Koi a zahradní jezírka

Vše o koi a zahradních jezírkách. Vkládejte své fotografie jak ryb, tak jezírek. Podělte se o Vaše zkušenosti
Koi - pořízení, chov, nemoce, variety, růst, krmiva
Jezírka - budování, technika, filtrace, péče o jezírko (jaro, léto, podzim, zima)
Autor diskuse: Marsip - Profil , 12.1.2010 všeobecné - ostatní

Jakou částku jste schopni utratit za rybu?

A) Do 500kč61%

B) Do 1 000kč12%

C) Do 2 000kč2%

D) Do 5 000kč5%

E) Do 10 000kč2%

F) Nad 10 000kč16%

Od 15.1.2010 hlasovalo 255 čtenářů.

Petr Z. Vedro - Profil | Po 12.4.2010 20:51:10

Kord@ >> Tak dík, pochvala potěší :o)

    yvana - Profil | Po 12.4.2010 20:47:20

    Kord@ >> tak nezapomeň dát fotky ať máme inspiraci

      Kord@ - Profil | Po 12.4.2010 20:41:54

      Jezírko!Ale ten hafan je taky super :-) Já jestli to zítra klapne tak taky už napouštím a ve středu pokračuji dál a dál

        Petr Z. Vedro - Profil | Po 12.4.2010 20:38:13

        Kord@ >> Myslíš jezírko nebo toho psa ? :o)

          Kord@ - Profil | Po 12.4.2010 20:36:19

          Petr Z. Vedro - Sakra to je nádhera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            yvana - Profil | Po 12.4.2010 18:27:25

            Moravadream >> Byly,ale já jsem dala po Pv punčochy takovou směs partiklů,ale ani boilis i když se s ním přikrmilo nebylo nic,tak šlo na krmný místo,vařená kukuřice do ní sem dala láhev medu a spařila řepku to jsem tam šoupla,vyhodila bolis a dala na vlas dvě kuku,ale zajímavý,že jsme měli pět příchutí nakládaný kuku a brali jenom jeden druh,letos ji mám poprvé,tak budu zase testovat.Jinak teď dělám mix do PV punčochy:velký masový halibutky.menší halibutky směs,řepku a peletky pro kapry,to krájím do druhý přidám různý boilis a samo tam dám nějaký dip nebo booster,v neděli večer povím na co brali.

              Moravadream - Profil | Po 12.4.2010 17:48:59

              yvana >> takže už na halibuty byly kontakty? no jo mě na.rala ta ppl 2kila..

                yvana - Profil | Po 12.4.2010 17:47:08

                Moravadream >> Tak ty halibutky mám dva druhy ty budu letos testovat,nebo už jsem začla,ale zatím na vyhodnocení je brzo,ale vypadají dobře,proto je zatím krájím a dávám do punčochy,ale na ty menší budu teď chytat na Vašáku,tak uvidím.Ty pstružáky mám 6mm,ty jsou akorát pro jesetery.Pro malé koi beru ty pecičky,pro větší ty granulky,ale fakt se vyplatí zajet nebo objednat u Štěchů krmení,vyplatí se to.Než trochu vyrostou,tak to sežerou a koupím pro větší.

                  Moravadream - Profil | Po 12.4.2010 17:31:57

                  yvana >> a jak ti jdou ryby na ty jejich halibutky? já sem ty pstružáky asi nějak poplet sem chtěl tak 4mm a přišli mi mikro:D tak tím krmím dorost v jezírku

                    yvana - Profil | Po 12.4.2010 17:29:43

                    Moravadream >> Od sery mám plovoucí granule,ale byly dost drahé,zůstaly mi nějaké od loňska.Jinak od Štěchů jsem vzala,jak ty drobné plovoucí pecičky,tak i ostatní krmení oni krmí jesetery tím samým co koi kapry.Když už jsem u nich byla tak jsem vzala halibutky.Ty granule pro pstruhy mám doma dávám je do PV punčochy,když míchám partykl,tak je přidávám.Zkusím je dát jeseterům a povím co a jak.

                      Moravadream - Profil | Po 12.4.2010 17:22:07

                      yvana >> od sery máš co? borec v pohořelicích mi říkal že sou granule pro jesetery ale 3L za 550, pstružáky jsou prý to samé jen více kalí vodu, jsou mastnější. u štecha za 40 kaček za kg což je super. už mi od nich došlo žrádlo a ty pstružáky žerou všechny ryby nejvíc

                        yvana - Profil | Po 12.4.2010 16:38:11

                        Petr Z. Vedro >> Jo tak to jsem udělala,byl několik cm pod hladinou viděla jsem,jak směřuje k potravě,ale bál se vylíst hlavou k hladině,já si myslím,že si taky zvykne.Jo na kočky už jsem alergická,dvakrát totál vybraný ryby,to potom už jde stranou ohled.

                          Petr Z. Vedro - Profil | Po 12.4.2010 16:30:23

                          yvana >> Tak jak bude na hladině tak mu tam přihoď baštu a uvidíš. Já je takhle krmil něž mě je číči sežraly.

                            yvana - Profil | Po 12.4.2010 16:29:42

                            dudan >> No tak já mám tu nevýhodu,že z okna to mám daleko a když vezmu vzduchovku,tak stihnou utýct.Máme za zahradou louku a kravín,tak si umíš představit těch koček.Jinak jezírko bylo udělaný jinak,ale kvůli kočkám se muselo přdělat.Psa mám,ale doma.

                              yvana - Profil | Po 12.4.2010 16:27:24

                              Petr Z. Vedro >> Tak dneska jsem trochu dělala jezírko,koi už si zvykají na hlas i pohyb,ale co mě překvapilo,že ten jeden jeseter,jako by se chtěl předvádět,tak jezdil u hladiny,tak jsem místo práce čučela.Jo vím jaký krmení myslíš.Od sery mám plovoucí,ale myslím,že když bude klid,že vyjede až k hladině a budetam sbírat potravu.

                                yvana - Profil | Po 12.4.2010 16:23:44

                                Moravadream >> Ahojky mám doma pstruží granule,tak jim dám,aby neměli hlad.Díky

                                  Petr Z. Vedro - Profil | Po 12.4.2010 14:42:02

                                  yvana >> Kupoval jsem spec. krmení pro jesíky tuším od Sery ,které se potápí, ale stejně ho nejvíc sezobali kapři :o) Nejlepší je krmit když vidíš, že jsou aktivní a hledaji potravu u hladiny.

                                    Petr Z. Vedro - Profil | Po 12.4.2010 14:37:59

                                    dudan >> Tak to to máš pořešený, kolik má zářezů ročně ? Švagruv staford ma 5 ks ježečka obecného ročně. Bohužel se tomu nedá zabránit bo je loví f noci :o).

                                      dudan - Profil | Po 12.4.2010 14:10:00

                                      yvana >> S kočkama už problém nemam.Byly doby kdy jo,to jsem skoušel sklopec a když byla chycená tak jsem na ten sklopec (hrál) tyči.Pak si zvykli a musely přijít na řadu broky,ty už byli lepší(už se tak často nevraceli)-:) No a dnes mam Sany ta už je ohlídá a jí zas ten plot.Tady je její foto.

                                        Moravadream - Profil | Po 12.4.2010 12:25:37

                                        yvana >> pstruží granule