Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

Npepa-č - Profil | Pá 12.2.2010 22:24:50

Kdo ví jak spustit hru z roku 1991 pod Vistama? hlásí mi to totok:

Pod win98 si pamatuju, že to běhalo, pak už jsem to nehrál. Dnes bych si to dal. Děkuju.

    NWright - Profil | Po 8.2.2010 22:29:50

    anguilla >> bingo!

      Nanguilla - Profil | Po 8.2.2010 22:21:43

      Wright >> Dík za vodítko, úplně jsem si vybavil romány od doktora Goldratta, není nad to, když se k tomu člověk prokouše sám s občasným popostrčením.

      Pro ostatní koho by to zajímalo:
      Pomohlo odinstalovat primární i sekundární řadič. Po restartu funguje jak má.

        NWright - Profil | Po 8.2.2010 20:43:16

        zagoogluj najdeš postupů mraky, zatím postupuješ správně, mimochodem měls počítač nakažen... to není otázka to je konstatování a vodítko

          Nanguilla - Profil | Po 8.2.2010 20:39:37

          Aha tak takhle to nebude, když zakážu primární řadič, tak odpojím mechaniku:), otázka tedy zní, jak zpřístupnit režim DMA na primárním řadiči, když je aktuální hodnota na PIO ?

            Nanguilla - Profil | Po 8.2.2010 20:26:42

            Marcel >> Tak už asi vím, kde je problém, prošel jsem primární a sekundární řadič IDE a ejhle, primární řadiče jsou dva a jeden má nastaven řežim přenosu PIO, který nejde změnit, druhý primární má ultra DMA, první řadič jsem zakázal a Nero už nic nehlásí, ještě zkusím něco vysmahnout.

              Nanguilla - Profil | Po 8.2.2010 20:14:30

              Marcel >> To jsem taky zkoušel, respektive jsem se v tom prohrabával, ale u řadiče přímého přístupu do paměti jsem našel akorát jednu položku, která by to mohla ovlivnit a to povolit DMA nebo zakázat, hodnota je na povolit. Buď se tam dá ještě něco jinde nastavit nebo fakt nevím.
              Nenapadá ještě někoho něco? předem díky.

                NMarcel - Profil | Po 8.2.2010 10:40:15

                anguilla >> zkusil si nastavit DMA přímo na řadičí? Najdeš to ve správni zařízení, ten antivir by mohl zakazovat aplikaci změnu systémových nastavení...

                  Nanguilla - Profil | So 6.2.2010 14:19:55

                  Ahoj chlapi, mám takový specifický problém. Když chci něco vypálit přes NERO, tak se mi objeví hláška, že pro mojí mechaniku není povolen režim DMA (přímý přístup do paměti), následkem toho trvá vypalování místo 20min třeba 2hodiny a během vypalování se nedá v podstatě nic dělat.
                  Zkoušel jsem:
                  nastavit přímý přístup do DMA přes Nero-to se udělá, napíše ať restartuji a nic, pořád stejný.
                  aktualizoval jsem ovladače mechaniky-nic
                  reinstaloval jsem NERa-nic
                  aktualizace řadiče DMA-nic
                  Nevíte někdo, co s tím?
                  Ještě dodávám, že 3 roky jsem s tímhle problém neměl, je možné aby to třeba souvislo s instalací nějakého SW? nedávno jsem měnil antivir...

                    Nsauron13 - Profil | Pá 5.2.2010 21:47:17

                    Ahoj ajťáci,nemáte někdo zkušenosti s hraním přes Hamachi??? Nějak se mi nedaří se spojit s kolegou při NHLku a nevím co mám špatně.Díky za případnou radu.

                      NLedňáček (Iceman) - Profil | Pá 5.2.2010 18:51:11

                      ZN >> takže to wright neopravil? Pro mě dobrá zpráva :-))
                      Neboj dá se to do kupy, týden přežiješ :-)

                        NZN - Profil | Pá 5.2.2010 17:14:28

                        Wright >>
                        nemůžu se dočkat TVV, páč mi z toho už jebe. Furt na mě vyskakuje to okno, nedá se to zrušit. Kua, já to snad do té doby rozflákám.

                          Nsadraj - Profil | Čt 4.2.2010 1:34:28

                          Wright >> sem si kliknul myší a už je to dobrý

                            NWright - Profil | Čt 4.2.2010 0:12:37

                            sadraj >> nadechni se a v klidu vydechni, takovej elaborát tě musel hodně vyčerpat :.-)))
                            Neboj , dokážu si poradit...

                              Nsadraj - Profil | Čt 4.2.2010 0:09:36

                              Wright >> tam jse u toho logmeinu o to ženepotřebuješ IP adresu aprojde to i každám firewalem a nemusí se nic povolovat to je na tom ta jednoduchodt jen se to nainastaule a zadají se dve hesla a je to hotový bez dadávání nejakejch cest do firewlu a povolovaní v antivirech apodobne a jde to z jakýkoliv mačiny který je na netu an tu která je povolená , v tom je to kouzlo , Klasický windowsoovský správcce pc a správce plocha vzadelej je sdesně složitej a r admin taky musí sepovolovat kam a koho pustíš a tady jen pár klinutá a vcelý přenosy sou šifrovaný 256 nebo jak si je navolíš a v tom je ta jednoduchodt že nepotřebuješ nic vic nežli meilovou adresu a dvě hesla a projde to bez jakýhololi nastavování a povolování maximalně to po použítá í naliště zakážeš a hotovka proto jsme myslel že to dokáže nainstalovat i lama , jako je třeba muj 81 letej otec to zvladnul a dsostanu se k nemu když zapne mašinu a mužu mu delat aktualizace apodobný veci aniž y byl u stroje a nebo mu spustím něšco s čim si neví rady , vysunu mu mechaniku EDVD nebo cd podle toho co tam bude vkladat jelikož to sam nepozná co je co a podobný veci . a nebo ho i učím jak co otevřít a jezdit 150 kilaku kvuli nečemu co jepotřeb nainstalovat a podobne se mi nechce jedu tma tak 1-2x za rok a zbytek řeším práve tímhletím a spouští se to podle volba samo po spuštění PC když se to po instalaci nezmení . zakladne se to ainstaluje tka řeže si toje n řekne při instalaci o dvě hesla a pak se to samo spustí a hotovo a kdž ti protistrana pošle meila a v nem ty dvě hesla tka je to přístupný po cca 3-5 minutách instalace a po jednom restartu a hotovo proto jsem ti to dporučoval . Pro me taky není problem nainstalit a psustit třeba radmina apodobný veci ale když je Lama n druhý strane tak tohle je to nejjednodušší co jem našel a maká to jednoduše zašifrovane a celkem i schopne rychle

                                NWright - Profil | Čt 4.2.2010 0:00:46

                                sadraj >> děkuji, takovýchto aplikací je daleko více a pokud bych se chtěl na dálku připojit asi bych to zvládnul i bez nich. Nicméně uvidíme se s kolegou velmi brzy a tudíž nic takového není potřeba. Ještě jednou díky za aktivitu.

                                  Nsadraj - Profil | St 3.2.2010 19:47:26

                                  Wright >> doporučuju si nainstalovat LOGMEIN z www.LOGMEIN.com pujde ti to rychleji uvidíš přímo k nemu na mašinu . je tma free verze na jeden mesic zadarmo a není potřeba nic jeinýho nežli to nainstalovat a přidělait si dve hesla k přistupu do počitače na logmein com a pak konkretní k počitači a připojuješ se jen emailovou adresou a heslem do sitě a pak heslem do počitače a máš celou jeho mašinu jak na dlani s mužeš delat co chceš na dálku všwertně restartu a podobne

                                    NZN - Profil | St 3.2.2010 17:23:42

                                    OK

                                      NWright - Profil | St 3.2.2010 17:21:08

                                      ZN >> ok, pojedeme přes SZ a dokončíme to

                                        NZN - Profil | St 3.2.2010 17:19:57

                                        Wright >>
                                        to je od vás pěkné, ale já ten noťas docela potřebuji pro práci. Beru ho po stavbách, přes flešku si nahrávám zprávy a výkresy.

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386