Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

NWright - Profil | St 3.2.2010 17:18:17

ZN >> volejte třikrát sláva...
Nezoufej, to je dobré znamení, že to nemáš fyzicky poškozené

    NLedňáček (Iceman) - Profil | St 3.2.2010 17:17:30

    ZN >> jestli máš instalačky Win k tomu NTB tak je taky vem, začíná to být zajímavé :-)

      NZN - Profil | St 3.2.2010 17:16:52

      Wright >>
      zkusil, nejde nic. Jsem v prdeli.

        NWright - Profil | St 3.2.2010 17:14:01

        ZN >> zkusils do něj i tu myš?

          NWright - Profil | St 3.2.2010 17:13:40

          ZN >> no sláva

            NZN - Profil | St 3.2.2010 17:11:02

            Wright >> Ice:
            tak, a už mi nejde ani ten poslední port:-)

              NLedňáček (Iceman) - Profil | St 3.2.2010 17:06:31

              ZN >> jestli najdeš tak vem s sebou na TVV všechny CD od NTB, budou tam ovladače k chipsetu, kdo ví jak tam pojede net a bude to lepší než to stahovat.

                NMarcel - Profil | St 3.2.2010 17:00:19

                mildas - Quinn druhý >> to bude to nastávající jaro, teď už Ti věřím :-)

                  NWright - Profil | St 3.2.2010 16:52:04

                  ZN >> Proved prosím ještě toto:
                  a) odpoj všechna USB zařízení
                  b) znovu proveď postup s odinstalací ve správci zařízení tak jak jsi jej již jednou provedl
                  c) restartuj PC
                  d) připoj nejprve flashku do portu kde ti fungovala a nech načíst ovladač, po nainstalování ji vytáhni chvilku počkej a připoj na jiný USB port
                  Pokud ti znovu vyskočí ta hláška, vezmi to na TVV mrknu na to tam, bude tam dost času

                    NWright - Profil | St 3.2.2010 16:47:06

                    ZN >> možností je víc
                    Můžeš mít problém s periferií kterou připojuješ přes dané USB, může být vadný kabel USB k této periferii.
                    Co všechno máš připojeno přes USB (jestli jsi to již psal tak sorry)?

                      NZN - Profil | St 3.2.2010 16:12:17

                      Wright >>
                      udělal jsem přesně co jsi napsal. Ovladače jsem smazal, restartoval, nahrály se znovu a výsledek je viz fotka. Mám to reklamovat, nebo počkat do příštího týdne na TVV? Udělalo to samo, bez mechanického poškození. Už to jednou udělalo, ale obnovil jsem systém a týden to jelo. Teď je to definitivní. A soustavně vyskakuje ta hláška, což mě sere. Nejde to nijak vypnout.

                        NWright - Profil | St 3.2.2010 15:34:25

                        ZN >> pravým tlačítkem na tento počítač, vlastnosti, hardware, správce zařízení...
                        tukni na řadiče sběrnice USB (na to plus před tímto názvem)
                        snaž se vše co obsahuje vymazat, až skončíš ťukni nahoře na "akce" a "vyhledat změny hardwaru", bude ti tam zpátky zase doinstalovávat ovladače, tak počkej až skončí. Pak vyzkoušej ty USB porty, které nefungovaly, pokud nepoběží půjde nejspíš o fyzické poškození...

                          NJSOB - Profil | St 3.2.2010 15:25:31

                          ZN >> Hmm to je blbe. Bios je jakoby firmware pro zakl. desku. Nastavuji se tam ruzne veci. Daji se tam i zakazat USB porty a system je pak nevidi. Ale to ty uz nepotrebujes pokud ti jeden port jede a dva ne tak myslim jedine zkusit prehrat ten ovladac na chipset nebo jednodussi mas vyzkouset to Ubuntu a vis na cem jsi. Neni to nic tezkeho fakt. Jinak odborny servis. Zvlast pokud to mas v zaruce.

                            NZN - Profil | St 3.2.2010 12:40:29

                            JSOB >>
                            hraju si s tím, jeden USB port jede, dva ne. Vykřičníky ve správci nejsou žádné. Co je prosím BIOS? :-)

                              NLedňáček (Iceman) - Profil | St 3.2.2010 12:38:45

                              ZN >> stále to zlobí? To co radí JSOB je dobrá věc, poznáš zda porty odešli fyzicky, nebo je problém v OS.

                                NJSOB - Profil | St 3.2.2010 12:00:15

                                ZN >> Mrkni nejdrive do BIOSu jestli se ti nezakazaly USB porty. Pak spust notebook a ve spravci hardwaru se podivej jestli tam nemas nejake vykricniky u radice sbernice USB. Popřípadě doporučuju přeinstalovat ovladac chipsetu Tveho notebooku. Je to tezko kdyz to nemam pred sebou. Nejhorsi by bylo pokud ti odesly porty fyzicky.
                                Muzes odzkouset i tak ze si stahnes napr. LiveCD Ubuntu a nabootujes s CD. Zvolis cestinu a potvrdis volbu ze si chces ubuntu vyzkouset. Pak se ti spusti linux a nabehne ti plocha Ubuntu. Pak zasun do USB funkcni flesku a budes vedet na cem jsi. :-)

                                  Nmildas - Quinn druhý - Profil | St 3.2.2010 11:48:18

                                  Kytička se dnes po týdnu sama objevila.

                                    NZN - Profil | St 3.2.2010 11:05:22

                                    Mám malý problémeček. Na noťasu mi zničeho nic přestala fungovat myš přes USB (doteková funguje normálně), přestalo mi to číst flešku. Hlásí mi to "zařízení USB nebylo rozpoznáno". Co s tím? Díky.

                                      Nmildas - Quinn druhý - Profil | Út 2.2.2010 20:28:53

                                      Marcel >> ale to ICQ mi normálně funguje. Jen mi zmizela ta kytička, takže musím nejdřív všechno posházet a do kontaktlistu se dostat z ikony na ploše.

                                        NMarcel - Profil | Út 2.2.2010 15:27:33

                                        mildas - Quinn druhý >> tipnul bych si, že ti někdo nešťastnou náhodou vypnul protokol nutný k chodu účtu ICQ...
                                        1. zkus zkontrolovat jestli máš v účtech nastavené ICQ
                                        2. pokud ano a stále nic tak bych se mrnkul do nastavení jestli máš podporu ICQ aktivovanou: možností nastavení>doplňky>icq.dll zaškrtnutý checkbox
                                        3. pokud stále nic zkusil bych to přeinstalovat
                                        4. jestli pořád nic tak zavolej Icmenovi :-)

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386