Masařské jádro

Když už je to tu samý sportovní rybář a regionální skupinky, pojďte založit opozici. Nějaký masařský klub:-) A ne, že se nikdo nepřihlásí!
Autor diskuse: Kanistr - Profil , 11.3.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: tench Profil + splavek Profil + MrKos Profil + nofish Profil

Průzkum. Kolik si za sezónu na svazovou povolenku odnesete ryb? Nebudeme řešit nástražní rybky, plotici pro kocoura, tři cejny na salát. Prosím, pravdu. Uvidíme, jak na tom jsme. Takový malý průzkum. Vezmeme v úvahu řekněme "velké ryby k obědu". Kapr, Amur, klidně metrový bolen, sumec, štika atd. Prostě ryby co chtějí lovit všichni. Schválně nepíšu "ušlechtilých, vyjmenovaných", ale prostě velké ryby na řízky, do udírny,

A) 1-518%

B) 5-1034%

C) 10-2020%

D) 20-3014%

E) 30-404%

F) 40 a více10%

Od 18.8.2019 hlasovalo 166 čtenářů.

Nrover - Profil | Út 1.10.2013 22:54:22

Rybovrah 1 >> Jen tě varoval před "morbiditou", ...lov jako takový je přirozená lidská, i zvířecí "věc", včetně ponechání si úlovku. Pouštění už tak moc přirozené není ... :-)

    NMikšík- jen jednou - Profil | Út 1.10.2013 22:45:22

    Rybovrah 1 >> Nepochopil jsi.
    Já kapry taky vraždím, občas mrtvé ryby taky fotím, ale aranžovat bych si je nikdy takhle nedovolil.

    Ryba, ač zvíře, je také živá bytost. Viděl jsi někdy myslivce, že by dělali ze skolených kousků aranžmá jako jsi udělal ty?
    Základní úcta k živému tvoru, nic víc, nic míň.

      NRybovrah 1 - Profil | Út 1.10.2013 22:25:19

      Mikšík- jen jednou >> hele, Mikšíku jsou to plané obavy, všem mnou zmasakrovaným rybám jsem úctu dostatečně prokázal. Nevím ovšem jestli byla(ta úcta) dostatečně elementární.
      Vždyť já dělám hrobečky z kosterních pozůstatků a jednou týdně se na ně chodím vyplakat. Jestli ti vadí ten šroubovák tak příště místo něj upletu věnec z lučního kvítí.

        NMikšík- jen jednou - Profil | Út 1.10.2013 18:42:19

        Rybovrah 1 >> hele, nic proti zmaštěným dvou kaprům
        ale alespoň elementární úcta by se měla rybám prokazovat...

          Nfajanek - Profil | Út 17.9.2013 17:36:46

          Dnešní úlovek štičky při pstruhovláčcce na MP. Vytažená na 14ku vlasec a proutek 5-20g. Docela boj, ale nakonec jsem vyhrál a už se marinuje k večeři =)

            Nkolib - Profil | Út 17.9.2013 13:40:17

            Rybovrah 1 >> :-) jak myslíš ale nechce se mi k vodě ani ho.no:-) leje už 5 dni hnus.

              NRybovrah 1 - Profil | Út 17.9.2013 13:29:56

              kolib >> Masaří se pořád, není čas trávit tlacháním jako rybáři z obýváku(kapraři-trotli), teď je pravá doba na naplnění mrazáků.

                Nkolib - Profil | Út 17.9.2013 13:16:59

                u.x.a. >> to maš pravdu ale u nás je tak zas.ané počasí že by ani psa nevyhnal :-)

                  Nu.x.a. - Profil | Út 17.9.2013 12:41:53

                  kolib >> pravě že chodí,neni čas tu sedět, tady nic nechytneš..

                    Nkolib - Profil | Út 17.9.2013 11:18:42

                    Masaři vy nechodíte na ryby??

                      Nsplavek - Profil | Út 10.9.2013 20:13:42

                      šmudla007 >> Tedy zase ně napadla možná volovina,ale ryby se musí nasazovat dle zarybňovacího plánu,ale jak by vypadaly vody kdyby se vše pouštělo a o úbytek by se starala jen sama příroda.A ryby by se neustále dosazovali dle plánu.Asi by to k rovnováze moc nevedlo.

                        Nsplavek - Profil | Út 10.9.2013 20:10:24

                        MrKos >> A zrovna tohle co tu popisuješ ty fronty u vody na čerstvě nasazené ryby,tedy kapry,abych byl konkrétní,potažmo duháky, se mi dost eklují,možná divnej názor na "svazomasaje",ale je to tak.

                          NMrKos - Profil | Út 10.9.2013 19:43:56

                          splavek >> myslím si, že by stačilo začít občas přemýšlet a masit třeba jenom kapry... neohrozilo by to nikoho a do dvou, tří let by si každý mohl zajet chytit třeba pěknou štiku na večeři a nebo candáta či potočáka na oběd (nebojím se toho, že by se dravci či potočáci přemnožili)

                          jenomže to je nereálné, protože dnešní rybařina se odehrává i v tom duchu, že lovci stojí ve frontě na břehu a čekají, až budou z trambusu nasazeny nové ryby... poté tyto ryby okamžitě nebo nejpozději do tří dnů vyrubou a nadávají u toho, jak se málo vysazuje... a to není výmysl, to je realita z minulého týdne, minulého roku a realita zítřka

                            Nšmudla007 - Profil | Út 10.9.2013 19:43:21

                            splavek >> zarybňovací plány se musí dodržet bez ohledu na výlovek, návštěvnost atd. Nesežerou rybáři - pochcípe pod ledem nebo se pomějou rybožraví predátoři(kormoš, volavka,vydra norek)., nějaká rovnováha bude vždycky. Povolenky by levnější nebyly, protože se platí za ryby které se vysadí/musí vysadit. Takže produkci rybníkářů by to neovlivnilo nijak.
                            Je to právě fikce, že když někdo napíše víc ryb než chytil, že se jako o to víc příští rok vysadí. ČRS je nezisková organizace, tam se nehraje na výtěžnost a návratnost investic, je to spíš loterijní klub s permanentkama do tomboly.

                              NMrKos - Profil | Út 10.9.2013 19:32:40

                              šmudla007 >> osobně si myslím, říkám to nerad, že jsi vyjímka a uvažuješ jakž takž reálně až na to, že nedokážeš ty ryby ani sníst či jinak zpracovat a tedy je masíš jen proto, aby jsi je dal do mrazáku (i když některé pustíš)... jenomže u vody vidím dnes a denně, že takových vyjímek by jsi na prstech jedné ruky napočítal ... také vycházejme z toho, že zde na mrku se projevuje taková ta gramotnější část rybářské obce a jsi vlastně jeden z mála z této gramotnější části a z celé naší pěkné země

                              vše ostatní, co vidím dnes a denně u vody, je povětšinou bez mozku... vytlučou vše, co se dá sníst a potom brečí, že se málo sype... klasika

                                Nsplavek - Profil | Út 10.9.2013 19:28:41

                                Přátelé masaři i antimasaři,teď mě tak napadlo,možná to je blbost,ale kdybychom opravdu,všichni jako jeden muž,začali všechny ryby pouštět.Napadlo mě to v kontextu na sociální aspekt tohoto rozhodnutí.Jak moc by to ohrozilo třeba chovatele ryb,rybníkáře ...atd...atd.Jak moc by to ohrozilo tyhle lidi,kteří jsou závislí na produkci ryb pro lov ryb udicí.Popřípadě část jejich produkce jde do rybářských revírů.Nechci tady vyvolat nějakou novou vlnu dohadů,hádek,popřípadě nevraživosti.Jen by mě tohle opravdu zajímalo.Pokud máte někdo o tom objektivní informace,nebo vlastní zkušenosti tak je dejte ve známost.

                                  Nšmudla007 - Profil | Út 10.9.2013 19:26:05

                                  MrKos >> promiň ale to není pravda. Já sem už letos mohl mít nachytaných těch mojich plánovaných 25ks kapra z MPčka, ale moc sem je pouštěl.Mám zmražený poslední tři kapry z minulých 2 týdnů.. a těch pár zbývajících musím nachytat včil nebo nikdy.
                                  Kde jsi přišel na myšlenku, že masaři mají úplně vymaštěný mozky, jak se zdá z tvého stylu komunikace?

                                    NMrKos - Profil | Út 10.9.2013 19:06:11

                                    šmudla007 >> vlastně jsem nečekal jinou odpověď, opravdu ne

                                    možná by se hodilo zařadit do masajského desatera něco ve smyslu : když už rybu nemůžu sníst, ale přece ji nepustím, tak se hodí ji zamrazit a klidně mrazit i několik měsíců - je přece stále jako čerstvá

                                      Nšmudla007 - Profil | Út 10.9.2013 19:02:05

                                      MrKos >> na jižní moravě nemáte/neznáte mikrosáčky/igelitky? uzavíratelný? Na vánoce právě většinou už žádný kapr nezbyde, vymražený už vůbec ne. I mrazit se musí trošku umět. Mořský ryby v ČR jsou všecky vymražený vysušený pěny. Posledního kapra chytám pravidelně cca do půlky října než zamrznou rybníky.

                                        NMrKos - Profil | Út 10.9.2013 18:54:57

                                        šmudla007 >> vychutnat si několik měsíců vymraženého, vysušeného a znehodnoceného kapra z mrazáku a obzvlášť na Vánoce - na to už je potřeba docela silná nátura a opravdu smekám

                                        asi chudej kraj

                                          Červené karty: Georgino, *DnB* Bery_83, vaga, MrKos, leguan, kakr, esoxboy, Velrybář Martin, tuzemak, Kub1s, Pelíčo, Michals, Petan600, jarda877, ksanda, milankocian, Bublas, Piškothonza, Blue