- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Akvaristicko - Teraristické tvrdé jádro
Místo pro povídání, fotky,a vůbec všechno o Akváriích a Teráriích a samozřejmě rybařině.
Autor diskuse: Petr Z. Vedro - Profil , 27.1.2010 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
50x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NZajda - Profil | Čt 28.1.2010 18:11:34
fishmen17a >> No, nebudu ti vyvracet, co ti říkali známí, ale věř tomu, že tam nikdo pod cenu nepůjde...
NSven - Profil | Čt 28.1.2010 17:42:33
Brožeděj >> tak to už ano :-) Když budeš "čivavu" řádně krmit ve velké nádrži ,odvděčí se ti krásnými cca 50cm :-)))
NSven - Profil | Čt 28.1.2010 17:40:22
Brožeděj >> Povídání o řasách by bylo nad rámec této otázky. Telegraficky je možné konstatovat, že je důležitější řešit příčinu a ne až následky. Řas je mnoho druhů a je třeba nejprve určit druh a teprve potom se rozhodnout. Je třeba vytvořit buď takové podmínky aby se řasám nedařilo, tedy zvolit správnou intenzitu osvětlení, použít dostatečné množství vyšších rostlin, které budou ubírat řase živiny, správnou chemii vody atd. a nebo použít UV lampu, případně některý s chemických přípravků, kterých je na trhu dostatek. Ovšem jak UV lampa tak chemie řeší pouze následky a v případě jejich vysazení, řasa vesele bují dál.
http://www.exo-eko.cz/Prostredky-na-odstraneni-ras-v-akvariu
http://www.exo-eko.cz/Prostredky-na-odstraneni-ras-v-akvariu
NBrožeděj - Profil | Čt 28.1.2010 17:20:25
Sven >> hm, tak to není ancistrus - je to tohle (Sven - ® St 27.1.2010 21:20:30). Zase na moji obranu jsou si tyhle potvory docela podobny. My bad.. Ať je to co chce, říkám jí čivava a je to moje chlouba!
NSven - Profil | Čt 28.1.2010 17:16:16
Brožeděj >> když ubereš ještě takových 7-8 cm mohl by to ancistrus být :-)))
NPetr Z. Vedro - Profil | Čt 28.1.2010 17:12:16
Super slušně se to tady za jeden den rozjelo. Jen tak dál. Fotek je dost a všem děkuji.
NBrožeděj - Profil | Čt 28.1.2010 17:12:05
Sven >> ok, tak 22, ale níž nejdu, zkusím udělat fotku. Bez ohledu na to, že jsi měl možná učenější radu, tak mi řekni, co nefunguje na tom, co jsem řekl já? Mně to na řasy fungovalo a nemusím na to mít vysokou akvaristickou ;-)
NSven - Profil | Čt 28.1.2010 17:11:46
noční ryba >> to je pravda. Žerou jako mlejn a rostou jako z vody :-)
Prodavačům v obchodech nevěřím ani slovo, protože to jsou z 99% pouze podavači zboží. A o sortimentu nemají ani šajn, akvaristiku nevyjímaje. Nejlepší je nakupovat přímo u chovatele. Se zvířetem dostaneš i fundovanou radu, dozvíš se v jakých podmínkách žilo a hlavně cena je trochu jinde než u "obchodníka", překupníka.
Prodavačům v obchodech nevěřím ani slovo, protože to jsou z 99% pouze podavači zboží. A o sortimentu nemají ani šajn, akvaristiku nevyjímaje. Nejlepší je nakupovat přímo u chovatele. Se zvířetem dostaneš i fundovanou radu, dozvíš se v jakých podmínkách žilo a hlavně cena je trochu jinde než u "obchodníka", překupníka.
NSven - Profil | Čt 28.1.2010 17:03:47
Brožeděj >> Ancistrus 25cm ??? Když přidám rady s bojem proti řasám, no nevím, nevím:-)
Nfishmen17a - Profil | Čt 28.1.2010 16:57:58
Zajda >> no nebyl ale znami tam byli, a jezdi, nerikam ze je tam vse za hubicku ale da se tam (pry) sehnat levne. znama tam koupila kocku za dvojku pritom stoji 4x vic. zatim mi vseci vykladali jak za levno nakoupili, napr papouska aru za ctverku, . ale verim ze se tam zviratko za 50 litru urcite najde. tak asi tak no
NZajda - Profil | Čt 28.1.2010 16:45:53
fishmen17a >> Čt 28.1.2010 15:12:31 - nechápu, jak můžeš napsat takovou kravinu - nikdy jsi tam nebyl, ale víš, jak se tam prodávají zvířata lacino...Bys koukal, jaké se tam točí prachy...
Nmanaposledni - Profil | Čt 28.1.2010 16:19:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
taky přidávám moje akvárium 640l-Tlamovci,sumec...a terárium s Legunánem-bohužel není vidět...a dole akvárium na odchov Tlamovců...
NKalužmistr - Profil | Čt 28.1.2010 16:16:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59882
NAkvaristika4245
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NUdírny a uzení51147
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22068
NZoologický koutek MRKu.33424
NRybářský retro bazar.16777
NBrněnské jádro364683
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413584
NRyby, které mizí z našich vod.7259
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"






















