Masařské jádro

Když už je to tu samý sportovní rybář a regionální skupinky, pojďte založit opozici. Nějaký masařský klub:-) A ne, že se nikdo nepřihlásí!
Autor diskuse: Kanistr - Profil , 11.3.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: tench Profil + splavek Profil + MrKos Profil + nofish Profil

Průzkum. Kolik si za sezónu na svazovou povolenku odnesete ryb? Nebudeme řešit nástražní rybky, plotici pro kocoura, tři cejny na salát. Prosím, pravdu. Uvidíme, jak na tom jsme. Takový malý průzkum. Vezmeme v úvahu řekněme "velké ryby k obědu". Kapr, Amur, klidně metrový bolen, sumec, štika atd. Prostě ryby co chtějí lovit všichni. Schválně nepíšu "ušlechtilých, vyjmenovaných", ale prostě velké ryby na řízky, do udírny,

A) 1-518%

B) 5-1034%

C) 10-2020%

D) 20-3014%

E) 30-404%

F) 40 a více10%

Od 18.8.2019 hlasovalo 166 čtenářů.

Nšmudla007 - Profil | Út 10.9.2013 18:08:13

Soulfish >> ono jako mě se moc škrabat stovky ryb nechce, ale minimálně 25ks kapra ročně musím chytit, aby se mi alespoň zaplatila povolenka. Takže letos musím lapnout ještě 8-10ks+2 ze pstruhovky. Kdyby byla povolenka levnější tak těch ryb nemusím chytat tolik, ale furt se jenom zdražuje. na jižní moravě bych jich musel chytnout jenom 10-15ks.
Ono to není naráz takže po troškách, ale trpělivě "sysluju na horší časy", ať je alespoň do vánoc nějaká ryba, když je chuť na rybu a zrovna neberou. Plevelný ryby a dravce nepočítám, ty svaz nevysazuje.

    NDart Ness - Profil | Po 9.9.2013 17:42:13

    marmyš >> Pokud cílím na okouna a počítám se štikou,přizpůsobím nářadí.I když výjimka potvrzuje pravidlo.Taky jsem zdolal 73jku zubatku na 0,10ku při lovu nástražek.Ano ponechána-příjemné zpestření jídelníčku.

      NDart Ness - Profil | Po 9.9.2013 17:37:59

      splavek >> V odpovědi Enfieldovi se určitě shodneme.Doplnil bych,že to,že je ryba malá,nebo že ji nechci,či že se rozhodnu si ji ponechat,ještě neznamená,že se k ní budu chovat s prominutím jako hovado.I pod odnášeného kapra můžu použít podložku (ač se to může zdát zvláštní).

        Nmarmyš - Profil | Po 9.9.2013 17:35:29

        Dart Ness >> přesně tak,dnes s 0.12 , zítra taky. na okouny je teda zbytečně silná,ale není času se s rybou hrát-co kdyby hejno odjelo. pokud příjde zubatice,tak je to milé zpestření jídelníčku:-)

          NMrKos - Profil | Po 9.9.2013 17:35:00

          splavek >> ale to já vůbec nevím kolik jakých ryb a hovořil jsem v teoretické rovině, přičemž to bylo směřováno především k 300 tisícům členům MRS + ČRS ... je mi naprosto jedno, kolik pustíte kaprů, stejně tak je mi jedno kolik pustíte mírových candátů a v podstatě jsem se jen ohradil proti tvrzení, že označuji někoho, kdo si vezme jednu rybu, dementem ... ne, neoznačuji

          kolik si kdo vezme ryb a jakých, je v podstatě jen jeho vizitkou ... pro někoho vizitkou v kladném smyslu, pro někoho naopak v tom druhém

          a o tom to je

            Nsplavek - Profil | Po 9.9.2013 17:31:24

            Enfield >> Tak tohle je věc,co mě osobně prudí.Neschopnost,nebo neochota,popřípadě bezohlednost při vyháčkování ryb a to třeba plotic,cejnů...atd..atd..nemírových kaprů...Ač jsem podle zdejších kritérií masař,tak takové zhovadilosti přímo nesnáším.

              Nsplavek - Profil | Po 9.9.2013 17:27:13

              MrKos >> Pane kolego,co vy víte kolik a jakých si třeba já beru ryb od vody?Na kolik puštěných je jedna ponechaná?Kolik mírových kaprů jsem ochoten pustit,na jednoho ponechaného???? Nehodlám se tu před vámi ospravedlňovat,nebo vylepšovat si svůj morální kredit,tohle nemám zapotřebí,jen mě prudí vaše štvavá propaganda.Co vy víte,jen hlásáte ty svoje dogmata a tedy dobře nepužíváte slovo dement,ale bezmozek,nebo podobný ekvivalent.Rozdělujete rybáře na lůzu a ty ostaní správné a ušlechtilé.Jenom pamatujte že i v bibli se píše,"kdo jsi bez viny hoď kamenem",ač jsem bezvěrec,tak tohle píše život a mějte to na paměti.Pokud se vám mé názory zdají jako bláboly,tak co už,lepší to už nebude.Holt starýho psa novým kouskům nenaučíš.

                NDart Ness - Profil | Po 9.9.2013 17:17:57

                MrKos >> Taky pravda...

                  NMrKos - Profil | Po 9.9.2013 17:09:21

                  Dart Ness >> přesně to jsem chtěl naznačit a váženého kolegu uxu nasměrovat k tomu, aby rozum také občas zapojil... dokonce by bylo moc pěkné, kdyby dokázali rozum zapojit i svazomasaji třeba těsně předtím, než klackem klepnou každého candáta, kterého uloví.. a nemá to nic společného se sportováním., je to spíše o tom, že na pekáči může být místo každého druhého candáta třeba kapr, kterého MO doveze další trambus

                  jenomže to už bych chtěl moc

                    NMrKos - Profil | Po 9.9.2013 17:07:06

                    splavek >> pane kolego, slovo dement bych byl opatrný používat (osobně jsem ho nepoužil ani jednou), ale slovo nenažranec bych použil směle a taky tak činím... ofšem není to ten, kdo si vezme rybu, ale je to ten, kdo nikdy nemá dost

                    proč brát jednoho kapra, když můžu vzít dva a proč brát dva pstruhy, když můžu vzít tři... a druhý den nanovo

                      NDart Ness - Profil | Po 9.9.2013 17:05:34

                      MrKos >> Já na takových tocích co popisuješ právě 12ku (silon) používám.Chce to jen používat rozum...

                        NMrKos - Profil | Po 9.9.2013 17:03:29

                        Dart Ness >> na přehradě a ve velké hloubce zajisté ano, ale na druhé straně někde na potůčku svazovém s hloubkou do metru a šířkou do pěti proč ne ... sám vláčím jen s pletenkou, takže tomu nerozumím

                          NDart Ness - Profil | Po 9.9.2013 16:54:22

                          MrKos >> S 0,12 na přehradě na přívlač bych se bál i zaseknout,pokud nejde o pletenku :-)

                            NMrKos - Profil | Po 9.9.2013 14:10:15

                            u.x.a. >> cíleně vláčeti ve vodách s větším dravcem vlascem 0,12 je z určitého pohledu bezohlednost, ale na druhé straně já neznám snad nikoho, kdo by na vlasec 0,12 vyvláčeného candáta 60cm pustil, takže to není jen tak pro zábavu ... on totiž každý pouští jen do okamžiku, dokud nechytí mírového dravce

                              NSoulfish - Profil | Po 9.9.2013 14:03:43

                              Dart Ness >> to není sportovní názor, to je podložený názor a navíc na něm něco je - kdyby se tak zamyslelo těch lidí víc, nebylo by to špatný

                                NDart Ness - Profil | Po 9.9.2013 13:51:57

                                Enfield >> Neboj,nezachoval.Pokud takovou rybu chytím,jedu podle stejného hesla.Procentuálně to u mě nejvíc vychází na štiky.Ne že by měly něco z hubou (to měla jen jedna),ale pokud se mi zdá 55ka vychrtlá-tak je to většinou sešitý jícen.Jojo,trojháky to jistěj.Na jednoháček s očkem se dá krásně taky dát lanko.Sakra-není to moc sportovní názor? Ať nedostanu červenou... :-D

                                  NEnfield - Profil | Po 9.9.2013 10:19:41

                                  splavek >> Ja byl vcera chytat na jedne vode a bylo tam mraky plotic. Pomalu kazda desata mela roztrzenou hubu a protoze jich bylo dost takto zmrvenych, tak jsem je poslal na vecnost a pujdou do salatu. Nevim, jestli jsen se nezachoval nesportovne, kdyz jsem jim ukratil trapeni a nepustil je zpet trapit se?

                                    NEnfield - Profil | Po 9.9.2013 9:47:05

                                    Soulfish >> Ja bohuzel uz nemam v okoli vodu, kde by se dalo chytat pres mraky oukleji, plotic a skalaku.

                                      NRybovrah 1 - Profil | Po 9.9.2013 8:19:20

                                      Soulfish >> Uzavřená malá lokalita se silným ryb. tlakem je stejně "mrtvá voda" počtem ryb závislá na zarybňování Svazu. Ty ryby(plotice, cejn, perlín) na těch malých lokalitách jdou na to(tření) zhruba ve stejnou dobu a pokud tam není více příhodných místeček, šoustá se to dohromady jako kapraři s prasaty.
                                      Možná by stačilo pár okyšů aby jim zredukovali jikry a výtěr.

                                        NRybovrah 1 - Profil | Po 9.9.2013 8:05:45

                                        Zlejšek >> Ten uživatel (esoxboy) je v tom asi nevině, má tři čepice MRKu, auru 60% a fotku pana šéfredaktora v peněžence. Zřejmě se překlepl.
                                        Jinak lín je luxus, já je dělám jenom na pánvi ve vyšší vrstvě oleje jako pstruha, tedy pokud se vejde. Fotky sem ale nedávám, sportovní líňaři neexistují, to bych nikoho nenasr..

                                          Červené karty: Georgino, *DnB* Bery_83, vaga, MrKos, leguan, kakr, esoxboy, Velrybář Martin, tuzemak, Kub1s, Pelíčo, Michals, Petan600, jarda877, ksanda, milankocian, Bublas, Piškothonza, Blue