Rybář i myslivec

Lesu, lovu Petrův zdar!
Tak kolik je tady na MRKu takových obojživelníků, jako jsem já? A jak to finančně a časově zvládáte, popř. který koníček je hlavní ...? Mějte se.
Autor diskuse: hroch2 - Profil , 20.4.2009 všeobecné - ostatní

NKondrakar - Profil | Pá 4.10.2024 22:24:17

Lutra >> Ve výkupu mizerná, ale když to tam půjdeš koupit, tak drahota. Srnčí bych vzal celej kus. Něco já, něco našim, zbytek pes 😁

    Nsasan111 - Profil | Pá 4.10.2024 12:56:46

    Lutra >> Jasně, já to také myslel na ty ceny co uvedl Kontráš :-))))

      Nschmetterling - Profil | Pá 4.10.2024 10:58:10

      Mysho22 >> Úlovky sa prideľujú až na výrade. Takže Tvoje meno preskočíme a z tých 10 bažantov a 15 zajacov budeme mať slušný základ populácie :)

        NMysho22 - Profil | Pá 4.10.2024 10:46:23

        schmetterling >> bohužial čo sa mi dostane do rúk to už nevraciam .... Darmo .... Čo raz peklo schváti to už nenavráti :D

          Nschmetterling - Profil | Pá 4.10.2024 10:38:25

          Mysho22 >> Ok v záujme zvýšenia stavov drobnej zveri v našom poľovnom revíre Ti po spoločnej poľovačke odoberiem všetky úlovky a pôjdeme ich spoločne zasadiť :)

            NMysho22 - Profil | Pá 4.10.2024 10:30:42

            schmetterling >> tomu prd rozumieš .... zasadíš jednu a vyjdu tri :D

              Nschmetterling - Profil | Pá 4.10.2024 9:56:40

              Lutra >> U nás štátne aj vojenské lesy holú vysokú a srnčiu už ani nedávajú do výkupu, ale aj ju zakopávajú. Trh je presýtený :/

                NLutra - Profil | Pá 4.10.2024 9:25:25

                sasan111 >> O tom žádná, já se nebavil o cenách, to co tady bylo napsáno je jaksi mimo. Naší hlavní zvěří je srnčí a také prodáváme do výkupu a cena je mizerná. Výkupčí nám k tomu řekl, že jsou srnčího plný mrazáky, protože LČR to tam valí celoročně. To je ten lov do dvou let věku. V lednu a únoru kusy přes 15 kg....

                  Nsasan111 - Profil | Pá 4.10.2024 8:31:18

                  Lutra >> Ale za takové ceny by mě to museli uvařit, naservírovat a na vedlejším stole by tančila zrzka s modrýma očima, :-))))))))

                    NLutra - Profil | Čt 3.10.2024 19:28:33

                    Kondrakar >> No ono se to dělá tak, že to koupí celý a v kůži a pěkně poprosí a pak to dostane bez kůže a rozbouraný aspoň na hrubo.

                      NKondrakar - Profil | St 2.10.2024 22:18:48

                      sasan111 >> Právě. Vim, že někde to i bourali (na půlky, čtvrtky), někde se to dalo koupit už i vykostěný. U nás v kůži celej kus. Šel jsem za kámošem z vedlejšího sdružení, jestli nepůjdem na půl. Co budu dělat s celou laní nebo prasetem? To nejde.
                      Stejně jako v tom předchozim. Ceny podobný.

                        Nsasan111 - Profil | St 2.10.2024 19:18:37

                        Kondrakar >> Ty ceny se liší jak kde ti to nachystají, ale tam u tebja to sů fakt pakoši :-))))))
                        Když si vezmeš výtěžnost, která se pohybuje 40-60%, tak ty ceny jsou přemrštěné jaxwiňa :-))))

                          NKondrakar - Profil | St 2.10.2024 14:32:02

                          sasan111 >> Tak za tyhle ceny bych to bral. Ale oni si odhlasovali tohle, tak si polibte.

                            Nsasan111 - Profil | St 2.10.2024 12:55:43

                            schmetterling >> U nás sů to spárky po myslivecky...ale furt sů to kopejtka, kopýtka :-)))))))))

                              Nschmetterling - Profil | St 2.10.2024 12:41:21

                              sasan111 >> Ja ti dám kopytá :D To môžeš rovno zbierať révu a robiť z nej víno :D Ratice sú to :D

                                Nsasan111 - Profil | St 2.10.2024 12:27:40

                                Kondrakar >> Tak to jsou pitomci :-///
                                Srnčí cca 85 Kč, divočák 35-45 Kč , dle toho taky, jak je rozstřílaný, dančí nevím, bo to mě dal kámoš ze svojí podílky :-)))) Vše s hlavou, kopytama, jak když ho přitáhneš z lesa, jen vyvržený.

                                  Nschmetterling - Profil | St 2.10.2024 12:04:29

                                  Kondrakar >> U nás srnčia 7 Eur/ kg, diviaka sme dávali za 2,5,- Eur/kg ;)

                                    NKondrakar - Profil | St 2.10.2024 11:52:44

                                    sasan111 >> To neni problém, nepotřebuju to vykostěný a zavakuovaný. Za covidu, když výkupy nebraly nebo fakt za směšnou cenu, jsem šel za jedním z místního sdružení, že bych si vzal něco. Za divočáka v kůži si odhlasovali 180kč/kg. Dančí/jelení holá v kůži 500kč/kg. A podmínka - vzít celej kus. To mi můžou políbit za takovou cenu.

                                      Nsasan111 - Profil | St 2.10.2024 11:27:28

                                      Kondrakar >> Musíš se domluvit přímo s myslivci, oni také neradi dávají do výkupu, radši prodají za něco lepší cenu komukoliv.Ovšem vykostěné a vakuované to nebude...a to se málo komu chce bourat...někdo to ani neumí :-))))))

                                        Ndrvoštěp - Profil | St 2.10.2024 11:14:39

                                        Kondrakar >> Pokud dostanu další ceníky, tak je sem postnu.