Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

Nkožich007 - Profil | Út 28.12.2010 20:54:29

sramas >> ahoj začnu od konce. K UPC kabelovce nepotřebuješ v tv tuner DVB-C, mají své kodování a také své settopboxy, takže je to jedno (můžeš koupit lepší zobrazovací panel a neřešit kvalitu tuneru). Já osobně mám 106 cm a mám plazmu, zatím jsem nenašel moc LCD panelů které by měly tu stejnou kvalitu zobrazení (kontrast, jas a tp) nevýhodou plazmy je spotřeba která je poněkud vyšší, ale jedná se zase o takzvaný dynamický příkon, tedy že má vždy (záleží to na zobrazované barvě) jiný příkon, přičemž LCD má vždy stejný příkon. Záleží na tom co chceš. Nejlepší bude zajít někam do kšeftu kde jsou zaplé TV a postavit se 2-3m od TV a zaměřit se na kvalitu zobrazení a na to zda jsou či ne patrné zobrazované body na panelu (myslím ty malé obdélníčky které skládají obraz na obrazovce a ty nesmějí být vidět). Je to znát i dle rozlišení. Je to jen tvé rozhodnutí a tak se nenech do něčeho jen tak tlačit najdi si to nej pro tebe, ty na to budeš doma koukat!! přeji šťastnou ruku při výběru!

    NLedňáček (Iceman) - Profil | Út 28.12.2010 20:53:27

    Bláža >> :-)))))

      NBláža - Profil | Út 28.12.2010 20:52:56

      sramas >> Máš internet? Máš, tak se tv vykašli, stejně tam nic nedávaj......

        NLedňáček (Iceman) - Profil | Út 28.12.2010 20:46:34

        sramas >> neřešil a řešit nebude, tady je PC poradna, TV ještě nikdo nezaložil. Ale na MRKu se to řešilo několikrát, každý má své favority, strahla se diskuze o prdu :-)
        Takže TV zde nee.

          Nsramas - Profil | Út 28.12.2010 20:44:59

          Už se tu řešil výběr TV? Plazma, lcd nabo led? (velikost vidim na 106 cm)
          Pak ještě jeden dotaz. Mám kabelovku (UPC). Měla by TV mít tuner DVB-C?
          Dík

            Npavel68 - Profil | Po 13.12.2010 20:40:50

            Ledňáček (Iceman) >> V pohodě - když já se vždycky děsně polekám a hned běžím sem o)))

              NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 13.12.2010 14:08:16

              pavel68 >> nějak jsem nestihl reagovat, koukám, že zásadní problém se vyřešil :-)

                Npavel68 - Profil | Ne 12.12.2010 22:36:50

                Stále častěji mi blikne dole bublina "připojení k místní síti - síťový kabel byl odpojen".

                A já nemám mapu a nevím kde je sever.

                  Npavel68 - Profil | Ne 12.12.2010 22:24:58

                  Bláža >> Mno ..............nechám to staviteli mašiny ...

                  Kohouti jsou malí páni - Jitřenka řídí kokrhání o))

                    NBláža - Profil | Ne 12.12.2010 22:21:20

                    pavel68 >> S tímhle kabelem toho moc nenaděláš, jsou na to spešl kleště za nemalý peníz.

                    Přeinstalovat hned nemusíš, stačí opravit z DVD wokna, nedávno jsem holce opravoval ntb Visty se ani nehnuly.....

                      Npavel68 - Profil | Ne 12.12.2010 22:15:49

                      Klucí pomohl banální restart, ale něco je špatně ...........
                      Asi budu muset reinstalovat o)

                      Díky za pomoc - přepojit si kabel z 380 na 220 dovedu, ale na tohle čumím jako bulhar do hodin o)

                        NBláža - Profil | Ne 12.12.2010 22:11:39

                        pavel68 >> Tak si zkus půjčit kabel od mladýho, a hned budeš vědět, jestli je kabelem, nebo tvým kompem....

                          Npavel68 - Profil | Ne 12.12.2010 22:07:25

                          Batuta >> Díky - jdu na to, ale na switchi nesvítí kontrolky, když tam kabel píchnu.Jdu hodit restart a ozvu se - díky moc !

                            NBatuta - Profil | Ne 12.12.2010 22:02:03

                            pavel68 >> Spíš to bude síťovou kartou, zkusil bych to vypnout a zapnout...nebo nejdřív prohodit káblíky a zkusit, jestli ten druhej jede...

                              Npavel68 - Profil | Ne 12.12.2010 21:55:54

                              Ledňáček (Iceman) >> Chlape zase problém - jsem napíchlej u mladýho do switche a přestal mi makat kabel - jemu net běží a já mám smolíka.Celej kabel jsem prošel a promačkal a nic.
                              Může ten kablík shořet?Tam přece nebude žádný napětí - nějakej nápad než to vzteky rozšlapu a praskne mi cévka?

                                NLedňáček (Iceman) - Profil | So 11.12.2010 17:01:22

                                sramas >> rádo se stalo :-)
                                Zkus ti to někde půjčit.

                                  Nsramas - Profil | So 11.12.2010 16:56:02

                                  Ledňáček (Iceman) >> No to právě nemám vyzkoušený. Nemám tu žádnej settopbox, abych to prubnul. TV nám jede na Skylink.
                                  Díky za info

                                    NLedňáček (Iceman) - Profil | So 11.12.2010 16:51:40

                                    sramas >> pokud ti na ní jede klasická TV - digitální vysílání, tak to pojede určitě.

                                      Nsramas - Profil | So 11.12.2010 16:49:22

                                      Ledňáček (Iceman) >> Mám tu jednu starou nevyužitou pokojovou anténu. Byl by to risk?

                                        NLedňáček (Iceman) - Profil | So 11.12.2010 16:44:20

                                        sramas >> mám nějaký od MSI do USB, chodí to dobře, ale jen s externí anténou (s tou na střeše :-))) Ten prcek co k tomu je funguje možná v městech, kde je velmi silný signál, jinak se nechytá.

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386