- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sumec na jídlo?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
25x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nželva - Profil | Po 14.12.2009 19:34:53
Dělá se stejně jako klasická tlačenka.Akorát tam místo dietního vepřecího dáš tučnou rybu.
Jikry,mlíčí(můžeš použít i z jiných ryb) z prasete kůže aby to drželo pohromadě(nebo želatinu)
Dá se přidat i zelenina.Koření stejné.Maso z břicha nakrájet na kostičky asi 2kg. Postup, ovarové koleno přidat kilo kůží,cibule,nové koření,pepř celý,sůl a uvařit.Koleno a kůže vyndáme,kůže pomeleme
a vrátíme do vývaru,přivedeme k varu a postupně přidáme maso zeleninu a jikry nakonec okořeníme podle chuti.Pak už to jen nalejeme do tlačenkových sáčků zavážem a hotovo při chladnutí nutno otáčet. K hlídání a otáčení tlačenky doporučuji ovarové koleno s křenem a pivem.
Nželva - Profil | Po 14.12.2009 18:47:49
Nvydrák - Profil | Po 14.12.2009 18:18:59
Nkolibrik - Profil | Po 14.12.2009 18:13:13
Nvydrák - Profil | Po 14.12.2009 18:09:50
Nkolibrik - Profil | Po 14.12.2009 18:06:44
Nvydrák - Profil | Po 14.12.2009 17:56:32
Nkolibrik - Profil | Po 14.12.2009 17:51:39
Nvydrák - Profil | Po 14.12.2009 16:21:21
Nvydrák - Profil | Po 14.12.2009 16:08:18
NČendík - Profil | Po 14.12.2009 7:08:59
NAzbest - Profil | Po 14.12.2009 1:51:01
Ideální velikost je kolem metru.
Výbornej je guláš.
Nakrájíš kostky tak 3x3x3cm,uděláš gulášovej základ,můžeš to skombinovat i s vepřovým,který bude dělat první a když bude napůl hotový,tak přidáš sumce.
Koření podle fantazie+ majoránka,červená paprika.....
Ale max dva za rok-pak je to jedovatý:-)
NDEPRESS - Profil | Po 14.12.2009 1:36:16
NTomas - Profil | Po 14.12.2009 0:29:50
NTomas - Profil | Po 14.12.2009 0:23:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jinak teda vždy filetuju, a to i na uzení. Ale udírnu nemám a jsm závislý na někom, kdo udírnu má, což defacto znamená, že je po sumcovi hned jak se doudí, takže to chce do udírny jít minimálně s 20kg filetů.
Osvědčilo se mi následující, co jsem ochoten požívat i já:
Buď na gril do alobalu nebo do mísy s pokličkou a do trouby. Filety osolit, dle chutě trošičku koření, ale jen jemně. Nakrájet si červenou kápii, fazolové lusky, nějaký pěkný uzený bůček, cibuli, česnek, švestky, kuličky vína, listy kapusty(do těch se to dá krásně balit a též je používám jako ochranu z vrchu), třeba i jablka či jiné ovoce, mrkvičku, celer, petržel,.... Prostě hodně proložit takovými ingrediencemi dle vlastní chuti. A ovoce se rozhodně nebát. Ta zelenina a ovoce z toho sumce dostane tu rybinu. A ten uzený bůček rozhodně nesmí chybět. Když se pak rozbalí ten alobal z grilu nebo vytáhne z trouby a nadzvedne ten vrchní díly mísy, tak je to krásná vůně.
A ovoce se opravdu nebojte, chutná to výtečně.
Jinak manželka našla super recept na štiku v karamelovém kysaném zelí, takže to by taky stálo za zkoušku se sumcem. Udělá se v kastrolu karamel(cukr+voda a zkaramelizovat) a do něj se vyklopí kysané zelí a dá se to do zapékací mísy. Do toho se pak nastrkají filety ze štiky osolené, tak aby bylo maso zcela schované v tom karamelovém zelí. Nejsem si jistej, ale myslím, že se tam dává i skořice. To mi tak kurevsky chutnalo, že jsem sežral 75ku štiku na posezení, jen jeden filet měla žena a děcka se povrtaly tak možná ve 100g štiky.
No a třeba takový candát je výborný zapečený filety ve sladkých jablkách. To mně tak jednou napadlo, když jsem kuchal candoša a žena vedle strouhala kvanta jablek z chalupy, tak jsem si asi kilo strouhaných jablek uzmul a lehce nakořeněného a nasoleného candoša jsem uvrhnul do mohyly ze strouhaných jablem lehounce posolených a lehounce pocukrovaných a s trošič¨kou skořice. To bylo též brutáln dobré a šedesátník candoš byl sežrán během 20min. Podáváno s bramborem. Jablka dostanou chuť masa a ryba zase chuť jablek, bomba.
NTomas - Profil | Ne 13.12.2009 23:37:09
NIMIČAŘ alias PELIKAN aliaz STOP QWERTY - Profil | Ne 13.12.2009 23:09:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59883
NUdírny a uzení51150
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
NSranda bez nadsázky 🤘10867
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NČína - objednali ste uz nieco?15760
NDokumenty z přírody kolem vody624
NRybářský retro bazar.16777
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413635
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...













