Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

Npaia - Profil | St 29.12.2010 12:30:09

Ledňáček (Iceman) >> Kontrola MAC-adres
Oblíbenou a bohužel příliš přeceňovanou metodou je řízení přístupu pomocí MAC-adres. Proč přeceňovanou?
Při spojení je MAC-adresa přenášena v nezašifrovaném tvaru. Kdokoliv, kdo má nějaký program na odposlech wifi-sítí (Aircrack, Wireshark, Comm View...) ji okamžitě vidí a je otázkou několika vteřin, než si nastaví na svém počítači stejnou. Pokud si nastaví i stejnou IP-adresu, jaká je na našem počítači (tu si zjistí odposlechem WIFI-paketů třeba pomocí programu typu Wireshark nebo CommView for Wifi), nic mu již nebrání surfovat na náš účet. Pokud si vetřelec přivlastní identitu jednoho z našich počítačů, může zaútočit na jiný z našich počítačů.

    NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 12:28:34

    paia >> ten kdo to umí to samo prolomí, ale už vidím, jak ti moji sousedi prolamujou MAC adresu :-)
    V praci bych to nedělal, doma jsem zatím klidnej.

      Npaia - Profil | St 29.12.2010 12:24:40

      Ledňáček (Iceman) >> ochrana na MAC adresu opravdu není dostatečná, drtivá většina síťovek ji umožňuje změnit a při použití slabé šifry ji můžu mít do půlhodiny odchycenou.

        Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 12:18:31

        levhan >> máš sz!!

          Nlevhan - Profil | St 29.12.2010 12:16:41

          ted tam mam
          security type-web
          security option-automatic
          web key format-ascii
          pokud je to takle zadne heslo tam neni
          pokud zmenim securyty type na -WPA-PSK/WPA2-PSK
          Security Option: Automatic
          Encryption: Automatic
          zadam si heslo
          tak me ted napise notas ze se nemuze pripojit na net z duvodu spatne nastaveni

            NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 12:09:44

            levhan >> ser na kodování, zamkni to na MAC adresu, bohatě stačí :-)

              Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 12:07:05

              levhan >> napsal jsem ti sz tak třeba ti to pomůže!!!

                Nlevhan - Profil | St 29.12.2010 12:06:06

                WhatWouldGeezesCatch >> to jsem zkousel a jak tam neco zmenim je hotovo a nedostanu se na net pise me to ze nemam pristup

                  NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 29.12.2010 12:02:08

                  levhan >> no tak uz to mas ne? PSK Passphrase je to kde zadavas nove heslo ..

                    Nkožich007 - Profil | St 29.12.2010 12:01:13

                    levhan >> ještě k tomu routeru pokud měníš něco okolo wifi musíš být k routeru připojen přes kabel (ale to určo víš)!!nastav si nové heslo a dej save, potom si najdi síť na notesu (wifi) a dej připojit, mělo by se tě to zeptat na heslo (před tím je dobré odebrat síť ze seznamu)

                      Nlevhan - Profil | St 29.12.2010 11:35:10

                      WhatWouldGeezesCatch >> TL-WR542G--ted sem to zkousel podle teto stranky -http://woko.snedl.net/navod-jak-nastavit-router-tp-​link-tl-wr542g/
                      jak zmenim toto je hotovo a sem bez netu
                      ÝRAZNĚ DOPORUČUJI zapnout si Enable Wireless Security! (Pokud samozřejmě nemáte v úmyslu poskytovat Wi-Fi připojení zadarmo např. zákazníkům apod.)

                      Následně:

                      * Security Type: WPA-PSK/WPA2-PSK
                      * Security Option: Automatic
                      * Encryption: Automatic
                      * PSK Passphrase: zde se nastavuje heslo pro připojení k Wi-Fi; doporučuji toto nepodceňovat a zadat sáhodlouhé vygenerované heslo složené z různě velkých písmen a čísel.
                      * Group Key Update Period: 30

                      K uložení klikneme na Save.

                        NTakira - Profil | St 29.12.2010 11:23:38

                        Dostal jsem k vánocům mobil a pokoušel jsem se udělat instalaci do compu aby to spolu mluvilo. Nejak se mi to nepovedlo a nemůžu se toho zbavit. Pořád mi to hlásí: zásadní chyba, chyba instalace a pod. Pokoušel jsem se to odinstalovat a nejde to. Ve finále jsem zjistil,že to spolu mluví pokud nastavím mobil jako externí paměť.Tak ta instalace mi je k ničemu a jen mi zabírá místo. Jak se toho zbavím? Dík za radu.

                          Ndon Ferrari - Profil | St 29.12.2010 11:23:19

                          levhan >> resetuj router do továrky a pak si navol nové heslo, odesílání souborů mezi PC můžeš normálně v síti, vidíš-li druhé PC.

                            NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 29.12.2010 10:58:45

                            levhan >> model routru ?

                              NLedňáček (Iceman) - Profil | St 29.12.2010 10:45:18

                              paia >> jasně, zní to rozumně, ale problém je v tom, že u levnějších typů LED TV nejsou diody použity na matrici přes celý rozměr obrazovky a jednotlivě spínány (moc drahé), ale jsou tam zase nacpány ve formě trubice a spínány kolektivně. To je ta ojebávka, daň za nízkou cenu. Pak platí to co jsem psal dole.

                                Nlevhan - Profil | St 29.12.2010 9:57:48

                                Anýzový dědek >> ale me jde o pristupove heslo na ktere se te zepta wifi kdyz se k ni pripojujes to si po preinstalovani notas pamatovat nebude to je nastavene ve wifi routru ja sem natodle analfabet
                                mam vtom notasu hodne veci jeste nevis jak se odesilaji soubory po siti mezi pc

                                  Npaia - Profil | St 29.12.2010 9:52:20

                                  Ledňáček (Iceman) >> u LED LCD žádné trubice nejsou, ty jsou u klasických typů LCD, to LED v názvu značí právě to, že jsou použity LED diody, to dá rozum ne?

                                    Nlevhan - Profil | St 29.12.2010 9:43:47

                                    Anýzový dědek >> ahoj chces rict ze pokud ted kliknu na obnoveni do tovarniho nastaveni tak potom co to cele dokoncim se ten notas pripoji k te wifi a heslo si bude pamatovat

                                      Nkožich007 - Profil | Út 28.12.2010 22:15:59

                                      levhan >> dobrá tedy písni zejtra na sz a určo to vyřešíme pic

                                        Nlevhan - Profil | Út 28.12.2010 22:14:42

                                        kožich007 >> chlape spi me tam deti zitra ti pisnu ju v sz nenasel sem to pripojenej mam jen notas pc je pripojen natvrdo :-)zatim dikes

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386