Rybáři a PC - poradce

Otázečka pro všechny kdo mají problém s PC, SW apod. Všichni radí všem - ne každý chodí na spešl fóra o PC. NO WAREZ!!!!!!!!!

NŠomát - Profil | Čt 14.1.2010 14:52:29

Trochu to zapadlo po intenzívní diskuzi, zkusím ještě jednou:
Ahoj, mám problém, snad někdo poradí: spadnul mi systém na počítači s 3 harddiskama. Po reinstalaci systému se mi na jednom z disků (není systémový) nezobrazují všechny složky, jen 1 ze 3.
Tušíte někdo, v čem by mohl být problém?

    NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 11:53:58

    OK, vyměním, díky za váš čas pánové...

      N[uzivatel odstranen] - Profil | Čt 14.1.2010 11:49:28

      Milos_Dia >> tak hledej chybu někde u sebe na trase (teda nehledej, stejně hovno najdeš) = vyměň providera...

        NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 11:48:35

        Dalimil >> mně to ukázalo 190 ms
        EDIT - aha, nezadal jsem do execu www

          NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 11:45:02

          Dalimil >> no nazdar, apple snad jede přes dialup :-))))

            NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 11:43:29

            Dalimil >> Prdlajs, pouze CoD 4. Ta klanová komunita má těch serverů hned několik. Bohužel evropský server v Amsterodamu stopli.

              NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 11:40:34

              marty101 >> Klasika, Praha. Zkoušel jsem získat info na UPC help desku, tam ze mě byla nějaká holka úplně mimo, nakonec mě kupodivu přepojila na nějakého technika, ale že ten by byl nějak extra nápomocen získat nového zákazníka, to zase ne...
              Nicméně, zkusím to, přinejhorším smlouvu za rok zruším.

                N[uzivatel odstranen] - Profil | Čt 14.1.2010 11:40:29

                Milos_Dia >> jestli hraješ nějakou rasistckou hru, tak se nediv...:-))

                  Nmarty101 - Profil | Čt 14.1.2010 11:38:16

                  Milos_Dia >> Souhlasím s Dalimilem. Ten jeden server bude mít nějaký trauma.

                    NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 11:36:55

                    Dalimil >> V tom případě to určitě paranoidní amíci někde čekují na nějakém NSA mega zařízení :-)))

                      N[uzivatel odstranen] - Profil | Čt 14.1.2010 11:28:44

                      Milos_Dia >> Myslím, že v tom, že to jde přes oceán, to nebude. Bude to v tom, že je někde úzké hrdlo a pak smůla...:-( Zkus si třeba ping na www.apple.com...

                        Nmarty101 - Profil | Čt 14.1.2010 11:27:54

                        Milos_Dia >> Zítra budu v práci, tak ti na to MRKnu. Ono jde taky o to, odkud jsi, mě to z Příbrami bude asi taky trasovat jinudy.

                          NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 11:20:16

                          marty101 >> Díky za info. Byla by možnost natrasovat tu moji IP někdy u kompu, připojeného na UPC inet? Třeba už budeš nějakému klientovi dělat servis či instalaci?

                            NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 11:18:46

                            Dalimil >> aha...když to natrasuju doma já, tak se mi pakety sypou úplně jinudy a kousnou se na nějakém ...aorta.net serveru. Nicméně to vypadá, že jak to zkrátka jede přes oceán, jde to se vzdáleností fakt do prdele...

                              NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 11:08:57

                              Dalimil >> super, můžeš na tu IP poštvat ještě tracert prosím ?

                                Nmarty101 - Profil | Čt 14.1.2010 11:08:46

                                Milos_Dia >> Průměr ping mám 127, a to jedu vzduchem přes wifi připojení. Kopni stáv providera do prd**.. Agragace jako taková není. Poměr down/up je 10:1, tzn. při rychlosti 10M máš upload 1M. S tarifem ti neporadím, jde tam o rychlosti. Dáváme 10, 30, 50 a 100M. Přes router (drátový) ti dva kompy pojedou v pohodě, přes wifinu je to dané vlastnostmi wifiny.
                                Na 50 a 100M potřebuješ mít v kompu 1G síťovku a stáhnout si servispack UPC podle operačního systému. A tajná rada- rychlosti jsou NEGARANTOVAN0, garantovaná je zhruba 1/3 rychlosti (10M může mít 3M, aniž by ses dovolal nějakého řešení.)

                                  NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 10:57:38

                                  marty101 >> WOW, tak zrovna Tebe potřebuju!
                                  Stávající provider nestíhá. Tak uvažuju o změně, ale UPC mi těžko půjčí krabici na vyzkoušení. Potřebuju opingat IP 8.9.37.112 - USA. Hraju tam on-line hru a poslední dobou se nemůžu dostat s pingem pod 170. Potřebuju alespoň "garantovaných" 150. Taky mě zajímá agregace.
                                  Jo, a uvítal bych radu, který ten tarif případně koupit - potřebuju na to přes router navěsit dva kompy. Do baráku mi vede optika.
                                  Díky.

                                    Nmarty101 - Profil | Čt 14.1.2010 10:47:10

                                    Milos_Dia >> V užívání ne, ale pro UPC to instaluju a servisuju. Co potřebuješ?

                                      NMilos_Dia - Profil | Čt 14.1.2010 10:42:04

                                      Prosím ctěné kolegy, má tu někdo v užívání Fiber Internet od UPC?

                                        NŠomát - Profil | Čt 14.1.2010 10:10:25

                                        Ahoj, mám problém, snad někdo poradí: spadnul mi systém na počítači s 3 harddiskama. Po reinstalaci systému se mi na jednom z disků (není systémový) nezobrazují všechny složky, jen 1 ze 3.
                                        Tušíte někdo, v čem by mohl být problém?

                                          Červené karty: Anýzový dědek, Nozicka386