Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

NSUFO - Profil | So 7.11.2020 15:33:53

Dnes mě ukazoval kámoš zelanky a kam na ryzce

    Nrarach - Profil | So 7.11.2020 14:45:55

    LSD >> Příští rok budeme chodit ve třech, já jako 50-letej dorostenec se dvěma důchodcema...muhehe

      NLSD - Profil | So 7.11.2020 14:41:19

      rarach >>
      Tak to je dobře ;-)

        Nrarach - Profil | So 7.11.2020 14:29:35

        LSD >> Téměř každej tejden tu najdeš fotky z naší společný vycházky, tahám ho ven, aby nezlenivěl důchodce....

          NLSD - Profil | So 7.11.2020 14:24:30

          rarach >>
          Rudo, nádherný ušiska!!!

          Byls někdy teď na houbách u Rostíka?

            Nrarach - Profil | So 7.11.2020 14:16:06

            Tak sem se ráno vzbudil v 6 30 a rozhodoval se co jako s načatým ránem, přeměřil sem svoje návazce a zjistil sem, že nemám ani 6 m a ani 3,5 m, že vlastně nemám žádnej delší než prut, tedy muškaření na velké řece muselo stranou, nechtěl nervovat ostatní muškaře, že mi k nachytání ryb stačí mnohem kratší... Tedy sem se oblíknul do cyklistickýho, nechal se inspirovat Dejvem, vytipoval sem místa kde by mohla bejt hlíva a vyrazil na elektroplečce podél Vltavy k rekognoskaci terénu. Ujel sem skoro 40 km, hlívu nenašel ani jednu, ale užil sem, si to neskutečně.

              Nmslavk3 - Profil | So 7.11.2020 14:13:57

              rarach >> děkuji

                Nrarach - Profil | So 7.11.2020 14:11:14

                mslavk3 >> Ano, krásná hlíva...

                  Nmslavk3 - Profil | So 7.11.2020 13:55:26

                  Zdravím všechny houbare, opět bych poprosil o upřesnění, dnes při kácení stromu - je to Hlíva ustricna???

                    Nb.gun - Profil | Pá 6.11.2020 23:57:22

                    honzin2236 >> Nějaká křehutka (Psathyrella sp.).

                      Nb.gun - Profil | Pá 6.11.2020 23:48:12

                      Dejv >> Ta "pinda rozsošná" je dřevokaz rosolovitý (dříve Merulius tremellosus, nyní Phlebia tremellosa, takže by to vlastně měla být žilnatka rosolovitá). A ano, máš tam hlívu hnízdovitou.

                        NDejv - Profil | Pá 6.11.2020 21:03:59

                        netuší někdo, co to je ta "pinda" a to v rozsoše, co jsem vyfotil? Prolezl jsem celý atlas a ničemu mi to nesedí.

                          Nhonzin2236 - Profil | Pá 6.11.2020 19:26:52

                          ceczubr >> já to primárně nechtěl určit, tak detailnější fotky nemám. Jen se mi to líbilo.

                            Nnovič - Profil | Pá 6.11.2020 19:21:05

                            Největší plodnice 31 cm ☺ Jo a 1.3 kg ☺

                              Nceczubr - Profil | Pá 6.11.2020 19:09:15

                              honzin2236 >> Pár jich vytrhni, vyfoť ať je vidět i spodek nožky, spodek klobouku,lupeny a zkusíme to určit. vypadá to na opeňku, to černý jsou staří hnojníci, asi stříbřití, vidín tam vlevo nahoře 1 klobouček trochu jiný než ostatní.

                                NDejv - Profil | Pá 6.11.2020 18:20:37

                                Výprava na hlívu 3
                                Dnes bylo znát, že noční teploty se už blíží 0. Malé trsy, co jsme minule nechaly, nedorostly do berné velikosti. Nové "ložisko" jsme nenašli žádné. I když jsme jí našli hodně, vše rostlo mimo dosah, kde by snad ani žebřík nepomohl. A myslím, že jeden nález je hlíva hnízdovitá (fotky jsou bohužel přepálené)

                                  Nhonzin2236 - Profil | Pá 6.11.2020 17:09:17

                                  A taky nejaka dnesni hliva u Brna

                                    Nhonzin2236 - Profil | Pá 6.11.2020 17:08:22

                                    zespod korenu na vyvracenem dubu. Akorat nevim co je to za druh.

                                      NPoušťák - Profil | Pá 6.11.2020 16:08:04

                                      Dejv >> nechceš si přivydělávat jako houbařský průvodce?....o))))

                                        NPoušťák - Profil | Pá 6.11.2020 16:05:29

                                        brach >> to si děláš prdel....o)))