Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

Ndon Ferrari - Profil | St 29.12.2010 13:47:39

Ledňáček (Iceman) >> to bych neřekl

    Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:46:55

    kožich007 >> ono na netu se dozvíš jen parametry, podle kterých jsem si tenkrát myslel, že Sony musí mít pěknej obraz, pak jsem to viděl naživo a zhrozil jsem se, takže výběr padnul na Panasonic, kterej nebyl nejlevnější, ale splňoval vše do puntíku včetně (pro tehdejší dobu) moc pěkného obrazu.

    jinak asi každej zná trik prodejců, kdy se použije poměrně silné zářivkové světlo v prostoru před vystavenými tv a obraz je najednou "hezčí", než když si to pak člověk pustí doma v neosvětleném obýváku. doma pak vyleze nerovnoměrné osvětlení, špatný kontrast... proto se vždy v obchodech koukám po tom, jak mají udělany osvětlení prodejny.

      Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:42:12

      Fishky >> a v čem se nimráš, že jsem ti zkazil radost? ;o)

        Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 13:41:44

        paia >> jj tomu rozumím. Já když kupoval TV tak jsem jel na netu po tech webech a různejch forech a na jednom jsem se dostal k borcovi kterej učí na nějaké technické škole o TV technologii a tam jsme si dost dobře pokecali a dost jsem se dozvěděl!!

          Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:41:24

          Ledňáček (Iceman) >> věř mi, že je, ale musí být opravdu kvalitní zdroj, čili nativní Full HD vysílání nebo Bluray.

            Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:40:21

            kožich007 >> ale vy se pořád bavíte o upscalingu, čili předělání na vyšší rozlišení a to nemá s normou nic společného, norma pro HD vysílání je daná.

              NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 13:40:14

              don Ferrari >> bez rejpání, opravdu je ten rozdíl mezi Ready a Full tak markantní? :-)

                Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:37:33

                kožich007 >> žádnýmu prodejci v tomhle směru nevěřím ani nos mezi očima, ale lidi jsou prostě blbí. našim jsem taky vybral telku radši sám, když jsem viděl, po čem koukal tata, jímala mě hrůza.

                  Ndon Ferrari - Profil | St 29.12.2010 13:37:32

                  paia >> ano, NOVA jede v HD, ale pouze některé programy a filmy které jdou na HD mají v rohu logo, mám teď sat HD od T-mobile a nedá se ten obraz vůbec srovnávat, a to mám pouze HD ready, ve FUUL HD to je mnohem lepší,

                    Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 13:36:58

                    paia >> to jo nové věci (pokud na to má společnost běží v HD) ale zase se koukni na nějaké společnosti které to pouští v HD a on je to třeba 5 let sztarej pořad (klidně i starší) to na to ani u nás nebyla kamera. Možná jsem se seknul v tom poměru procent, ale sami se k tomu výrobci filmů přiznávají, že dost dělají pomocí úprav! tak nevím asi máme každý jiné info a o tom to je :))

                      NFishky - Profil | St 29.12.2010 13:36:25

                      paia >> moc díky, nimrám se v tom už měsíc a když už si říkám, že laborování je konec, tak se najde někdo, kdo mi tu radost prostě pokazí a šmitec! paráda :-(

                        NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 13:34:49

                        Tak jsem se těm TV tady bránil, až jsem to tu zadělal sám :-)
                        No už to dorazíme, nemá cenu to mazat.

                          Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 13:34:32

                          Ledňáček (Iceman) >> jj tak to jsme na tom stejně!! já kupoval svou plazmu v době rozběhu HDMI připojení a bylo mně ve specializované prodejně na TV vysvětleno že to vůbec nepotřebuji a tp tak jsem ho oposlal někam a nejlepší zápich byl když prodával také starším lidem tv s tím že má skvělej zvuk atp (špatnej obraz, vyšší cena to neřekl a hlavně formát SD) tak jsem k tomu něco řekl a těm lidem poradil ať si jdou pokecat někam jinam a oni to udělali a skončili jsme v ok (nechci je propagovat ale na srovnání tv jsou super pak to kup klidně jinde :))) kde jsem jim ukázal ten rozdíl v zobrazení a oni byli dost rádi ušetřil jsem jim nemalej peníz

                            Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:32:21

                            kožich007 >> nemáš pravdu, Nova se kasala svým novým studiem, které vysílá ve Full HD a většina současných filmů, které jsou na Bluray jsou už ve Full HD. a navíc - upscaling neznamená jinou normu!

                              Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:29:55

                              Fishky >> hodnocení čeho? toho Samsungu? je třeba mrknout i na hodnocení nižších modelů, které jsou prodávanější, tam tě ten problém se složitým menu praští do očí. já bych vybíral podle parametrů, které jsou pro mě důležité - rovnoměrné podsvícení, kvalitní obraz, min. 100Hz, jednoduché ovládání, možnost univerzálního ovladače. ale já jsem stále ve fázi teorie, doma telku nemám, koukám na kvalitní PC monitor s P-MVA displejem. nicméně něco jsem už v prodejnách nakoukal a vybrat kvalitní telku opravdu není nic jednoduché. rozhodně to nejde udělat od stolu.

                                NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 13:28:39

                                kožich007 >> mě je těch lidí kolikrát líto, prodavač jim vecpe co se mu hodí prodat.
                                Jen jednou jsem se trošku zapojil do nákupu starší dvojce, prodavač ze mě neměl zjevnou radost, což mě pak dal náležitě na vědomí :-))

                                  NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 13:27:12

                                  paia >> fakt jsem to četl, kožich koukám také potvrzuje. Já vím, že někde už HD běží, nechme se překvapit :-)

                                    Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 13:27:03

                                    paia >> současné HD běží jen (na 90%) v úpravě z SD. Není moc novejch filmů v HD, jedná se pouze o úpravu!!

                                      Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 13:25:40

                                      Ledňáček (Iceman) >> jj jsem to tké někde četl a jedná se o formát ale nevím přesně už jakej a ten nebude spětně kompatabilní s dnes používaným standardem a to bude sranda!! proto je potřeba koupit co nej zobrazovací panel (tv) bez ohledu na zvuk a tuner. Jinak k tomu HD ready a fullHD. Je dost zajímací jak se dá prodat TV v HD ready a ona má zobrazení na SD ale vstup HDMI a zase naopak TV s panelem zobrazujícím full HD ale jen scart vstup (ten full HD nepřenese) jo ale koupit se dá cokoli :))) pokud se najde kupec

                                        Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:25:36

                                        Ledňáček (Iceman) >> to je blbost, protože HD vysílání (byť v test režimu) již běží...

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386