Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Nbrach - Profil | Pá 6.11.2020 13:27:14

Na co chodit do lesa. Z balkonu koukám na ryzce....

    NDejv - Profil | Pá 6.11.2020 11:33:45

    hechtmrk >> přesně, a pak vlezeš někam, kde si říkáš, že nic nemůže být - a ejhle, on je to zlatý důl !

      Nhechtmrk - Profil | Pá 6.11.2020 11:19:24

      Dejv >> jo, přesně k tomuto typování jsem dospěl i já. Je zajímavý, že jsou místa, který splňujou požadavky, je tam vše, jak by mělo být, ale celé roky tak není nic... Nejhorší je, když jsou lidi na pořádek a vyčistí takovoule houbovou pelešárnu motorovkou. Letos byl takhle u nás uklizen mokrý kout s monstr starými bezi :-(

        NDejv - Profil | Pá 6.11.2020 10:05:21

        hechtmrk >> teď už mám svý místa, ale byly to 2 roky tipování a hledání míst, kde by mohla být. V zásadě ji nehledám v lese jako takovým, ale soustředím se na neudržované remízky, porosty kolem starých ramen, prostě džungle, kam by nikdo jiný nelez :-)

          NDejv - Profil | Pá 6.11.2020 10:01:37

          Worm >> no jo porád :-)))

          V 13.00 mám padla, doma vyzvednu drahou a mažeme....

            NWorm - Profil | Pá 6.11.2020 9:54:29

            hechtmrk >> Já myslím, že Dejv poměrně dost jezdí a hledá......minule byl dost tajemnej, když jsme spolu mluvili a snažil se odpoutat pozornost grilováním :o)))
            Já jsem dost línej ...takže si většinou vystačím taky s okolím a nebo prostě utřu hubu.....ale to je život :o)

              Nhechtmrk - Profil | Pá 6.11.2020 9:50:53

              Worm >> ale jo, šak hladem neumírám, ale mě spíš séře, že se na ty pařezy nedostanu, protože korona, protože home office a protože teď nejezdím služebně...
              Musím si plenit jen okolí domu :-) Jo, mít lesejk jako Dejv, to bych tam i spal :-)

                NWorm - Profil | Pá 6.11.2020 9:45:47

                hechtmrk >> No prosím tě.....tohle je ze břehu mojí milované říčky......ale v JČ bude asi mnohem více možností, tak by se taky prd stalo, kdybych ti malinko ubral :o))))

                  Nhechtmrk - Profil | Pá 6.11.2020 9:42:19

                  Worm >> fuj to jsem se lekL, žes byl na mým fleku, až pak koukám, že jsi od Pardubic :-) Dle té fotky bych se normálně spletl, že JČ...

                    NWorm - Profil | Pá 6.11.2020 9:33:24

                    Dejv >> Davide :o))))))...piš raději v zaměstnání... u Lucky to chápu, musí to být pěkně nahouby, válet se doma....tak proč ne :o)
                    Do kolika makáš?

                      NDejv - Profil | Pá 6.11.2020 9:26:37

                      Worm >> však já jsem teď v práci, a Lůca to má zakázaný befelem :-)

                        NWorm - Profil | Pá 6.11.2020 9:24:18

                        Dejv >> NO jo.....netáhla.....a já abych dřel :o)

                          NDejv - Profil | Pá 6.11.2020 9:20:34

                          Worm >> no vidíš, a my jedeme dneska zase :-)

                            NWorm - Profil | Pá 6.11.2020 7:54:51

                            Dejv >> Tak koukám příteli , že nejsi jen ML-Egoňmástr, ale i houbomasaj:0)To jste se do toho s Luckou pořádně opřeli . Ale je fakt,že letos hlíva i další houby,rostou naveliko.
                            Zrovna včera jsem cestou z ryb kouknul na jeden znamý pařez topolu a vzal si pár mladších plodnic na guláš a zbytek tam nechal....protože by mi na to asi nestačila ani Ikeataška....a co pak s tim :0)

                              Nbar12 - Profil | Čt 5.11.2020 18:39:45

                              🤗🤗🤗🤗

                                Nrarach - Profil | Čt 5.11.2020 17:12:50

                                Asi poslední letošní výjezd do lesa Sudet, už se budu věnovat sídlištnímu houbaření nebo okolo soutoku Labe a Vltavy..

                                  Nnovel - Profil | Čt 5.11.2020 14:25:34

                                  novas32 >> Dekuji za odezvu. Ja to mam v planu taky vyzkouset, ale kvuli zku. kovidu jsem od nevidim do nevidim v praci. Zaskakujem debilni karanteny kolegu. Dostanu se sotva na ryby, natoz na houby.
                                  Dekuji za doporuceni 😉

                                    NDarďas - Profil | Čt 5.11.2020 14:05:25

                                    hechtmrk >> Ne ,je to přírodní.Leží na skládce dřeva,A to, že roste na stromu bez kůry,to vidím taky prvně.

                                      Nhechtmrk - Profil | Čt 5.11.2020 13:53:25

                                      novas32 >> ok, rozumím. Já jsem čirůvku nesebral aspoň 15 let, mám dost jiných hub. Ale třeba to někdy zkusím, ta fialová a dvoubarvá by se dala sklízet někdy kosou.

                                        Nhechtmrk - Profil | Čt 5.11.2020 13:48:16

                                        Darďas >> ahoj, koukám, že to krásně obrůstá. To je uměle naočkovaný strom? Hele, ta kůra spadala sama, nebo jsi to oloupal. Já mám zkušenost, že když se sloupe kůra postupem tlení, že už se tam hlíva neukáže...