběrák, čeřínek, vezírek, vyprošťovač háčků, měřítko, stojánky nebo držáky na udice, čihátka, splávky, zátěž, nahazovací prak a další prostředky. Použití těchto prostředků specifikuje uživatel revíru v bližších podmínkách výkonu rybářského práva.
Vidíš tam někde povolení používat bójku k označení lovného místa, navíc z neopracovaného polystyrenu ???
Nebo věříš, že se najde uživatel ryb. revíru, který by cosi takového na své vodě povolil ?
Npelikan aliaz STOP SKRUFF...!! - Profil | Út 8.6.2010 15:04:37
návod na výrobu:
1,koupíme libovolnou láhev tuzemské lihoviny.
2,otevřeme a vypijeme.(0,5L sám 1L ve dvojko).
3,do víčka uděláme otvor o průměru 0,5cm.
4,do otvoru nasuneme rohatinku se závitem a zevnitř na závit našroubujeme plastovou matku.
5,prázdnou láhev naplníme libovolnou,postradatelnou tekutinou a opět našroubujeme víčko,tentokrát i s rohatinkou.
Přeji uspěšný lov:))
NFinanc - Profil | Út 8.6.2010 14:43:00
NSven - Profil | Út 8.6.2010 13:41:42
Něco na čtení z BP:
V. Lov na bójku
Lov na bójku je lov dravých druhů ryb pomocí povoleného plovoucího zařízení (tzv. bójky). Účelem bójky je udržet nástrahu ve zvolené hloubce.
Při lovu může být použito bójky nebo bójky s pomocnou bójkou; přitom žádná z nich nesmí přesahovat rozměry 15 x 15 x 30 cm. Spojení bójky a pomocné bójky musí umožňovat po záběru a při zdolávaní ryby jejich rozpojení tak, aby pomocná bójka již nebyla spojena s udicí. Po skončení lovu musí být pomocná bójka vytažena z vody.
V případě použití dvou bójek, které jsou pevně propojeny spojkou, nesmí žádná z nich přesahovat rozměry 10 x 10 x 10 cm. Jejich vzájemné propojení může být maximálně do 150 cm.
Za bójky se nesmí používat neopracovaný polystyren a neopracované plastické hmoty (včetně PET lahví). Bójka smí být nastražena pouze tak, aby byla zachována nejméně vnitřní třetina vodní plochy volná pro plavbu, není-li stanoveno jinak.
Nkamos - Profil | Pá 19.3.2010 17:38:54
Postup: na bílou nálepku obrýsji lopatku vybarvím, vystřihnu a nalepím na tenkou folii a z vrchu vteřinovým lepidlem 2 folii. obstřihnu a přilepím vteřinovým lepidlem na třpytku a tradá a je hotovo.
Víz obrázek že opravdu funguje.
NImrych - Profil | Pá 19.3.2010 17:21:50
NFigos - Profil | Pá 19.3.2010 13:44:00
NFigos - Profil | Út 16.3.2010 19:15:47
NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:46:44
Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:43:46
NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:41:46
Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:40:04
NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:37:25
Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:30:04
No to jsem sy taky myslel že to připájim k záběrový diodě.sice to fungovalo ale jak se to v tom příposlechu propojilo tak mi při záběru na jednom pípáku blikala i záběrovka na druhém.Naštěstí tu máme malej krámek s elektrosoučástkami kam vždy příjdu řeknu co to dělá a co bych chtěl aby to dělalo a tak jsem oběvil usměrňovací diody.:-D vzal jsem si dvě oni mi tam půl hodiny vysvětlovali jak to tam zapojit a nakonec jsem dostal účet na dvě koruny tak jsem se trochu zastyděl a vzal si jich ještě dvacet.:-D
NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:21:51
Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:19:45
Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:13:26
NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:11:03
Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 15:08:14
NPetr.J - Profil | Út 16.3.2010 15:01:50
Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 14:52:44
Nandy.rybar - Profil | Út 16.3.2010 14:46:33
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic






































