- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Akvaristicko - Teraristické tvrdé jádro
Místo pro povídání, fotky,a vůbec všechno o Akváriích a Teráriích a samozřejmě rybařině.
Autor diskuse: Petr Z. Vedro - Profil , 27.1.2010 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
50x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NTichej - Profil | Pá 29.1.2010 13:53:04
Sven >> ahoj něco málo o akvaristice vím:-))Ještě v roce 2000 jsem měl celkem slušnou pěstírnu.Dělal jsem pávčata a neonky.Živorodky se k nám dnes vozí hlavne z Asie(Vietnam,Tajvan). A pomalu i tetrovité se od tud budou časem vozit.Znal sem borce co do USA posílal tejdně 10000-15000ks neonek.Posílaj se tam ve velikosti 1cm .několik našich chovatelů má dnes pěstírny v Asii..Amíci se moc odchovem nezaobírají,vesměs všichni špičkoví chovatelé pocházejí z Evropy
NPetr Z. Vedro - Profil | Pá 29.1.2010 13:35:00
XXXXXL >> Krásná Krajta Královská, máš jen jednu? Pošli detailnější foto. Já mám samici cca 11 let.Taky jí nafotím.
NDenny - Profil | Pá 29.1.2010 13:34:52
Sven >> no zdejsi prodavaci by ti v tomhle urcite take neporadili,ne ze by nechteli,ale dle meho nazoru o tom nic nevi,porste je to pro ne prace jako kazda jina.Nevim jake jsou ceny vybaveni akvarek nebo terarek doma,ale tady je to pro kazdeho hodne dostupne.T aFlorida je spis o tom,ze neni potreba nejake specialni budovy s vytapenim,mozna jen kratkodobe a ty naklady jsou asi pro kazdeho vyrobce dost podstatne.
NSven - Profil | Pá 29.1.2010 13:25:28
Denny >> Díky. Předpokládám, že tam budou určitě lepší podmínky pro mořskou akvaristiku a může si ji dopřát víc zájemců. Tady se dá také sehnat téměř všechno ale ceny jsou tedy příšerné.
Je pravda, že se i tady v obchodech objevují takové druhy které jsem nikdy neviděl ale když se zeptáš prodavačů, tak nemají ani tušení odkud ty ryby jsou. Něco je odchováno tady ,něco z Německa a možná je mezi tím i divoký import. Problém je zjistit už pouhý název a o způsobu života nebo dokonce rozmnožování se můžeš pouze dohadovat. Jestli byl dříve problém se dostat k nějakým informacím tak dnes tuplem. Je to kšeft a nikdo nic neprozradí.
Je pravda, že se i tady v obchodech objevují takové druhy které jsem nikdy neviděl ale když se zeptáš prodavačů, tak nemají ani tušení odkud ty ryby jsou. Něco je odchováno tady ,něco z Německa a možná je mezi tím i divoký import. Problém je zjistit už pouhý název a o způsobu života nebo dokonce rozmnožování se můžeš pouze dohadovat. Jestli byl dříve problém se dostat k nějakým informacím tak dnes tuplem. Je to kšeft a nikdo nic neprozradí.
NDenny - Profil | Pá 29.1.2010 13:00:36
Sven >> nemam nejmensi tuseni jak je to tady s chovem.Ryby ktere chodi do tohoto obchodu jdou s Floridy,takze tam zrejme bude nejaka velka odchovna,protoze tech prodejcu je tady strasne moc.Ani nevi,jak moc se kupuji akvarka a dalsi vybaveni.Jen bych rekl,ze doma je vestsi vyber ryb,ktere se daji koupit,ale je to jen muj pocit.Specialku na ryby jsem navstivil jen v Nevade a tam byl vyber opravdu hodne dobry.Prevazovala taafrika,konkretne tlamovci,ale meli tam druhy,ktere jsem nikdy pred tim nevidel.
NMarcelP - Profil | Pá 29.1.2010 10:39:32
manaposledni >> Je jen otázka času kdy ti ten keříčkovec angolský vyžere všechny ryby v akváriu.
Tím si buď jist.
Tím si buď jist.
NSven - Profil | Čt 28.1.2010 23:15:54
Denny >> no to asi jen zkresluje obrázek. Také tam je tolik chovatelů jako v Evropě, nebo si tam lidi kupují ryby spíš na koukání ?
NDenny - Profil | Čt 28.1.2010 23:11:08
Sven >> co jsem tam videl,tak je vse lepene,snad jen ty do 5ti galonu jsou lite,ale opravdu to nevim.
NSven - Profil | Čt 28.1.2010 23:07:11
Denny >> bohužel to nepřečtu. Ale to je vidět, že jsou s výbavou. To 25 gal. se mi zdá jako by bylo z litého skla. Nebo ne ?
NDenny - Profil | Čt 28.1.2010 22:58:29
Sven >> kdyz si to priblizis,mozna bude videt,co to vse obsahuje.Je k tomu filtr,topeni,osvetleni a par dalsich malickosti,tak ta cena neni spatna.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59883
NAkvaristika4245
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NUdírny a uzení51150
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22068
NZoologický koutek MRKu.33424
NRybářský retro bazar.16777
NBrněnské jádro364683
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413635
NRyby, které mizí z našich vod.7259
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....





















