Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

Paranoidní Schizofrenik - Profil | Ne 2.1.2011 17:45:44

Ledňáček (Iceman) >> for advanced user only....nebo použít síťku na vlasy

    Ledňáček (Iceman) - Profil | Ne 2.1.2011 17:44:46

    Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 2.1.2011 17:40:05 >> slušná práce :-))) Právě proto to chce vysvětlovat polopaticky, raději i tomu pepovi :-)

      Paranoidní Schizofrenik - Profil | Ne 2.1.2011 17:44:29

      pepa-č >> užívání softu od mrkvosoftu připravila o vlas nejednoho usera.....poslední dobou s dalšími servicepacky si všímám že ubívá i obočí.... bojím se kde to skončí???

        Ledňáček (Iceman) - Profil | Ne 2.1.2011 17:44:07

        pepa-č >> pepo kuwa neser :-))

          pepa-č - Profil | Ne 2.1.2011 17:43:30

          Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 2.1.2011 17:41:07 >> já jsem de facto plešatej, takže PC je docela v bezpečí.

            Paranoidní Schizofrenik - Profil | Ne 2.1.2011 17:41:07

            pepa-č >> můžeš ale při česání se v pleteném svetru musíš být řádně uzeměn......
            ps: jen pozor aby se ti hustá kadeř nedostala někam blíže k větráku, předejdeš tím možnému skalpování....

              Paranoidní Schizofrenik - Profil | Ne 2.1.2011 17:40:05

              Ledňáček (Iceman) >> svatá pravda , i já přidám zážitky z natáčení když si kdysi týpek přinesl do dílny sčot že si ho vyfouká vzal pistoli a šel dotoho celkem bezelstně, 10 atmosfér si bohužel vybralo též svou daň na základní desce.....

                pepa-č - Profil | Ne 2.1.2011 17:40:02

                Ledňáček (Iceman) >> můžu se u PC česat? nebo nosit svetr? nebo bych tím mohl PC zničit:-)

                  Ledňáček (Iceman) - Profil | Ne 2.1.2011 17:37:17

                  Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 2.1.2011 17:30:51 >> no znám "odborníky" co si vysáli jupery z desky a pak se divili že to nefachá, nebo práskli trubkou do některého z komponentů.
                  Lidem nelze psát "vysaj to", oni to udělají poctivě a většinou blbě :-)

                    Paranoidní Schizofrenik - Profil | Ne 2.1.2011 17:30:51

                    Ledňáček (Iceman) >> ideální je z jedný strany foukat a z druhý vysávat....bejvaj to kolikrát řádný chuchvalce...
                    ps: statický elektriky bych se dneska nebál....

                      Ledňáček (Iceman) - Profil | Ne 2.1.2011 17:27:36

                      Stanďour >> žádnej vysavač do PC nepatří, musíš to vyfkoukat, né vysát :-)
                      Udělej očistu, popř,. přeinstaluj widle. Pak lze teprve uvažovat o upgrade.

                        Stanďour - Profil | Ne 2.1.2011 17:17:58

                        Batuta >> Taky děkuju. Snížil jsem rozlišení na 800x600 a nepomohlo to, stejně jako deaktivace efektů. Jdu luxovat. :o)

                          Stanďour - Profil | Ne 2.1.2011 17:16:47

                          Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 2.1.2011 16:40:05 >> Díky. Takže nejprve to vyluxuju a pak se uvidí, to přehřátí zní logicky. Konfiguraci jsem nenapsal, neb ji neznám, ale mohu se pokusit to někde vyhrabat. Počítač je cca. šest let stará kraksna. Problémy s grafikou, tak jak jsi je popsal se neobjevují.

                            Batuta - Profil | Ne 2.1.2011 16:43:23

                            Stanďour >> Záleží na PC, pokud má ještě slot AGP, tak nový comp, jinak bych doporučil spíš upgrade, ale to je nutné posoudit i vzhledem k ostatním použitým komponentům. Změna rozlišení určitě pomůže, u té barvy si nejsem jist, zda pak ovladače nepoužívají svoje nastavení, gama ti nepomůže...jinak se u těchto her dají vypnout či nastavit efekty (vody, kouř, anizotropní filtrování apod.) a podrobnosti u textur...

                              Paranoidní Schizofrenik - Profil | Ne 2.1.2011 16:40:05

                              Stanďour >> podle všeho to vypadá na zahnojenej os, doporučuju zazálohovat vše nezbytně důležité, a přeinstalovat systém, poté vyzkoušet funkčnost, a když ani to nepomůže pak přejít k HW upgradu...
                              ps: nenapsal si konfiguraci,
                              a potíže s grafikou jsou většinou evidentní, pruhy přes obraz, blikání, chybějící textury, či absolutní nečinost kompjůtru po zapnutí doprovázená přerušovaným popípáváním PC-speakru...
                              pps: druhá možnost je : že máš absolutně zaprášený chladiče procesoru či grafiky, potažmo zdroj a vzhledem ke špatnému proudění vzduchu dochází k přehřívání což vede k většinou k vypnutí ....

                                Stanďour - Profil | Ne 2.1.2011 16:34:17

                                Přátelé, prosím Vás o radu. Můj počítač dospěl do stádia, kdy mi padá (úplně se vypne) i při přehrávání videa či v průběhu hraní prehistorického artefaktu Counter strike 1.6. Předpokládám, že je v čudu grafika, ale prdlačku tomu rozumím.

                                Dotaz č.1 - Mám si pořídit nový PC komplet, nebo postačí zakoupit grafiku a poprosit kamaráda o instalaci?

                                Dotaz č.2 - Jak maximálně ulevím počítači, když chci hrát CS a nemít po pěti minutách chuť počítač prohodit oknem? Snížit rozlišení? Změnit barvy 16/32 bitů? Pak je tam ještě nějaká stupnice ,,Gama", což nevím, co znamená.

                                Díky moc. :o)

                                  Ledňáček (Iceman) - Profil | Pá 31.12.2010 14:45:54

                                  sadraj >> prodejce dnes nemusí dodávat instalašní CD, distribuce může být právě formou zálohy na disku. Je to smutné, ale je to tak :-(

                                    sadraj - Profil | Pá 31.12.2010 14:23:36

                                    Ledňáček (Iceman) >> že se vám do toho chlapci míchám ame před tou kompletníé reinstlalcí kerá je od výrobce už nastrkana na HDD se musej ozalohovat komplet všechny ovladače a a dalěí pofpurnej soft k wifi a podobně jelikož jsou i tací vyrobci že u nich na strankách se nedá sehnat na danej system ani kousek ovladačů třeba teďka pro W7 a nebo nekde už zase pro XP a podobně obzvlast bvlvě se k ruznejm typum notesu shaněj čipový sady prohramy a ovladače k Wifinám a grafice a další pro danej system .
                                    Proto je nejlepší nekupovat předinstalovanej NB s instalacijen na disku ale vždycjky požadovat po prodejci i original instalaci a original system i s licenčním číslem.,
                                    To že to vyrobci nedodavají tim si jen šetží práci a to tak že kromafdne kopiruju Acronicsem apodovne přimo kopie disku do stejnejch konfigurací NB ovo je totižý ryhclejsí překopírovat MBR a obsah dsku nežii to instalovat z CD a vasmažit k tomu na dalsí cd nebo dvd sadu ovbladačá potřebnejch pro každej system od XP až po W7 a hlavně je sehnat.
                                    Povinností výrobce je ke každýmu PC dodat originnalní kopii Systemuna CDD dodanym od Microsoftu , nebo jieho prodejce a to i se seriovým licenčním číslem jinak se jedná o podvod prodejce a podle zákona to nemuže obejít tím že to nakopiruje na disk
                                    Jako uzakazník potom při nahodném udaní a nebo kontrole nemůže zákazník prokazat legalní nabytí SW prrotoře tim že si vyrobí kopii z disku nemá oroginalní instalační mesium a k nemu licenční šílo
                                    Každa kdo montuje PC a dává je do prodeje je povinen k nemu dodat podle licenční smlouvy s MS i od nich poskytnutou nebo zakoupenou originalní kolii instalačního media a i s licenčním čiselm z přidelené serie multilicence . Ale spouzsta monteru a prodejcu to nepožaduje a tak se dostávo do rozporu se zakonem , je to pro ne o dve kopie cd levnejsí ale při dnešních cenách je to pakatel spíš jim jde o čas .t
                                    A potom chudák zákazník když je laik kde má sehnat pro danou konfiguraci NB ovaldače pro ruzné OS k HV který je osazen a v připadě nustnosti šiste ninstalace i instalaci systemu a licenční číslo .

                                    Některé dirmy si přimo i instalaci Win nechavají ušít přímo na miru systenu NB a ostatní ovladače nejsou v instalacio vubc obsaženy z duvodu úspory místa na disku a rychlejsího prubehu instalace Ušetří se místo v TEMP adresířích , čas při zbytečném rozbalování nepotřebných ovladaču a podobne ,

                                    Jen tolik k nakupum NB hlavne se systemem WIn jakehokoli druhu a i u jiných trvat na cd s ovladaci pro daný typ sestavy NB a pro všechyn systemy Win nejmeně o dva zpšt jelikož licence platí zpetně na všechny starší produkty Win když mám licenení na W7 mužu si ofoddialne vybrat nainstalovat třeba 98 nevo XP když mi vyhovují vícer stejně jakoo je to u verzí office koupím letošní a nevyhovuje mi tka mužu skliden nainstalovat verzi 2003 a na registrační lince mi poskytnou šíslo pro registraci verze 2003 kakdy ž jim sdelím licenci pro 2010 a projevim žaodst o instalaci verze 2003 alespon je to tka ucvedeno v licenščních podmínkách ,Ale to opakovat nebudu protože každý před instalací jiste těch nekolik stránek přečtete nežli zaškrtnete že souhlasíte .
                                    A hned po instalaci která se musi provádět bez připojení k netu bych dál doporučil než se připojíte k siti a začne system natahovat aktualizace , nainstalovat a spustit antivir antispam a dalsí ochrany protože není problem při stahovaní aktualizací si stahnout na pozadí o kohokoli kdo zjistí že se vám mašina objevila na siti tak se naspa do ní hafo marastu od ruzných čínanů a ostatnich ruských hledaču nazajištených strojů .
                                    Jednou se mi dokoince stalo že jsm pátrel po tom pročmi OC nechce jet a je stale na siti pomalé až jsme mionitorovanim sitovách paketu zjisitl že jakási čínská odresa se snařží scanovat všechny potry posttupne a to například od 1 hodiny v noci a ž do doby kdy jem stroj vypnul a zo třeba i 80-150 přistupy za sekundu tkaže byla naprosto zahlcená sitová karta a pro ostatní provoz nezbyvyl čas. Asot ak jen co mohu poradit , lke keouoi a instalacím všeobecně.

                                      Ledňáček (Iceman) - Profil | Pá 31.12.2010 13:26:17

                                      don Ferrari >> tak to je jiná, oni tam neserou všelijaký free SW nebo trial, to je na prd.

                                        don Ferrari - Profil | Pá 31.12.2010 13:06:48

                                        Ledňáček (Iceman) >> s tím souhlasím, to co jsem psal, se vztahuje na nové NB s předinstalovaným systémem, ten vždy odstraním a nabootuji nově a pak dělám obraz, mám tak jistotu, že zákazník nebude otravovat hned, co si to doma zapne, :-)

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386