Kapři na Blanensku

S počtem dobrejch revírů na okr. Blansko je to celkem bída..:-) na který se chystáte přístí rok? a jeké máte zkušenosti na našich vodách.
Autor diskuse: Findusek - Profil , 31.12.2009 všeobecné - revíry, cestování

Kolik ryb odnáším z našich revírů ? :-)

A) žádné, pouze chyť a pusť25%

B) jen pro vlastní potřebu, nerozdávám ! (ročně do 15 ks)54%

C) jen pro vlastní potřebu, nerozdávám ! ryby doma milujem (ročně přes 15 ks)7%

D) beru skoro všechno co má míru a někomu to pak dám4%

E) beru vše!!! kapry nejím, ale měním je ze sousedy za králíky a kačeny10%

Od 28.2.2010 hlasovalo 338 čtenářů.

NSaimon - Profil | Po 17.5.2021 21:49:01

Buffalo1969 >> a nebude to "úhyn po zimě" ? Přece jen, letos se ta voda ohřívá pomalej než co jsme v poslední době zvyklí a ten oborskej není zrovna moc hlubokej a vhodnej pro přezimování rybí obsádky a na některejch revírech sem si všiml, že plíseň celkem řádí

    NBuffalo1969 - Profil | Po 17.5.2021 21:35:10

    Saimon >> fotky jsem nedělal. Nějak mně to docela zaskočilo.

      NSaimon - Profil | Po 17.5.2021 21:16:01

      Buffalo1969 >> takže suma sumárum tam nic nezůstalo. Dobrý vědět, vyškrtnu z letošního plánu navštívenejch revírů ;-)

        NBuffalo1969 - Profil | Po 17.5.2021 19:40:16

        Dneska obhlídka Oboráku.
        Ve vodě plavalo cca 20 kaprů, 10 amurů a asi 10 karasů. Všechno chcíplý.
        😕

          NSaimon - Profil | Po 17.5.2021 18:46:19

          Tímto považuji sezónu klíšťat za zahájenou. Fotku nedám, protože je to tam, kde to nikdo nechce. Takže všem doporučuju začít používat repelenty

            NFindusek - Profil | Ne 16.5.2021 23:01:17

            booster >> určitě dá, ale musíš ho vysedět 😎

              NSaimon - Profil | Ne 16.5.2021 18:52:31

              Saimon >> nejhorsi dochazka letos, od zera me zachranil cejnek dlanove velikosti

                NSaimon - Profil | Ne 16.5.2021 15:53:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Dneska jinej revir a zatim se to moc nehejbe

                  Nbooster - Profil | Ne 16.5.2021 15:14:51

                  Díky, uvidím, ještě nejsem rozhodnut.🐟

                    NBuffalo1969 - Profil | Ne 16.5.2021 14:33:04

                    booster >> Přeju krásný lov a jednoho domů. 😎🍺

                      Nbooster - Profil | Ne 16.5.2021 14:25:27

                      Buffalo1969 >> Díky za podnětné info, nejsem masař, ročně max 7 kousků, spíš míň. Jde mi o to udělat pár záběrů a třeba si jeden kousek přivlastnit, prostě si zachytat.
                      Kapra sice za prase nepovažuji, ale někteří z "rybářů" jsou horší než dobytek. Ten žere, jen když mà hlad. Jo a srkačky bych s rozkoší větší než kvalitní vys.ání všem stříhal. Sumasumárum to asi prubnu. A uvidím až na místě, co tam chodí za členy cechu Petrova. Ještě jednou díky a ať se daří.

                        NBuffalo1969 - Profil | Ne 16.5.2021 13:44:27

                        booster >> Zdarec. Mám to asi 3 kilometry, ale ještě jsem tam letos nebyl. Je sice fakt, že tam nasypali skoro tunu prasat, ale jezdí tam masit dvě tuny duchen. takže pokud tam něco takovýho dali, tak už z toho budou nejspíš uzený podkovy a nebo v lepším případě hranolky.
                        Už se těším, až se na svazu někdo zase probere a nastaví maximálně 20 prasat za rok, protože co vím, tak někteří jsou tam denně a s prázdnou nechodili. Nezávidím jim to, ale jsou věci, který mně fakt serou.
                        Takže držím palce a pevný nervy mezi srkačkama.

                          NBuffalo1969 - Profil | Ne 16.5.2021 13:38:36

                          Saimon >> hezkypěkně..:-)

                            Nbooster - Profil | Ne 16.5.2021 13:21:19

                            Zdravím pánové, prosím o info, dá se chytit v Ostrově u Macochy nějaký ten kapřík kolem 50-55 cm? Kolega jel kolem a nějakých 5,6 rybářů tam viděl. Mám to cca 40 km, tak nechci jezdit zbytečně. Díky za každé info.

                              NMiloušek - Profil | Ne 16.5.2021 12:01:31

                              Saimon >> ty to by sme mohli.. Uvidím co mě řeknou doma a v praci.

                                NSaimon - Profil | Ne 16.5.2021 11:30:40

                                Miloušek >> zkusím domluvit dovolenou 26-30.5. Potkáme se někde?

                                  NMiloušek - Profil | Ne 16.5.2021 11:19:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Saimon >> pěkně

                                    NSaimon - Profil | So 15.5.2021 19:59:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dneska nejhezčí, 40cm

                                      NBatuta - Profil | St 5.5.2021 18:46:27

                                      Findusek >> Už nepůjčují, se jim to nevyplatilo.

                                        NFindusek - Profil | St 5.5.2021 16:21:57

                                        blazena6 >> ahoj loďku jsem tam míval, ale už pluje na Delešické přehradě :)
                                        zkus se zeptat v Letovicích v rybářských potřebách za mostem tam loďky kdysi půjčovali a možná je to stále aktuální :)