Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

čolkař,zloch - Profil | Po 21.8.2023 22:26:32

Divné, já vidím lupeny na obou 🤔

    kubas. - Profil | Po 21.8.2023 21:41:37

    Anýzový dědek >> A ta třetí je palec, bacha na to.

      Ned - Profil | Po 21.8.2023 21:38:32

      Anýzový dědek >> 🤣

        Anýzový dědek - Profil | Po 21.8.2023 21:36:33

        nerf >> Ta vlevo má lupeny, ale vpravo má rourky. Musel jsem na mobil, abych si fotku zvětšil.
        Tak se omlouvám

          nerf - Profil | Po 21.8.2023 21:30:32

          Anýzový dědek >> jsem asi slepej, ale me prijde, ze to ma lupeny, ne?

            Anýzový dědek - Profil | Po 21.8.2023 21:27:30

            Ouťa 27 >> Domnívám se že ne, protože šafránka je druh holubinky a měla by tedy mít lupeny a ne rourky. Můj názor je, že by to mohl být hřib hnědý chycený plísní . Ale nechám na zdejších odbornících
            viz. https://www.myko.cz/myko-atlas/Tricholomopsis-rutilans/

              Ouťa 27 - Profil | Po 21.8.2023 17:22:57

              Kluci pomůžete s určením,díky.Mohla by to být Šafránka?

                Bacon - Profil | Po 21.8.2023 16:52:46

                berlinan >>Ahoj. Nemám. Hřib dubovy ten podezřely.

                  Docent Srkačka ex-CTD - Profil | Po 21.8.2023 14:20:26

                  Heverovka obecná

                    Lasskoun - Profil | Po 21.8.2023 13:02:22

                    Lasskoun >> doplnění: ... oním níže zmíněným pánem "profesorem" byl sám doc. ing. Antonín Příhoda ... více o něm viz vzpomínkový článek k jeho úmrtí, str. 15 ... http://www.czechmycology.org/_ml/ML080.pdf ...

                      Lasskoun - Profil | Po 21.8.2023 12:28:46

                      berlinan >> Du, Andy ... já Ti nevykal, neb to bylo použití množného čísla, anžto jsem jedním příspěvkem reagoval na Tebe & zároveň i na @Popik -a ... ":o)))) ...

                      OoT: ... mmch, pokud jsi tam, co máš v kartě, potom doporučuji jeden nedalekej "štajnbruch" obklopeného borovicovým lesem https://goo.gl/maps/pctAH7hctqD4zeNT9 s úžasnou scenérií http://www.klinga.org/Bildseite_eins.htm ... za mejch mladejch let tam bejvala křišťálová voda s viditelností až na téměř na dno, s občas plovoucími bloky tam kdysi těžené horniny (je hodně pórovitá, proto plave těsně pod hladinou), a v ní auch až téměř skoro půlmetroví okouni ... ":o)

                        berlinan - Profil | Po 21.8.2023 10:17:15

                        Lasskoun >> Ahoj, já se jen zeptal, prostě mi přijde jinej… a vykat mi nemusíš😉

                          Knapík - Profil | Po 21.8.2023 7:39:59

                          berlinan >> podle mě jsou to pěkný tvrdý hřiby dubový s bílými výtrusy, ten pod ním je lautr to samý. jak píše Jindra, hořčák by měl mnohem hrubší síťkování na noze a už by bylo patrné zarůžovění.

                            Lasskoun - Profil | Po 21.8.2023 7:31:58

                            Bulda 64 >> ... jj, právě ty pro anti-canceří účinky je dosti zajímavý (a nejen pro ně, neb se poslední dobou ukazuje, že působí aj antibakteriálně) ... v osmdesátých letech okolo toho bylo dost velký "haló", když s tímto tvrzením přišel jeden českých pánů z profesorů, tak ho tehdy všichni "sepsuli jak psa", jelikož to neměl doloženo výzkumem, ale pak se ukázalo, že fakt nekecal, navíc dnes je to již prokázáno ... ":o) ... vice viz např. https://www.jimejinak.cz/lecivy-hrib-horcak-zabiji-rakovinu/ , kde je lehký souhrn ...

                            ... a abychom to resumé dotáhli do nějakého konce, Ty někde na té fotce vidíš ony "oka jak na čeřenu", anebo to mám brát tak, že mi tím svým líbíkem dáváš za pravdu? ... no, asi nejlepší by bylo, pokud by k tomu vyjádřil majitel košíku ( @Bacon ), jakouže výslednou chuť měla jím připravená krmě ... ":o))

                              Bulda 64 - Profil | Po 21.8.2023 7:01:24

                              Lasskoun >> klobouk může mít různé odstíny, plodnice je divně bílá a po vrypu růžoví.., třeň má síťování velké jak na čeřenu..
                              Na cestování vhodný nadrcený v prášku proti nevolnosti/žaludečním problémům říkal kamarád..
                              Houba hnusná, ale s mnoha léčivými účinky.. slyšel jsem, že taky proti rakovině. ;)))

                                Lasskoun - Profil | Po 21.8.2023 6:46:49

                                Bulda 64 >> & @Popik ... sry, ale i barva může být dosti zavádějící ... již jsem si několikrát naběhl ... to takhle jdeš na hořčáky, a von není hořkej, těžký zklamání (na horčáky totiž chodím cíleně, neb na vrškách Krušnejch je jedno místo, co je zaručený ... přímo "žlučníkovej ráj" ... ":oDD) ...

                                ... mmch, je jasný, že chuť je rozhodující, na tom se určitě shodneme všichni s funkčními jazykovými pohárky, ale zrovna u tohoto kousku mi pro 100% určení (pouze z fotografie) schází jeho ona charakteristická síťka na třeni ... ale třeba se pletu ...

                                  Popik - Profil | Po 21.8.2023 6:34:59

                                  Lasskoun >> tu barvu mladyho horcaka zespoda nikdy nezapomenu.... Tady je jedboduche reseni, ochutna a bude vedet. Lepsi ted nez vyslednou smazenici 😎

                                    Bulda 64 - Profil | Po 21.8.2023 6:15:54

                                    Lasskoun >> Já už ho, hajzla hořkýho ;(((, poznám zdálky...
                                    Je tak krásnej, až je to nepřirozený...
                                    Nejspolehlivější je ochutnat a ví se hned ;))

                                      Lasskoun - Profil | Po 21.8.2023 4:54:53

                                      berlinan >> & @Popik ... pls, můžete upřesnit poznávací znaky onoho "hořčáka", díky kterým jste jej určili? ...

                                        Popik - Profil | Po 21.8.2023 1:23:35

                                        berlinan >> taky si myslim, ze ten uprostred by mu radost ve smazenici neudelal.