Masařské jádro

Když už je to tu samý sportovní rybář a regionální skupinky, pojďte založit opozici. Nějaký masařský klub:-) A ne, že se nikdo nepřihlásí!
Autor diskuse: Kanistr - Profil , 11.3.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: tench Profil + splavek Profil + MrKos Profil + nofish Profil

Průzkum. Kolik si za sezónu na svazovou povolenku odnesete ryb? Nebudeme řešit nástražní rybky, plotici pro kocoura, tři cejny na salát. Prosím, pravdu. Uvidíme, jak na tom jsme. Takový malý průzkum. Vezmeme v úvahu řekněme "velké ryby k obědu". Kapr, Amur, klidně metrový bolen, sumec, štika atd. Prostě ryby co chtějí lovit všichni. Schválně nepíšu "ušlechtilých, vyjmenovaných", ale prostě velké ryby na řízky, do udírny,

A) 1-518%

B) 5-1034%

C) 10-2020%

D) 20-3014%

E) 30-404%

F) 40 a více10%

Od 18.8.2019 hlasovalo 166 čtenářů.

Nu.x.a. - Profil | Čt 5.9.2013 20:48:12

pkud se tu řeší ten kapř rozpáranou papulí v ML,tak je tam vidět podložka na kapř, takže se nemusíme vůbec o ničem dohadovat kdo tyhle zvěrstva dělá,tímto bych debatu uzavřel..

    Nsplavek - Profil | Čt 5.9.2013 20:43:25

    MrKos >> Já tohle nestavím tak,že když pouštím ostroretky tak mám právo masit kapry.Prostě ty ostroreky puštím,protože jich ve vodě není tolik co třeba před pěti deseti.....lety.Jak už jsem psal,nejsem z té správné party hodných hochů kolem Mirka Dušína.Né naše diskuze ve své podstatě nejspíš nemá cenu,už mi to připadá jako když se baví hluchej z blbým a tak trochu mě připadá,že je každý z nás dvou od každého něco.HAWG.
    P:S:-pokud někdo nerozezná rybí druhy,tak nemá u vody co dělat.

      NMrKos - Profil | Čt 5.9.2013 20:30:01

      splavek >> ajaj, tady dochází argumenty... hovořili jsme o ůbytku ryb v konzumní velikosti a o 300 tis rybářů, kteří chtějí sežrat vše od kapra přes dravce až po tu ostroretku ... tedy opakuji že nikoliv pouze kapra, ale vše živé v konzumní velikosti

      obrat, že mi nevadí vychytání kapra, ale že pouštím ostroretky by se možná hodil na místo dvanácté

      ona ji MO do vody dá, ale svazomasaj jí většinou neumožní dorůst a často dvouročka vymasí jako nástražky na štiku, protože ostrou nerozezná od plotice ... ano, tomuto lovci by prospěl i ten tábor či kurz a že takových je plno

        Nsplavek - Profil | Čt 5.9.2013 20:21:26

        MrKos >> No a ještě mi také dost vadí rozdělování rybářů,na ty zlé svazomasaje a lůzu a ty správné ty ostatní ty Mirky Dušíny,tohle fakt nemusím.Tohle mi je dost proti srsti,tohle kastování co vede k pocitu nadřazenosti,klidně se může také vyhlásit lepší a nadzřazená rasa rybářů.Určitě bych ve vašem případě,do toho šel tak jak jste vyhlasili svazomasajské desatero,tak bych být vámi definoval to ušlechtilé,nadřazené rasově čisté rybářské desatero,určitě by to mělo v těch spávných kruzích těch nejušlechtilejších sportsmenů kladné ohlasy.Ještě bych stanovi komisi,která by rozhodovala kdo je ten správný rybář a má tu čest lovit ryby a kdo je ten odpad a lůza kterému nemůže být vydána povolenka k lovu,možná kdyby absolvoval nějaký převýchovně-nápravný tábor,či kurz.Pak by se dalo uvažovat o možnosti mu dovolit lovit.Trochu to už zavání inkvizicí,či jiným podobným.To že jsou vody,vlastně stojáky,kde se vychytá ryba konzumní tedy v našich zeměpisných šířkách kapr,mě osobně tedy netrápí.Tohle je ryba určená apriori ke konzumu,mě vadí úbytek ryb jiných a jinde.To radši pustím sto ostroretek,než jednoho kapra,protože ostroretku do vody nikdo nedá,na rozdíl od ryby domácí a konzumní.Myslím,že bychom se v hodně věcech nezhodly,ale jsem přesvědčen,že by bylo i hodně témat,kde bychom si i dokázaly celkem slušně notovat.

          NMrKos - Profil | Čt 5.9.2013 19:54:56

          splavek >> při pohledu na lovce okolo vody dostupné například prostředkem hromadné dopravy jsem se pomnohokrát ujistil, že 9 z 10 lovců na nic přicházet nechce, ale touží pouze a jen po kaprovi, candátovi a nebo štice - vše do saku ... stůjme nohama na zemi, pane kolego

          utržený kapr háček snadno vyflusne, případně se mu ranka od háčku č.12 zanítí a vyflusne ho o den později, ale určitě nedopadne, jako kapr na snímku v jejich lovu

          s kolegy více přemýšlejícími jsme postupně sestavili takové masajské desatero a zdá se mi, že poslední souvětí o tom, že ryby nikdy nevychytáme, by se dobře vyjímalo na jedenáctém postu

          ona totiž je pravda, že všechny nevychytáme, ale větší (konzumní) ryby z vody zmizí velice rychle a už se tak děje... stačí zavzpomínat třeba na lovy v dětství a porovnat to

            Nsplavek - Profil | Čt 5.9.2013 19:45:12

            MrKos >> Ano kolego v tomhle nelze než souhlasit,sladění nářadí vůči lovu je u mnoho lidí těžký problém,ale kdo chce,tak na to přijde,Je to sice cesta trnitá a zavede člověka leckdy do slepých uliček,musí se prokousat metodou pokus omyl,ale výsledek stojí za to.Jen zrovna přemýšlím,nad modelovou situací co se mi stala onehdy,Chytám na plavanou a match prut kmen 0.16,návazec 0.12,háček č.12na něm dva červi,nbo jedna malá kukuřička+červ,plotice,cejni,menší kapři v pohodě,posléze záběr od kapra,kterého jsem neměl šanci otočit,urvaný návazec a ryba pryč i z návazcem a háčkem v tlamě,podle všech kritérií nic moc pro rybu,ale chytal jsem asi sportovně.Tak mě napadá oč jsem v tomhle případě horší,či lepší než někdo jinej co rozpíchá,či rozerve rybě tlamu.Nicméně myslím si,že lovit ryby tak,aby se všechny vylovili se nenaučíme nikdy a nikdo,ikdybychom chodili všichni na nej nej rybářskou VŠ,protože jak víme,tak šedivá je teorie a zelený a košatý je strom praxe.

              NMrKos - Profil | Čt 5.9.2013 19:26:57

              splavek >> drtivá většina lovců svazomasajů protrhne kaprovi hubu hned při záseku použitím nevhodného náčiní a toho kapra s protrženou hubou zcela logicky z vody nevytáhne... protože jsme v české zemi, tak hned při dalším záběru tento lovec sekne o to důrazněji a snaží se právě tímto zásekem rybu ulovit ... to, že ztrácí ryby tím, že jim rve huby, si tento vůbec nepřipouští, často si to nemá připouštět čím, a koupit náčiní odpovídající loveným rybám by se přece nevyplatilo
              bludný to kruh

              proti rybě na talíři nic nemám, pouze si říkám, jak by to asi vypadalo, kdyby se 300 tisíc rybářů naučilo ryby opravdu lovit a stejně tak kdyby je těchto 300 tis mělo rádo na talíři... asi by bylo rychle vymalováno

              nicméně chápu, že drtivé většině lovců to nedochází a bohužel i zde k tomu často schází mozková kapacita

                Nsplavek - Profil | Čt 5.9.2013 19:11:26

                MrKos >> Asi třeba zaváněl alibismem,ale co už.Mě fak vadí když chytnu jakoukoliv rybu a má znetvořenou tlamu od nešetrného vytáhnutí háčku,nebo spíš háku,nejlépe vyrvat.Možná jsem alibista,možná,spíš určitě jsem pane kolego podle vašich kritérií svazomasaj,ale k rybám se snažím chovat šetrně,když je pouštím a i když si je beru.Pokud tedy dotyčný lovec dělal vše,aby mu ryba neupláchla a zničil ji tlamu,tak přoč tu rybu tedy vracel zpět do vody,tohle mi trochu uniká.Možná tohle zní asi dost alibisticky,ale kua proč kaprovi rozsekám tlamu a pustím zpět tohle je přeci zhovadilost na entou a basta.Mě nevadí ryby pouštět,ale také mi nevadí si je brát.Ryby lovím i proto,že je má rád na talíři,kdyby mě bavilo je jíst a nebavilo mě je chytat,tak si je budu kupovat,ale baví mě i ten lov a připadá mi tak trochu zvrhlé ryby lovit a na talíř si je kupovat.Asi jsem podle vašeho názoru kolego vyplodil snušku kecú.ale co už ze sebou nadělám,vpodstatě nic.

                  NMrKos - Profil | Čt 5.9.2013 18:57:12

                  splavek >> ta ryba to poranění nemá od sportovců, ale má to od kolegů svazomasajů, kteří v panické hrůze ze ztráty ryby mocně zasekávají nejlépe 2x a často 3x, aby zásek dobře seděl a ryba nedejbože neupláchnula... je to v podstatě jen projev čecháčství a nenažranosti, jako mnoho dalších projevů, které vidíme okolo vody

                  váš příspěvek, pane kolego, postrádal jakoukoliv logiku a zaváněl spíše alibismem

                    Nsplavek - Profil | Čt 5.9.2013 18:48:09

                    Kolegové zrovna jsem zhlédl v Můj lov foto kapra několikrát usportovaného.Tlamu měl pěkně sportovně rozpíchanou,určitě měl z toho veliké potěšení.Tak nevím,kdo je tu hovado,jestli někdo,kdo rybu vezme,nebo někdo kdo ji v takové stavu vráti do vody.Popřípadě,kdo je schopen takhle rybu zřídit.No nevím.

                      NEnfield - Profil | Čt 5.9.2013 10:31:29

                      Zajimave je, ze kazdy pousti a nikdo nemasakruje a kdyz chodim k vode, tak na spouste rybarskych mistech je na trave krvava pena.

                        Nu.x.a. - Profil | St 4.9.2013 23:28:59

                        Rybovrah 1 >> všichní kdo mi dali nelíbí jsou pro mě odpad a ostuda mrku...

                          NRybovrah 1 - Profil | St 4.9.2013 23:24:39

                          u.x.a. >> Hezká fotečka, příště bych ale tu Rapalu vyměnil třeba za šroubovák, jsme přece jenom v Masařském jádru. Jak koukám na těch "nelíbí" je zřejmné že ty hovádka (kapraři, sportovní rybáři a jiní podobní trotli) táhnou za tvými příspěvky i do Masařského jádra.

                            Nu.x.a. - Profil | St 4.9.2013 20:59:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            vzpomínka na jedno ráno..

                              Nu.x.a. - Profil | St 4.9.2013 20:57:27

                              Rybovrah 1 >> pěknej šupík..

                                NRybkin - Profil | St 4.9.2013 20:51:31

                                Rybovrah 1 >> Pjeknej mlátek

                                  NRybovrah 1 - Profil | St 4.9.2013 20:46:27

                                  Další maso

                                    Npouzy - Profil | Po 2.9.2013 20:21:00

                                    u.x.a. >> Proč bych měl být.to podle sebe soudím tebe?

                                      Nu.x.a. - Profil | Po 2.9.2013 17:29:22

                                      pouzy >> ty jsi vegan???

                                        Nafjee - Profil | Po 2.9.2013 17:29:21

                                        tomsa >> Je, hlavně smažená. )

                                          Červené karty: Georgino, *DnB* Bery_83, vaga, MrKos, leguan, kakr, esoxboy, Velrybář Martin, tuzemak, Kub1s, Pelíčo, Michals, Petan600, jarda877, ksanda, milankocian, Bublas, Piškothonza, Blue