Rybářsko-houbařské jádro .-)

Taky rádi šmejdíte kolem stromků, když to nedělá nic a voda je jakoby zavřená? Taky chodíte po cestách a koukáte pod nohy? Jste vítáni a Vaše fotky též ... .-)))
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 22.6.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: b.gun Profil

Nčolkař,zloch - Profil | Čt 15.10.2020 13:28:43

Jettys >> tak ty prašivky oloupej i s kůrou a buk mi schovej, nemám na uzení

    NPedro1 - Profil | Čt 15.10.2020 13:24:32

    Knapík >> Dekuji,jakmile budu mít poradnou opici,svedu to na cechratku:-)))

      NKnapík - Profil | Čt 15.10.2020 13:21:44

      Pedro1 >> Jednorázové snědení čechratky vám pravděpodobně neublíží. Pokud ji ale budete jíst opakovaně, může vyvolat prudkou alergickou autoimunitní reakci. Projevuje se bolestmi v kříži, závratěmi, třesem rukou, nízkým krevním tlakem. V konečné fázi vede alergická reakce k poškození jater a akutnímu selhání ledvin.
      Zdroj : Dáma.cz

        NJettys - Profil | Čt 15.10.2020 13:19:46

        Prosim o urceni, roste na buku

          NPedro1 - Profil | Čt 15.10.2020 13:18:15

          Knapík >> Je to možné, pátrat po tom nebudu:-)

            NPedro1 - Profil | Čt 15.10.2020 13:17:45

            čolkař,zloch >> Velkostatkar a bude se litovat:-)

              Nčolkař,zloch - Profil | Čt 15.10.2020 13:10:38

              Knapík >> je to gurmán, já chudý vesničan😀

                NKnapík - Profil | Čt 15.10.2020 13:10:38

                Pedro1 >> u těch čechratek se prý při dlouhodobé konzumaci kumuluje v těle nějaký patogen, ale už si to přesně nepamatuju.

                  NKnapík - Profil | Čt 15.10.2020 13:09:14

                  čolkař,zloch >> známý si do nich dával sýr a ještě uherák.

                    Nčolkař,zloch - Profil | Čt 15.10.2020 13:08:57

                    Pedro1 >> ono je to různé, někdo konzumuje v pohodě václavky a strmělky mlženky, václavky mi nevadí, ale jen cítím mlženky, je mi blivno a nedokážu to pozřít...

                      Nčolkař,zloch - Profil | Čt 15.10.2020 13:05:37

                      Knapík >> je, také s nimi nemám problém, snědl jsem jich spoustu a dnes jsem jich sebral cca 20 mladých, budou k večeři klobouky plněné šunkou a vejcem 😀

                        NPedro1 - Profil | Čt 15.10.2020 12:43:29

                        Knapík >> Cechratek cernohunatych jsme snědli dříve každou sezonu hromadu a nikdy nikomu nic nebylo, když nerostly jiné houby,sbírala se normálně cechratka.
                        Polivku dokázala pekne obarvit na modro:-)

                          NKnapík - Profil | Čt 15.10.2020 12:35:57

                          novel >> bedel červenajících jsem snědl moře, asi dřív, než byla někde někým označena za nejedlou ... možná bude mít její řazení stejný vývoj v případě čechratek a dalších. Druhou věcí je, že každý organismus může na tutéž houbu reagovat jinak.
                          Čiže můj stručný dotaz zněl : Ani jedlá bedla červenající nečervená ? .-))
                          https://www.naturfoto.cz/bedla-cervenajici-fotograf​ie-17290.html

                            NMuffolini - Profil | Čt 15.10.2020 11:59:30

                            Myslel jsem si že to bude zahradní, stejně nic co neznám tak nesbíram, jen mě překvapilo to množství... Díky

                              NNed - Profil | Čt 15.10.2020 11:57:56

                              Gekoman >> tak existuje, ale tady na těhlech stránkách není 🤔☹️

                              https://www.houbareni.cz/houba/bedla_cervenajici

                                Nnovel - Profil | Čt 15.10.2020 11:41:07

                                Knapík >>Moc nerozumím té stručné otázce, ale bedla červenající je nejedlá a také zčervená, jako zahradní.
                                https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Bedla_%C4%8Dervenaj​%C3%ADc%C3%AD

                                  NKnapík - Profil | Čt 15.10.2020 11:38:08

                                  novel >> ani bedla červenající ?

                                    Nnovel - Profil | Čt 15.10.2020 11:33:25

                                    Muffolini >> Jedlá bedla se na řezu NEZBARVÍ do oranžova (do červena). Zkus zlomit nebo nějak pohmoždit třeň.

                                      NNed - Profil | Čt 15.10.2020 10:11:12

                                      Gekoman >> zahradní??? Jsem ji nikde nenašel 😳

                                        NGekoman - Profil | Čt 15.10.2020 10:05:12

                                        Muffolini >> bedla zahradní