Masařské jádro

Když už je to tu samý sportovní rybář a regionální skupinky, pojďte založit opozici. Nějaký masařský klub:-) A ne, že se nikdo nepřihlásí!
Autor diskuse: Kanistr - Profil , 11.3.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: tench Profil + splavek Profil + MrKos Profil + nofish Profil

Průzkum. Kolik si za sezónu na svazovou povolenku odnesete ryb? Nebudeme řešit nástražní rybky, plotici pro kocoura, tři cejny na salát. Prosím, pravdu. Uvidíme, jak na tom jsme. Takový malý průzkum. Vezmeme v úvahu řekněme "velké ryby k obědu". Kapr, Amur, klidně metrový bolen, sumec, štika atd. Prostě ryby co chtějí lovit všichni. Schválně nepíšu "ušlechtilých, vyjmenovaných", ale prostě velké ryby na řízky, do udírny,

A) 1-518%

B) 5-1034%

C) 10-2020%

D) 20-3014%

E) 30-404%

F) 40 a více10%

Od 18.8.2019 hlasovalo 166 čtenářů.

Soulfish - Profil | Po 9.9.2013 8:05:00

Rybovrah 1 >> přesně tyhle uzavřené vody jsem měl na mysli, protože je jich hodně hodně hodně :)

obnovu populace nepozoruju, pořád kříženci a jen tak nezmiznou
ještě je taky dobrá situace, když pak člověku ani nepropadne zátež s červem na dno, ale z propadu to žere ouklej, která je místy taky na patra a tvoří skoro až monokulturu

proč souvisí podle tebe výskyt dravců s výskytem kříženců jenom částečně?
je fakt, že se taky musí uvažovat, zda je v dané lokalitě také něco jako vhodné místo pro tření ryb a nebo jestli tam přežívá jen to, co se tam naklouže (na takovém místě jsem křížence ještě nelapil, to je fakt)

    Dart Ness - Profil | Po 9.9.2013 7:58:46

    Zlejšek >> Mimochodem k tobě-Hymna masařů-dobrý :-D

      Dart Ness - Profil | Po 9.9.2013 7:56:38

      Rybovrah 1 >> Za 1. nešokovaly mě krvavé fotky-s tím fakt problém nemám. A za 2. psal jsem,že jsem se hecnul a začal číst diskuzi poctivě od začátku a fotka andulky na kaprovi je ze začátku diskuse (64 stránka) :-)

        Rybovrah 1 - Profil | Po 9.9.2013 7:52:28

        Soulfish >> Pokud se nejedná o uzavřené a malé lokality lze si představit "totální vymlácení dravců" jen stěží ale jako argument různým pomatencům, rádobysportovním rybářům a jiným podobným hovadům poslouží dobře. Výskyt kříženců s početností predátorů souvisí jenom částečně, ve většině případů si "příroda poradí sama"(silné ročníky vyhlítnutých ryb s dostakem potravy rychle rostou) a pokud se nejedná o revír s extrémním ryb. tlakem stavy se obnoví. Jako "odborník" zajisté výš že např. štika několikrát chycená a puštěná, mění stravovací návyky a loví např. v noci(kdy už masajové spí spánkem spravedlivých). Otázka je jestli vodám (musíme brát v potaz zarybňovací politiku Svazu) více "neškodí" tihle sportovci s čepicemi MRKu na svých tupých hlavičkách.

          Zlejšek - Profil | Po 9.9.2013 7:26:29

          Rybovrah 1 >> čti pořádně, jemu nevadily fotky, ale níže zmiňovaný výblitek Esoxboye. jo a jen tak pro info, včera jsem zmasil pěkného tlustého lína :-)

            Rybovrah 1 - Profil | Po 9.9.2013 7:08:53

            Dart Ness >> Pokud tě "šokovaly" krvavé fotky nemůžeš být "rozumný masaj" a jenom 15 ušlechtilých ryb za rok, to už hraničí se sportovním rybolovem(i sportovci zaseknou občas rybu nešetrně např. za oko, tzv. očák a pokud není blízko veterina musí jí usmrtit).
            Jinak o té andulce nic nevím ale to musí být kvalitní a zkušený "masaj"(autor fotky) když tahá na ryby kromě ryb. vybavení ještě klec s papouškem.

              Dart Ness - Profil | Po 9.9.2013 5:06:11

              Toto jádro se mi seklo do zorného pole kolem půlnoci.Jelikož jsem na noční a mám dost času,hecnul jsem se a začal to pročítat poctivě od začátku.Bohužel,za chvíli balím a skončil jsem u stránky 24 (z 65),takže se připravím o celkový dojem.Nicméně,rozsekala mě andulka s "uklovanými" kapry a pak doporučení kohosi,že by měl někdo se svými názory nahradit Fidela na Kubě.Jako,do páté stránky jsem se dobře bavil.Pak se to zvrtlo na nějakou melu horkých hlav,to je celkem normální.Ale co mě šokovalo víc než krvavé fotky (tady na tom jádru je to v rámci MRKu v normálu),bylo přání jakéhosi vyšinutého Esoxboye (či kdo nebo co to je),aby někomu onemocnělo dítě.Jako otec 5tileté dcery bych se nerozpakoval mu na potkání rozbít hubu,protože to považuju za podpásovku nejhrubšího zrna....Takže,abych odlehčil-hlásím se do klubu (rozumných) masajů.Jsem s průměrem cca 15 ušlechtilých ryb za rok + nějaký úhoř přijat? :-)

                Soulfish - Profil | Ne 8.9.2013 23:25:09

                Rybovrah 1 >> spíš bych to viděl na zamyšlení typu "když se ti dravci vymlátí všíchni - co pak bude?" - odpověď - nic pěkného, protože ve vodě převládne velké množství bílé ryby, ideálně ještě zakrnělé, aby to opravdu stálo za to..
                často se v takových místech také ukazují ryby, které mají cejna za maminku a plotici za tatínka nebo obráceně a nebo si ani netroufám určit, co s čím je to pomícháno..

                na takové vodě je pak "radost chytat", nemluvě o potravní konkurenci přemnožené bílé ryby a ostatních ryb býlo/všežravých - pak jsou tam mrzáčci vlastně všichni

                  Rybovrah 1 - Profil | Ne 8.9.2013 21:41:27

                  u.x.a. >> Když si vydrhnu kartáčem z pod nehtů uschlou rybí krev, sám si připadám tak trochu jako ježíšek.

                    Zlejšek - Profil | Ne 8.9.2013 21:34:28

                    u.x.a. >> myslím že před letošníma vánocema půjdou šroubováky na dračku:-)

                      u.x.a. - Profil | Ne 8.9.2013 21:32:32

                      Rybovrah 1 >> nevím proč ale hrozně mi připomínáš vánoce,svátky míru,lásky a klidu...

                        dada11 - Profil | Ne 8.9.2013 21:27:58

                        Rybovrah 1 >> Tak To už chápu :-).

                          Rybovrah 1 - Profil | Ne 8.9.2013 21:24:09

                          dada11 >> Léta praxe a stovky rybích poprav. Ostře nabroušený šroubovák přetne kapří míchu jako nůžky papír. Navíc má fotečka ze šroubovákem a kladívkem význam estetický, pokud jí objeví všepouštěči a jiní podobní trotli, praskne jim čůr.. . Takže hurá do fotek.

                            dada11 - Profil | Ne 8.9.2013 21:20:30

                            MrKos >> vody jsou bezedným zdrojem levného masa... To máš pravdu, vždyť kapr ( u nás nejčastější ryba) je levnej.

                              u.x.a. - Profil | Ne 8.9.2013 21:20:20

                              také přidám jednu,já kapry cíleně nechytám jen vláčím a muškařím,ale když se nějakej připlete na wobler tak jede semnou domů,tenhle za sebou vláčel krmítko a kus vlasce vytáhl jsem za krmítko,zachránil jsem mu vlastně život,před dlouhou bolestivou smrtí..

                                Rybovrah 1 - Profil | Ne 8.9.2013 21:13:54

                                tomsa >> Díky, mě k tomu dotlačily okolnosti, Já totiž ryby tůze rád kulinářky upravuji a konzumuji a vodou nacucané zmražené filety z pangase z Lidlu nežeru.

                                  dada11 - Profil | Ne 8.9.2013 21:10:07

                                  Rybovrah 1 >> Na co ten šroubovák? To jsou ti robokapři? :-).

                                    tomsa - Profil | Ne 8.9.2013 21:03:59

                                    Rybovrah 1 >> Ale vidím, že se ti zatraceně daří.

                                      splavek - Profil | Ne 8.9.2013 20:54:58

                                      u.x.a. >> To jsou určitě ti hodní sportovci :-) :-) :-)

                                        Rybovrah 1 - Profil | Ne 8.9.2013 20:54:32

                                        MrKos >> Díky za info, dle tvého výčtu já jsem takový "polosvazomasaj", své vlastní pravidla nemám jasně předem stanovena, čepici MRKu nevlastním, fotku pana šéfredaktora nad postelí nemám. Pro mě neplatí(povětšinou) body 2 , 5 , 6 , 8 , 9 , takže jsem "polosvazomasaj". Na závěr jednu fotečku pro potěchu oka rybářů-konzumentů(udírna byla zcela zaplňena).

                                          Červené karty: Georgino, *DnB* Bery_83, vaga, MrKos, leguan, kakr, esoxboy, Velrybář Martin, tuzemak, Kub1s, Pelíčo, Michals, Petan600, jarda877, ksanda, milankocian, Bublas, Piškothonza, Blue