Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 13:20:41

Víte co je nej průšvih o kterém se nemluví?
Někde jsem četl, že v ČR má být spuštěno HD vysílání v jiné normě, než zvládnou digitální tunery, co se teď montují do TV. Jestli je to pravda, tak každého čeká zase nákup, buď tuneru, nebo nové TV.
Jestli je to pravda, tak bych někomu nafackoval :-(

    NFishky - Profil | St 29.12.2010 13:17:09

    paia >> proletěl jsem v rychlosti asi stovku hodnocení kupujících a krom jednoho staršího pána, co měl asi fakt špatný signál a stěžoval si na kvalitu obrazu byly jen kladné reakce - které že to LG máš konkrétně na mysli, že bych na to hned kouknul? :-)

      NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 13:15:31

      paia >> mám jednoho tajného favorita u LG, ale je to ořezávka, nic pro ty, kdo chtějí mít TV píchlou na netu, milion výstupů, full HD (nerozebírat, že HD ready je na howno, ono není :-))

        Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:14:03

        Ledňáček (Iceman) >> s tím LED jsi měl pravdu, zajímal jsem se o monitory, kde to neochcávají, ale zrovna u tohoto Samsungu jsem našel, že používá EDGE LED, takže stejnej průšvih jako u klasických LCD s trubicemi.

          Npaia - Profil | St 29.12.2010 13:12:36

          Fishky >> Samsung má pěknej obraz, ale lidi si stěžují na tragickou konfiguraci, LG je v tom lepší, obraz je srovnatelný a konfigurace a ovládání krásně přehledné.

            NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 13:11:28

            Fishky >> jaká plazma? Pro mě všechny, ale to je můj osobní poznatek. Pokud se ti obraz líbí tak ti může být můj úsudek někde, koukat na to budeš ty, ne já :-)
            Ono je to zase takové to honičství, doma má každý většinou jednu velkou TV, nemá tam porovnání s jinými, takže nakonec se mu to zdá jako to nej, protože si na to zvykne :-)

            Ale koukám do popisku a už se k tomu výrobci přiznávají, že ta čená není košér:
            Zdokonalené podání černé Low Haze Pomocí optimalizace světelné fáze a zvýšení stupně průhlednosti v panelu Ultra Clear jsou nové Full HD televizory Samsung schopny omezit odraz vnějšího světla a zvýšit kontrast

            Akorát to zde nazývají omezením vnějšího odrazu světla :-)))))

              NFishky - Profil | St 29.12.2010 13:00:08

              Ledňáček (Iceman) >> děláš mi v tom hokej, jaká plazma bude mít lepší obraz než tohle: http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/t​elevision/led-tv/UE40C6000RWXXH/index.idx?pagetype=​prd_detail ? :-)) těch televizí jsem prošel už kopec a LCD ani plazmu s tak pěkným obrazem jsem nenašel.

                NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 12:51:55

                Tak jsem zašifrovaný, ještě musím mrknout jestli to zvládá NTB dcery.

                  NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 12:48:27

                  kluci jdu na to, kdybych se neozval, tak jsem to zazdil a musím vstát ke stolnímu PC :-)

                    Npaia - Profil | St 29.12.2010 12:42:25

                    Ledňáček (Iceman) >> WPA/WPA2 zvol podle toho, co umí tvoje wifi síťovka. WPA-PSK by mělo být dostačující proti většině šťourů.

                      Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 12:42:01

                      Ledňáček (Iceman) >> poslední tedy pokud ti to podporuje operační system a tvůj wifi adapter v pc

                        NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 29.12.2010 12:40:49

                        Ledňáček (Iceman) >> WPA2

                          NPetr64 - Profil | St 29.12.2010 12:40:46

                          Jo.Tom-Tuk to myslí vážně.Třeba bude sranda.:-)

                            Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 12:40:26

                            paia >> jj je to dost jednoduché a existuje dost linux prográmků portable které to dokážou :))) kamarád se kasal jak se mu nedostanu do sítě a já tam byl do 5min, neměl kodování mac a ani složité heslo. jinak dost podceňované je i heslo admina a usera do routeru. Nej je to změnit okamžitě po nákupu, protože pokud se můžeš kouknout do routeru a spravovat ho je potom otázkou chvilky to že vlastníš síť. jinak já používám kombinaci MAC, distribuce adres pouze 2 (mám jen dvě zařízení které na to běží) a ty adresy jsou přiděleny k mac, no a ještě WPA-PSK 2 s dostatečně dlouhým heslem (moooc znaků)

                              NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 12:39:26

                              paia >> tak který :-))

                                NTom - Tuk - Profil | St 29.12.2010 12:37:11

                                Vynikající!!! Prosím pěkně neuměli byste někdo udělat mřížku ("čtv. papír") co by šel vyplňovat hrou piškvorky? Ve slovním fotbale došla slova a snad by bylo možno nahradit turnajem v piškvorkách. Je něco takového možné vkládat do příspěvku??? Pěkně děkuji za případnou pomoc. Tom

                                  Npaia - Profil | St 29.12.2010 12:34:33

                                  Ledňáček (Iceman) >> běž, ať máš klid. a rovnou si to přepni z WEP na WPA. ;o)

                                    NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 12:33:31

                                    paia >> proč mě to děláš, do dnes jsem měl klid, mám fakt vstát a jít si zapnout šifrování na routeru? :-))
                                    Otázka 1 minuty :-)

                                      Nlevhan - Profil | St 29.12.2010 12:33:11

                                      uz to maka dekuji moc kluci za ochotu

                                        Npaia - Profil | St 29.12.2010 12:31:42

                                        levhan >> protože to musíš změnit i na tom noťasu, ten si to sám od sebe nepředělá, když to změníš na routeru.

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386