Koi a zahradní jezírka

Vše o koi a zahradních jezírkách. Vkládejte své fotografie jak ryb, tak jezírek. Podělte se o Vaše zkušenosti
Koi - pořízení, chov, nemoce, variety, růst, krmiva
Jezírka - budování, technika, filtrace, péče o jezírko (jaro, léto, podzim, zima)
Autor diskuse: Marsip - Profil , 12.1.2010 všeobecné - ostatní

Jakou částku jste schopni utratit za rybu?

A) Do 500kč61%

B) Do 1 000kč12%

C) Do 2 000kč2%

D) Do 5 000kč5%

E) Do 10 000kč2%

F) Nad 10 000kč16%

Od 15.1.2010 hlasovalo 255 čtenářů.

NMarsip - Profil | So 24.4.2010 20:52:57

kubah >> Lepsi kdyz jich je vice.

    Nkubah - Profil | So 24.4.2010 20:34:15

    Ahoj všichni...
    Dotaz, dá se naučit krmit z ruky i karas?

      NRick - Profil | So 24.4.2010 20:20:16

      Marsip >> uznavam ale ja no to koukat nebudu, to vis czech student hold je czech student, prachy chteji a rovnou lajnu znaji jen z snupiku

        NDudo - Profil | So 24.4.2010 15:05:56

        Ahoj, mám menší problém... Před měsícem jsem napustil jezírko cca 7 kubíků vody... Dneska jsem musel udělat menší výlov, protože ryby začaly chytat nějakou plíseň (šlo jim to až do očí) a voda se celkem nepěkně zakalila... Řekl bych, že se to stalo ze dne na den... Mohl by mi někdo poradit?? Klidně i přes SZ, nechci rušit hloupými otázkami... Dík

          NPetr Z. Vedro - Profil | So 24.4.2010 9:30:06

          Marsip >> Tohle má max průtok do 4 m3. A varianta, že bych na něj připojil jiné čerpadlo s výkonem okolo 1,5 m3 ? Přemejšlím jak ho na tu gravitační filtraci připojím !

            NPetr Z. Vedro - Profil | So 24.4.2010 9:27:40

            Moravadream >> Jinde jsem našel že to od Marimexu má 24 W. Ale už jsem ho objednal tak uvidím až dorazí. Ale i těch 18 W jak píše Marsip by mělo stačit.

              NMarsip - Profil | Pá 23.4.2010 20:55:37

              Rick >> Vidis jak je ztracene bedneni pekne v rovine a to i do kruhu? :))))) "Itale"!!! ":))))

                NMarsip - Profil | Pá 23.4.2010 20:41:53

                Rick >> Tvoje uz prijely do jara. :)

                  NRick - Profil | Čt 22.4.2010 22:27:06

                  Marsip >> s tou garaž minuješ i moje?

                    Nkubah - Profil | Čt 22.4.2010 22:11:00

                    Marsip >> já chci právě letos poprvý karasy dát na zimu do sklepa, protože kdyby přišla stejná zima jako letos, tak se k rybníčkům blbě dostanu přes hromadu sněhu z chodníčku...

                      NMarsip - Profil | Čt 22.4.2010 22:08:00

                      kubah >> Pres zimu je krmim mene a ne tak vydatnym krmivem. Prodlouzim jim sezonu vetsinou o 3 mesice na 22C a pak je necham schladnout na 1-2 mesice 6-8C bez krmeni.

                        NMarsip - Profil | Čt 22.4.2010 22:06:33

                        Moravadream >> Mam jeste jedno jezirko 12kub.

                          Nkubah - Profil | Čt 22.4.2010 22:05:18

                          Marsip >> ahoj, přes zimu je tam normálně krmíš stejně?

                            NMoravadream - Profil | Čt 22.4.2010 22:02:19

                            Marsip >> to stihneš dodělat?

                              NMarsip - Profil | Čt 22.4.2010 21:49:40

                              S pocasim to vypada dobre, behem 14dni jsou ryby z garaze venku. :)

                                NMarsip - Profil | Čt 22.4.2010 21:35:16

                                Moravadream >> Je tezkej, sam jsem ho nevykutalel. cca 120-150kg, pres zimu mi tam diky spadnuti steny sjel.

                                  NMoravadream - Profil | Čt 22.4.2010 21:34:05

                                  Marsip >> jak sou ty pákovky velký? jenom odhaduji váhu šutru dole na zemi...

                                    NMarsip - Profil | Čt 22.4.2010 21:28:54

                                    Rick >> Se ti zda machale... :) Pod zalevackami je pripojeni na guly v uhlu 60stupnu, takze si predstav stred jezirka o 50cm nize.. minimalne. Odhaduji tak 45-50kub. Jasny, na Ricki-lake to nema, ale taky mam jen 895m2 pozemek.

                                      NMoravadream - Profil | Čt 22.4.2010 21:28:26

                                      Rick >> třeba bude stavět dvě patra:D, nevíš kde bych našel vzorec o tom že výtlak čerpadla se počítá až od vodní hladiny?

                                        NMarsip - Profil | Čt 22.4.2010 21:27:17

                                        Petr Z. Vedro >> Zalevacky ano, diky zime se mi sesunulo navic nez jsem chtel 20cm ze stran, nechci jezirko o tolik rozsirit.

                                        Jinak UV watove staci, jen poresit zapojeni. Videl jsem vsak jezirka od zahradniku, kteri takto UV montuji tzn. v jezirku cerpadlo - UV - filtrace - jezirko. Je to boj. :)