Rybář i myslivec

Lesu, lovu Petrův zdar!
Tak kolik je tady na MRKu takových obojživelníků, jako jsem já? A jak to finančně a časově zvládáte, popř. který koníček je hlavní ...? Mějte se.
Autor diskuse: hroch2 - Profil , 20.4.2009 všeobecné - ostatní

NDenny - Profil | Út 21.2.2023 11:29:32

1Mara >> Selma je to krasna. Pokud se budou drzet v rozumnem poctu, tak proc ne, do prirody patri.

    NDenny - Profil | Pá 17.2.2023 22:13:22

    valcha186 >> to, co myslim, jsou realne zabery z lovu , nic profi , ale amaterske zabery samotnych lovcu. Posledne jsem se bavil, kdyz clovek na posedu filmoval, jak k nemu leze cerny medved :-)

      NDenny - Profil | Pá 17.2.2023 22:10:09

      Bobler >> To asi ano, sice jsou mnohdy dost tolerantni, ale take dokazou byt nekompromisni. Oni maji vyhodu, ze vymahani prava je zde mnohem snadnejsi nez u nas doma. Na druhou stranu jim casto chybi takovy ten lidsky pristup, proste je jednou neco dane a pres to vlak nejede i kdyz je to spatne. Mnohy strazce u soudu tvrde narazil, kdyz souce rozhodl v jeho neprospech, ale to uz je zase nekde jinde, jinak ja se strazci mam jen ty nej. zkusenosti.

        Nvalcha186 - Profil | Pá 17.2.2023 20:56:23

        Denny >> Nemám potřebu něco sledovat na videu. To jsou jen upravené činnosti. Mně stačí procházky v lese a soustavně něco nacházíme postřelené, nedohledané.

          NBobler - Profil | Pá 17.2.2023 20:22:48

          Denny >> Tak asi nic není dokonalé, ale třeba primárně na úseku kontrol, přestupků a postihů lesní a vodní stráž pracuje a funguje tak, že překročit či porušit zákon si dovolí jen absolutní ignorant či blázen.....

            NDenny - Profil | Pá 17.2.2023 20:09:30

            Bobler >> To ano, ale je zde i v ochrane prirody, pod ktere to vse spada, nekolik veci(zakonu), nad kterymi jen nechapave kroutim hlavou.

              NBobler - Profil | Pá 17.2.2023 20:07:02

              Denny >> Tak alespon jedna z mála věcí, které mají dělaný promyšleně, účelně a srozumitelně včetně práv, povinností a postihů včetně rybařiny.....

                NKáceč - Profil | Pá 17.2.2023 20:05:34

                novič >> u nás nelze, třeba jednou .-)

                  NDenny - Profil | Pá 17.2.2023 20:00:06

                  valcha186 >> Ono si staci dohledat videa z techto lovu. Jsou borci, kteri opravdu umi a zakazal bych to tem, kteri by to nezvladli na strelnici. Prece jen kulovnice je uplne o necem jinem a hlavne je to o odpovednosti kazdeho lovce. I tady urcite je dost pripadu nedohledane zvere, jak po palnych zbranich, tak po luku. Mimochodem, zde jsou na to urcene dny, kdy se tak muze lovit, stejne tak se muze lovit i predovkama. Je to ale omezene treba jen na jeden tyden v obdobi lovu, stejne tak zde jsou vyhrazene dny pro postizene. Proste to ma sva specifika a pro ruzne staty a i lokality mohou byt obmeny podle podminek v dane lokalite, ktery muze nastavit majitel pozemku(coz muze byt i statni organ), pokud tim neprekroci nejakou danou zakonnou formu. Ale to predpokladam muze byt i doma.

                    Nnovič - Profil | Pá 17.2.2023 19:55:15

                    Káceč >> Jo chápu střelit u hlavy psa když ti drží kus je hodně nebezpečné tak proto tohle ☺

                      NBobler - Profil | Pá 17.2.2023 19:01:36

                      novič >> Retro kančí péro.......

                        Nvalcha186 - Profil | Pá 17.2.2023 18:57:28

                        Denny >> Nedohledaná zvěř je i po výstřelech z kulovnice, natož po střelbě z luku a kuše.

                          NKáceč - Profil | Pá 17.2.2023 18:40:18

                          novič >> to je klasická naháňková hůl :-)

                            Nnovič - Profil | Pá 17.2.2023 18:32:36

                            Káceč >> Jdi se podívat na velké nahánky kde jsou zvány lovecké smečky tam "oštěp" uvidíš, oni nechtějí slyšet slovo oštěp ale koukni na obrázek co ti to připomíná ☺

                              NKáceč - Profil | Pá 17.2.2023 18:20:34

                              Denny >> já jenom čekám, od kdy začnou myslivci používat oštěp a pazourek :-)

                                NDenny - Profil | Pá 17.2.2023 17:04:47

                                Káceč >> Lovit lukem jednak neni nic jednoducheho a mnozi si zrejme mysli, ze se da lovit treba i na 100m. I pri tech nejmodernejsich kladkovych zdejsi lovci obvykle lovi pod 50m a pokud lovi na soukromych pozemcich, tak vim, ze prevazna vetsina majitelu nejdriv chce videt jak ten luk ovlada, jinek mu neda povoleni.