- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Masařské jádro
Dále moderují: tench Profil + splavek Profil + MrKos Profil + nofish Profil
Průzkum. Kolik si za sezónu na svazovou povolenku odnesete ryb? Nebudeme řešit nástražní rybky, plotici pro kocoura, tři cejny na salát. Prosím, pravdu. Uvidíme, jak na tom jsme. Takový malý průzkum. Vezmeme v úvahu řekněme "velké ryby k obědu". Kapr, Amur, klidně metrový bolen, sumec, štika atd. Prostě ryby co chtějí lovit všichni. Schválně nepíšu "ušlechtilých, vyjmenovaných", ale prostě velké ryby na řízky, do udírny,
A) 1-518%
B) 5-1034%
C) 10-2020%
D) 20-3014%
E) 30-404%
F) 40 a více10%
Od 18.8.2019 hlasovalo 166 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
263x v oblíbených a 21x v ignorovaných.
u.x.a. - Profil | Ne 8.9.2013 20:51:28
splavek - Profil | Ne 8.9.2013 20:44:42
MrKos - Profil | Ne 8.9.2013 20:38:28
1. Nedělám nic, co by mi BP (případne RŘ) neumožňovaly.
2. Když rybu nezmasím já, udělá to někdo jiný.
3. Pokud ryby berou, je potřeba jich vzít dostatek.
4. Fotkou zabité ryby ukazuji na skutečný stav rybařiny a tím vlastně plním osvětovou funkci.
5. Ryby pouštím, pokud nechytím nějakou pěknou na pekáč.
6. Na zásek dravce se musí po záběru počkat. Co kdyby mi spadla mírová ryba.
7. Ryby beru, protože povolenka se musí vyplatit a ani ten benzín není zadarmo.
8. Když nejdou kapř, tak aspoň vezmu bílou rybu pro slepice. Rybaření se musí vyplatit.
9. Těch pár dravců, co chytím za rok, určitě nikde chybět nebude.
10. Když se někomu nelíbí, kolik a jakých beru ryb, je to jasná známka, že mi závidí úspěch.
a jinak s pravidly žádný problém nemám... mám problém ani s tím, že pravidla pravděpodobně stavěl někdo, kdo měl v hlavě mozek, ale asi počítal s tím, že mozek budou mít i uživatelé těchto pravidel... bohužel tomu tak není a u vody vládne nenažranost, čecháčství, vychcanost a často i totální hloupost nebo neznalost... nemá to nic společného se sportováním, je to především o tom že 300 tis půlmozků si myslí, že vody jsou bezedným zdrojem levného masa... tito lovci v podstatě kočují za trambusem s rybami, můžou se přetrhnout aby toho nanosili domů co nejvíc atd
čím víc toho tady čtu, tím víc se mi zdá, že těch 10tis za povolenku bude ještě málo
tomsa - Profil | Ne 8.9.2013 20:36:32
Stejně jako bys mi chtěl tvrdit, že pirát silnic je ten co jezdí po dálnici 130km/h.
Já to vidím ze svého pohledu.
Znám mnoho rybářů, co nachytají podstatně víc než 7kg a to za pár hodin. I mně se to už párkrát povedlo. Téměř vždy jsou ryby vráceny vodě, přijde-li den, kdy si chci vyrobit nějakou pochoutku (třeba karboše) nebudu brát jen pár kousků, vemu maximum a když vše proběhne podle plánu mám večer naloženo.
Bohužel času málo tak už si nebmůžu dovoli připravovat tuto pochoutku víc jak jednou ročně, raději posedím u vody. To ovšem neznamená, že to budu zakazovat ostatním, kteří si ten čas najdou a dobrou a zdravou rybu si umí vychutnat.
Takovým rybářům já říkám lovci, nezřídkakdy mají odpracováno několikanásobně hodin na rybochovném zařízení, nebo kolem vody.
To, že jsou někteří hovada co berou vše aspoň pro slepice je věc druhá, ovšem to není protiprávní, tam je to o výchově.
Perlička nakonec.
Jeden od nás velký kaprař, nejraději by zavedl K60+ všude a důchodcům by povolenku raději nedával.
Když jede dvakrát za rok na moře bere většinou transita s plným prostorem polystyrénových beden. Tam se to nepočítá tam je to moře.
Rybovrah 1 - Profil | Ne 8.9.2013 20:28:11
Jenom jedna věc, pokud ti pravidla výk. ryb. práva na revírech Svazu nevyhovují nebo se ti zdají špatná, proč se toho zůčastňuješ? Co se domluvit s podobně smýšlejícími a vzít si do nájmu nějaký revír(v příštím roce toho bude k mání), je věc jasná že člověk který si do profilu napíše že povolenka by měla stát 10 000.-kč je buď luxusně finančně zajištěn a nebo úplný trotl. Na tom revíru si určíš svoje pravidla a můžete tam s rybama "sportovat" až do úplného vysportování sebe sama, v přestávkách se pak můžete navzájem tahat za tkaničky.
Jestli mohu poprosit tak pouze definici toho "svazomasaje", na delší diskuzi nemám čas(nejsem rybář od PC) a musím si ještě na zítřek dobrousi fileťáky.
MrKos - Profil | Ne 8.9.2013 18:25:25
nad 7kg už to jsou pytláci - to je jiná kategorie
MrKos - Profil | Ne 8.9.2013 18:24:00
tomsa - Profil | Ne 8.9.2013 16:25:01
splavek - Profil | So 7.9.2013 22:29:59
splavek - Profil | So 7.9.2013 21:17:34
Lab - Profil | So 7.9.2013 20:35:55
MrKos - Profil | So 7.9.2013 18:58:24
ale takových je málo a je to škoda
splavek - Profil | So 7.9.2013 10:04:53
MrKos - Profil | So 7.9.2013 8:14:39
vlastně je to zoufalá snaha o udržení rovnováhy
u.x.a. - Profil | Pá 6.9.2013 22:11:36
MrKos - Profil | Pá 6.9.2013 16:52:24
Soulfish - Profil | Pá 6.9.2013 16:06:52
šmudla007 - Profil | Čt 5.9.2013 20:53:08
Sem hodnej masař nebo zlej?
Jedlých ryb je ve vodě jako furt dostatek, akorát 90 procent rybářů je neumí chytat(naštěstí-musel bych se pak víc snažit). Chytat docela umím(ty jedlé i ty nejedlé),chytám radši teda ty které chci ulovit a eventuálně vzít.
Červené karty: Georgino, *DnB* Bery_83, vaga, MrKos, leguan, kakr, esoxboy, Velrybář Martin, tuzemak, Kub1s, Pelíčo, Michals, Petan600, jarda877, ksanda, milankocian, Bublas, Piškothonza, Blue
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59881
Udírny a uzení51146
Rybářsko-houbařské jádro .-)45011
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
Bušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413396
Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22061
Čína - objednali ste uz nieco?15756
Sranda bez nadsázky 🤘10865
Gastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144837
Kde to žije - všechna témata
PáRybářská videa: Dvě červnové vycházky za kapry na Labe 1
PáLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
Pá🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáRybářský kniho - koutek 143
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










