Masařské jádro

Když už je to tu samý sportovní rybář a regionální skupinky, pojďte založit opozici. Nějaký masařský klub:-) A ne, že se nikdo nepřihlásí!
Autor diskuse: Kanistr - Profil , 11.3.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: tench Profil + splavek Profil + MrKos Profil + nofish Profil

Průzkum. Kolik si za sezónu na svazovou povolenku odnesete ryb? Nebudeme řešit nástražní rybky, plotici pro kocoura, tři cejny na salát. Prosím, pravdu. Uvidíme, jak na tom jsme. Takový malý průzkum. Vezmeme v úvahu řekněme "velké ryby k obědu". Kapr, Amur, klidně metrový bolen, sumec, štika atd. Prostě ryby co chtějí lovit všichni. Schválně nepíšu "ušlechtilých, vyjmenovaných", ale prostě velké ryby na řízky, do udírny,

A) 1-518%

B) 5-1034%

C) 10-2020%

D) 20-3014%

E) 30-404%

F) 40 a více10%

Od 18.8.2019 hlasovalo 166 čtenářů.

Lab - Profil | Pá 23.8.2013 20:36:26

Enfield >> Cejna nařež přes kůži asi po 2-3 mm od žeberních kostí až k páteři a za žeberníma kostma po celé šířce ryby.Mezisvalový kostičky tím přeřežeš a při pečení(na gril vždycky používám kleště na ryby) se ztratí skoro úplně.Dobrý je při nasolování kápnout malinko citrónu.Aspoň tak to dělám já.A malinký kostičky mě nevadí.

    Starc55 - Profil | Pá 23.8.2013 15:10:40

    Rybovrah 1 >> Tak tohle zkusím zcela jistě. Někdy si beru cejny 45+ na uzení nebo 1 - 2 na rybí salát. Málo kdy je peču.

      Enfield - Profil | Pá 23.8.2013 11:12:04

      Rybovrah 1 >> KDyž se mi nějaký větší povede, tak to zkusím. Dík za recept.

        Rybovrah 1 - Profil | Čt 22.8.2013 23:55:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Enfield >> Pokud chytneš většího 50+ zkus to takhle:
        Očištěného cejna ostrým nožem nařízneš podél páteře až k žeberním kostem, chce to pomalu objíždět kosti pružným nožem, nejlepší je fileťák. Můžeš si trochu pomoct prsty(oddělit maso od kosti). Zůstanou ti dva filety se spoustou drobných mezisvalových kůstek. Ty omyješ, řádně osušíš a nakrájíš na kostky cca 1,5 cm. Prolisuješ česnek(já přidávám i sušený zázvor) a vetřeš do masa. Necháš chvilku odležet, ale ne moc dlouho(začne pouštět vodu) a posypeš paprikou. Dáš do mísy a hodně zasypeš hladkou moukou. S mísou třepeš tak dlouho než se všechny kostky řáně obalí ze všech stran. Zozpálíš vyšší vrstvu oleje a přebytečné mouky zbavené kostky do zlatova a křupava usmažíš. Je to lepší solit až po tep. úpravě, před tím pouští hodně vody, mouka ti uděláná na povrchu křupavou kůrčičku a kostiček se neboj, ty jsou upražené. Někdo dává třeba drcený kmín, záleží na chuti, důležité je smažit zprudka.

          Enfield - Profil | Čt 22.8.2013 22:46:30

          Rybovrah 1 >> Každý cejny pouští. Já většího dělal v teoubě a byl super. škvarky neumím, to jsem ještě nezkoušel.

            Rybovrah 1 - Profil | Čt 22.8.2013 21:43:40

            Enfield >> Lín pokud ho nařízneš páteře(hřbetu) jde jednoduše po tep. úpravě "vyloupnout" jako např. pstruh. Jinak cejní maso naprostej luxus. Jak píše kolega, zbavit páteře a pokud ten filet s kostí např. upražíš ty drobné mezisvalové kůstky schroupneš že o tom ani nevíš. Neznám lepší rybí chuťovku k pivu než "škvarky z cejnů".

              tomsa - Profil | Čt 22.8.2013 21:27:58

              Enfield >>
              Dělám všechny ryby tak, že je zbavím páteře a pak kosti co jdou vyškubu pryč. Ten cejn je vynikající na grilu, ale dost se rozpadá, tak ho dávám do kleští na ryby. Je s tím sice piplačka, ale pro tu dobrotu to stojí.Cejni ale musí mít aspoň těch 45-50cm. Jinak mně to připadá zbytečné.

                Enfield - Profil | Čt 22.8.2013 21:11:03

                Jak řešíte kosti například u toho cejna? Já to jednou dělal a musím říct, že chuťově je dobrej, ale přišlo mi to dost piplačka s kostma. Třeba lína mi příjde skoro nemožný sníst.

                  splavek - Profil | Čt 22.8.2013 20:18:47

                  Rybovrah 1 >> Hezká fotka,hele já mám osobně radši cejna než kapra a pokud je udělanej pěkně za čerstva tak obzvlášť.Já je pěkně upeču v troubě na plechu,na pečícím papíře,ze zeleninoua snítkou rozmarýny v břišní dutině.To nemá chybu,zvláště ,když se to proloží dobrým pivem a trochou kvalitního ovocného destilátu.Já vím,že k rybě by se mělo nějaké suché bílé víno,ale na víno moc nejsem.

                    Rybovrah 1 - Profil | Čt 22.8.2013 19:24:29

                    Cejn na grilu. Žádná vzláštnost ale na rybách u vody. Ono jenom na ryby táhnout ten gril. Oč to má jednodušší všepouštěč-blb. Ten sebou táhne jenom klinik a fotku pana šéfredaktora.

                      Enfield - Profil | St 21.8.2013 8:35:31

                      Byl jsem zbavovat vodu stříbrňáků a sumečků. Plavou dál

                        MAXXSKATER - Profil | Út 20.8.2013 14:03:27

                        Kreja >> A jó, jsem slepej, pardon. Pěknej kousek. :-)

                          Kreja - Profil | Út 20.8.2013 14:00:40

                          MAXXSKATER >> jestli myslíš toho okouna tak je tam metr - 37 ... jak tak koukám hned mi naskočilo nějaké to nelíbí na což má každý rok ale na druhé straně nechápu proč se sem "outlociti" se... pro měkoty jsou jiné stránky

                            MAXXSKATER - Profil | Út 20.8.2013 11:51:18

                            Kreja >> Kolik vůbec měl ? :-)

                              splavek - Profil | Po 19.8.2013 20:41:43

                              Kub1s >> Díky za starost,budeme dodržovat bezpečnost práce ze všemi nástroji a přístroji,co se nám dostanou do rukou.

                                splavek - Profil | Po 19.8.2013 20:40:38

                                TG007 >> Jo a nejoblíbenější film z produkce studia Kapři v triku je Žužlající pupící.

                                  Kub1s - Profil | Po 19.8.2013 20:38:01

                                  Boublas >> ty tady meleš taky pěkný ho.na:-))no nic borcí, jste sehraný, votom žádná.tak se tu mějte pěkně a hlavně si s těma sekerama a motyčkama neubližte:-))

                                    splavek - Profil | Po 19.8.2013 20:36:57

                                    Kub1s >> Hele mě jen připadá velmi zcestné,když někdo tvého ražení,jde vášnivě diskutovat k masařům,hele já zase se pokud možno vyhýbám diskuzím o sportování.Zkus to a budeš žít šťastněji a radostněji.Hele pokud se tady vyzvracíš nad každou fotkou,tak musíš počítat stím,že ti je tu budou všichni servírovat na stříbrném tácu až pod nos.To je přirozená lidská škodolibost.

                                      Obrtlik - Profil | Po 19.8.2013 20:36:32

                                      Rybovrah 1 >> super fotka ,škoda že takovych fotek tu neni vic, neni nad pořadně rozsekanou rybu, vždyt to je jenom maso. U mě za 1 z hvězdou.

                                        TG007 - Profil | Po 19.8.2013 20:36:20

                                        Wostrý a moderní čte na hajzlu Kaprománii, Kapří svět, Mladého kapraře, Pestrého kapra a sleduje kapří porno produkované studiem Kapři v triku

                                          Červené karty: Georgino, *DnB* Bery_83, vaga, MrKos, leguan, kakr, esoxboy, Velrybář Martin, tuzemak, Kub1s, Pelíčo, Michals, Petan600, jarda877, ksanda, milankocian, Bublas, Piškothonza, Blue