Masařské jádro

Když už je to tu samý sportovní rybář a regionální skupinky, pojďte založit opozici. Nějaký masařský klub:-) A ne, že se nikdo nepřihlásí!
Autor diskuse: Kanistr - Profil , 11.3.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: tench Profil + splavek Profil + MrKos Profil + nofish Profil

Průzkum. Kolik si za sezónu na svazovou povolenku odnesete ryb? Nebudeme řešit nástražní rybky, plotici pro kocoura, tři cejny na salát. Prosím, pravdu. Uvidíme, jak na tom jsme. Takový malý průzkum. Vezmeme v úvahu řekněme "velké ryby k obědu". Kapr, Amur, klidně metrový bolen, sumec, štika atd. Prostě ryby co chtějí lovit všichni. Schválně nepíšu "ušlechtilých, vyjmenovaných", ale prostě velké ryby na řízky, do udírny,

A) 1-518%

B) 5-1034%

C) 10-2020%

D) 20-3014%

E) 30-404%

F) 40 a více10%

Od 18.8.2019 hlasovalo 166 čtenářů.

u.x.a. - Profil | Ne 8.9.2013 20:51:28

MrKos >> řekni mi co si myslíš o vláčkařích co chytají bez lanka na 0,12 vlasec jen tak pro zábavu(neberou ryby)??to jsou taky svazomasajové??

    splavek - Profil | Ne 8.9.2013 20:44:42

    MrKos >> A promluvil Bůh a tak bude. Celý tento váš příspěvek je ve své podstatě demagický výplod fanatiků.Takže podle této vaší teorie je každý,kdo si vezme rybu dement???!!!!!!

      MrKos - Profil | Ne 8.9.2013 20:38:28

      Rybovrah 1 >> svazomasaje, masaře a ostatní trambusáky asi nejlépe vystihuje toto desatero, které složil můj dobrý kamarád a s jeho laskavým svolením je teď použiju

      1. Nedělám nic, co by mi BP (případne RŘ) neumožňovaly.

      2. Když rybu nezmasím já, udělá to někdo jiný.

      3. Pokud ryby berou, je potřeba jich vzít dostatek.

      4. Fotkou zabité ryby ukazuji na skutečný stav rybařiny a tím vlastně plním osvětovou funkci.

      5. Ryby pouštím, pokud nechytím nějakou pěknou na pekáč.

      6. Na zásek dravce se musí po záběru počkat. Co kdyby mi spadla mírová ryba.

      7. Ryby beru, protože povolenka se musí vyplatit a ani ten benzín není zadarmo.

      8. Když nejdou kapř, tak aspoň vezmu bílou rybu pro slepice. Rybaření se musí vyplatit.

      9. Těch pár dravců, co chytím za rok, určitě nikde chybět nebude.

      10. Když se někomu nelíbí, kolik a jakých beru ryb, je to jasná známka, že mi závidí úspěch.

      a jinak s pravidly žádný problém nemám... mám problém ani s tím, že pravidla pravděpodobně stavěl někdo, kdo měl v hlavě mozek, ale asi počítal s tím, že mozek budou mít i uživatelé těchto pravidel... bohužel tomu tak není a u vody vládne nenažranost, čecháčství, vychcanost a často i totální hloupost nebo neznalost... nemá to nic společného se sportováním, je to především o tom že 300 tis půlmozků si myslí, že vody jsou bezedným zdrojem levného masa... tito lovci v podstatě kočují za trambusem s rybami, můžou se přetrhnout aby toho nanosili domů co nejvíc atd

      čím víc toho tady čtu, tím víc se mi zdá, že těch 10tis za povolenku bude ještě málo

        tomsa - Profil | Ne 8.9.2013 20:36:32

        MrKos >>
        Stejně jako bys mi chtěl tvrdit, že pirát silnic je ten co jezdí po dálnici 130km/h.
        Já to vidím ze svého pohledu.
        Znám mnoho rybářů, co nachytají podstatně víc než 7kg a to za pár hodin. I mně se to už párkrát povedlo. Téměř vždy jsou ryby vráceny vodě, přijde-li den, kdy si chci vyrobit nějakou pochoutku (třeba karboše) nebudu brát jen pár kousků, vemu maximum a když vše proběhne podle plánu mám večer naloženo.
        Bohužel času málo tak už si nebmůžu dovoli připravovat tuto pochoutku víc jak jednou ročně, raději posedím u vody. To ovšem neznamená, že to budu zakazovat ostatním, kteří si ten čas najdou a dobrou a zdravou rybu si umí vychutnat.
        Takovým rybářům já říkám lovci, nezřídkakdy mají odpracováno několikanásobně hodin na rybochovném zařízení, nebo kolem vody.
        To, že jsou někteří hovada co berou vše aspoň pro slepice je věc druhá, ovšem to není protiprávní, tam je to o výchově.
        Perlička nakonec.
        Jeden od nás velký kaprař, nejraději by zavedl K60+ všude a důchodcům by povolenku raději nedával.
        Když jede dvakrát za rok na moře bere většinou transita s plným prostorem polystyrénových beden. Tam se to nepočítá tam je to moře.

          Rybovrah 1 - Profil | Ne 8.9.2013 20:28:11

          MrKos >> Vstupuji do vaší "odborné diskuze" trochu později(mám za sebou náročný víkend rybáře-konzumenta), hele co to je "svazomasaj"? Při letmém pročtení tvých předchozích příspěvků mě připadá že ti pravidla výkonu ryb. práva na revírech ČMrs nevyhovují. Jako že třeba než někdo vezme dravce(uloví a dle platných pravidel si odnese) tak má předtím přemýšlet jestli jich tam bude ještě plavat dost aby si na nich mohli další "hurvínci" zasportovat"? Dalo by se to co jsi napsal rozvádět déle ale nabývám dojmu že je to věc marná.
          Jenom jedna věc, pokud ti pravidla výk. ryb. práva na revírech Svazu nevyhovují nebo se ti zdají špatná, proč se toho zůčastňuješ? Co se domluvit s podobně smýšlejícími a vzít si do nájmu nějaký revír(v příštím roce toho bude k mání), je věc jasná že člověk který si do profilu napíše že povolenka by měla stát 10 000.-kč je buď luxusně finančně zajištěn a nebo úplný trotl. Na tom revíru si určíš svoje pravidla a můžete tam s rybama "sportovat" až do úplného vysportování sebe sama, v přestávkách se pak můžete navzájem tahat za tkaničky.
          Jestli mohu poprosit tak pouze definici toho "svazomasaje", na delší diskuzi nemám čas(nejsem rybář od PC) a musím si ještě na zítřek dobrousi fileťáky.

            MrKos - Profil | Ne 8.9.2013 18:25:25

            tomsa >> tady by se hodilo vysvětlit, že svazomasaji, trambusáci a ostatní masaři jednají dle platných pravidel a dle vlastního uvážení...

            nad 7kg už to jsou pytláci - to je jiná kategorie

              MrKos - Profil | Ne 8.9.2013 18:24:00

              Lab >> já bych řekl, pane kolego, že jste vodě pomohl, protože asi už i u vás všechny dravce lovci snědli ... ofšem platí to pouze za předpokladu, že v té "bílé rybě" nepřevažoval jesen s ostroretkou

                tomsa - Profil | Ne 8.9.2013 16:25:01

                Lab >> Půl kýble je asi 5kg, tak nemůžeš být masařka. To ti svaz povoluje.

                  splavek - Profil | So 7.9.2013 22:29:59

                  Enfield >> No ještě k těm tzv. svazomasajům,to je rybář,který si vezme ryby a to i v souladu s RŘ.Prostě podle některých našich kolegů to tak je.Správný,sportovní a čestný rybář je ten,kdo ryby jen sportuje a vše,poddotýkám vše pouští,ti ostatní jsou póvl,lůza a svazomasaji a těm jako takovým by neměla být vydávána povolenka.Prostě kdo není ten správný hoch kolem Mirka Dušína,je odporný člen Bratrsva kočičí pracky,tudíž vše již tu výše zmíněné na téma svazomasaj.

                    splavek - Profil | So 7.9.2013 21:17:34

                    Enfield >> To se zeptej MrKose,ten ti to bude definovat přesně.

                      Lab - Profil | So 7.9.2013 20:35:55

                      MrKos >> Tak a teď nevím,jestli jsem svazomasaj,nebo ne.Dnes jsem odnesl nějakou bílou rybu(ne kýbl,jenom půl),takže jsem.Jenže dravce nelovím (zatím),takže svazomasaj nejsem.To by mě teda zajímalo,kam budu zařazen.Protože nelovím dravce,tak budu asi za ...píp... :-))

                        tuzemak - Profil | So 7.9.2013 19:14:27

                        a taková to zajímavá diškuza byla,ach ju..............

                          MrKos - Profil | So 7.9.2013 18:58:24

                          splavek >> pane kolego, samosebou jsem ochoten připustit i tuto myšlenku a dokonce několik podobně jednajících lidí znám ... myslím, že vodě působí škody pramalé a dokonce jsou někteří z nich schopni napřed přemýšlet (například nad tím, kolik asi takových ryb v revíru plove) a teprve potom obuškem konat

                          ale takových je málo a je to škoda

                            Enfield - Profil | So 7.9.2013 15:16:43

                            splavek >> Co je to svazomasaj?

                              splavek - Profil | So 7.9.2013 10:04:53

                              MrKos >> Kolego jste si uchoten připustit,že i lidé co konzumují své úlovky se mohou k rybám chovat šetrně a ohleduplně.Tedy pokud si odmyslíme humální usmrcení ryby(v souladu ze zákonem o ochraně zvířat) za účelem konzumace????!!!!!!!! Nebo je váš pohled jen černobílý???!!!

                                MrKos - Profil | So 7.9.2013 8:14:39

                                u.x.a. >> díky, tomu, že svazomasaji na většině vod velice rychle vyrubou skoro všechny mírové dravce a malé dravce nechají zažrat, tak kvituji s povděkem, když někdo odnese kýbl bílé ryby, protože takto aspoň malou měrou tento svazomasaj ty dravce supluje

                                vlastně je to zoufalá snaha o udržení rovnováhy

                                  u.x.a. - Profil | Pá 6.9.2013 22:11:36

                                  šmudla007 >> zatím je to podle mě slabota kdejaký sportovní rybář a ostrej kaprař má na svědomí toho mnohem víc(nástražky,upálený ryby,lov bez lanka atd.atd.)

                                    MrKos - Profil | Pá 6.9.2013 16:52:24

                                    šmudla007 >> pane kolego, z mého pohledu nic mimořádného a jste pouze jedna průměrná ovce stáda ...

                                      Soulfish - Profil | Pá 6.9.2013 16:06:52

                                      šmudla007 >> letos jsem ubezdušil 6 ryb a mám toho čištěné relativně plné zuby a skoro tě až obdivuju, že se ti s tím chce pořád dělat

                                        šmudla007 - Profil | Čt 5.9.2013 20:53:08

                                        MrKos >> prosímtě o klasifikaci. Já sem letos zmasil každýho mírovýho dravce(kromě jedné štiky 52 cm) který sem chytl = 2x štika +2xcandát.+ 12ks kaprů(+ 9ks kapr ze pstruhovky) + cca 30-50 kg bílé ryby(okouni cejni plotice)+ jedinou ostroretku kterou sem chytl(40cm)+zmasil bych aji parmu kdybych je natrefil. rybí druhy poznám, na rybku chytám jednou za uherský rok(dravce chytám jenom když sou přemnožený - čili když mi zaloví pod nosem).
                                        Sem hodnej masař nebo zlej?
                                        Jedlých ryb je ve vodě jako furt dostatek, akorát 90 procent rybářů je neumí chytat(naštěstí-musel bych se pak víc snažit). Chytat docela umím(ty jedlé i ty nejedlé),chytám radši teda ty které chci ulovit a eventuálně vzít.

                                          Červené karty: Georgino, *DnB* Bery_83, vaga, MrKos, leguan, kakr, esoxboy, Velrybář Martin, tuzemak, Kub1s, Pelíčo, Michals, Petan600, jarda877, ksanda, milankocian, Bublas, Piškothonza, Blue