Masařské jádro

Když už je to tu samý sportovní rybář a regionální skupinky, pojďte založit opozici. Nějaký masařský klub:-) A ne, že se nikdo nepřihlásí!
Autor diskuse: Kanistr - Profil , 11.3.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: tench Profil + splavek Profil + MrKos Profil + nofish Profil

Průzkum. Kolik si za sezónu na svazovou povolenku odnesete ryb? Nebudeme řešit nástražní rybky, plotici pro kocoura, tři cejny na salát. Prosím, pravdu. Uvidíme, jak na tom jsme. Takový malý průzkum. Vezmeme v úvahu řekněme "velké ryby k obědu". Kapr, Amur, klidně metrový bolen, sumec, štika atd. Prostě ryby co chtějí lovit všichni. Schválně nepíšu "ušlechtilých, vyjmenovaných", ale prostě velké ryby na řízky, do udírny,

A) 1-518%

B) 5-1034%

C) 10-2020%

D) 20-3014%

E) 30-404%

F) 40 a více10%

Od 18.8.2019 hlasovalo 166 čtenářů.

NFRANK71 - Profil | Ne 21.7.2013 18:44:53

Rybovrah 1 >> To už je lepší, ale stejně si myslím, že nejsi takový vocas, za kterého se prezentuješ.:o))))))))))

    NRybovrah 1 - Profil | Ne 21.7.2013 18:38:32

    FRANK71 >> On to nebyl jenom tenhle "chcípáček", v sobotu jsem si udělal nový osobáček(masařský). Mě zajímá pouze celková váha masa po zpracování v kuchyni. Samozřejmě při honbě za rekordy nelze dodržovat nesmyslně nízko dané povolené počty ponechaných si ryb, to bych žádný rekord neudělal.
    Takže chlapi: 10duhoňů+2kapříci za cca 4hod.(musel jsem to udit na dvakrát!!), všechno moucha, rozhraní pstruhové a mimopstruhové vody, chce to jen hledat. Zbožňuji pach rybí krve!!!!!

      Nrybar.ondra - Profil | So 20.7.2013 16:01:56

      zase s bráchou na rybách.... pstruhovka.... rozdíl mezi duhákem a potočákem a sivenem není žádnej maso jako maso.... :) a okoun se nevrací.... ten je taky super.......... :)

        NObrtlik - Profil | So 20.7.2013 6:10:26

        dneska ne , ale zitra jim dam zabrat, to bude krvava voda.

          NFRANK71 - Profil | Pá 19.7.2013 19:33:08

          Rybovrah 1 >> Jenom tenhle chcípáček? To je slabý.

            NVodní kurka - Profil | Pá 19.7.2013 19:09:18

            Obrtlik >> Potřebuju víc masa,než Ty.Zeleninu nežeru :))

              NObrtlik - Profil | Pá 19.7.2013 15:04:52

              konečně vikend, potřebuju maso

                Ntench - Profil | Út 16.7.2013 11:41:36

                Rybovrah 1 >> don tej pi*e krásná práce!

                  NRybovrah 1 - Profil | Út 16.7.2013 1:17:47

                  Ten už to má taky za sebou. Komentář z lovu, viz. mé foto.

                    NRybovrah 1 - Profil | Út 9.7.2013 18:53:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    ŠTIKA PO MASAŘSKU.
                    Štiku očistíme, řádně opláchneme, osolíme,zlehka posypeme drceným kmínem a mletou paprikou, potřeme rozetřeným česnekem zvenčí i zevnitř a necháme odležet. V misce utřeme máslo se sardelovou pastou, přidáme nasekanou petrželku nebo mladou cibulku, vymačkané žemle nakrájené na kousky a namočené v mléce, 1 vejce, osolíme, opepříme a jemně promícháme. Touto nádivkou naplníme břišní dutinu štiky a zašijeme nebo zašpejlujeme, podlijeme vodou, přidáme hrudku másla a pečeme cca 30min v troubě.

                      NRybovrah 1 - Profil | Ne 30.6.2013 22:52:25

                      Takhle nějak by měla vypadat vkusná fotečka rybáře konzumenta po zahájení lovu dravců.

                        Nrybar.ondra - Profil | Ne 30.6.2013 13:12:24

                        brácha na rybách a houbách....

                          Nšmudla007 - Profil | Po 3.6.2013 13:57:56

                          S&F - pescador >> Právě že ta lopata na rychlé usmrcení ryby mi přijde jako fakt praktický nástroj ...ono nějakou dobu trvá než ryba umrzne. Nedovedu si představit že tam v mínus dvaceti stupních budu každou čudlu brát do ruky a klepat ji klacíkem. Takhle je poklepeš lopatou , shrneš na hromadu bokem, zmrzlé se roztřídí dají do pytlů ... stejný postup jak když se sklízí brambory na polu. Prostě na první pohled ta lopata na ryby vypadá zvláštně ...Fotogenické to není, praktické určitě. Aspoň to mají rychleji za sebou ty ryby.
                          Nechtěl bych tam v té zimě takovou práci dělat, ani někde na moři přebírat obsah vlečné sítě.

                            NS&F - pescador - Profil | Po 3.6.2013 13:39:21

                            šmudla007 >> Nejsem totálním vyznavačem C&R, podložek,láskyplného muchlání se z rybou ani kliniku ale z mého pohledu mlácení ryb lopatou je zhovadilost.
                            Ano tyhle věci se nedějí jen v "rusku" ......

                              Nšmudla007 - Profil | Po 3.6.2013 13:25:59

                              S&F - pescador >> Nemáš nějaký jiný lepší video pro demonstraci nehumálnosti rusáků při rybolovu? Na tomhle videu vidím vybírání rybí pasti někde v tramtárii na Urale a je to tradiční způsob rybolovu v dané oblasti, že nepoužívají klinik a podložku je řadí mezi hovada?

                              Norský dírkaření probíhá podobně, ryby se hází na dno lodě kde chcípnou(vydrží déle čerstvé než chcípnou), mořský rybolov ve velkém je ještě větší brutalita(jsou angličané hovada že žerou ve velkém ryby chycené nehumálními způsoby? Pro mě sou angláni hovada v obleku... a právem, narozdíl od těch rusů).

                                NS&F - pescador - Profil | Po 3.6.2013 12:28:41

                                deni 79 >> Rusáci jsou hovada - http://www.youtube.com/watch?v=k5ImWbLPOqs

                                  NZlejšek - Profil | Po 3.6.2013 11:10:15

                                  Správná odpověď je lín :-)

                                    Ntomsa - Profil | Po 3.6.2013 10:00:31

                                    Zlejšek >> Líny nežeru

                                      Nkoralovec1 - Profil | Po 3.6.2013 9:41:51

                                      Zlejšek >> Kapřik tak 30 cm ?

                                        NMyš - Profil | Po 3.6.2013 9:33:50

                                        Zlejšek >> Podle mě to byl lín...

                                          Červené karty: Georgino, *DnB* Bery_83, vaga, MrKos, leguan, kakr, esoxboy, Velrybář Martin, tuzemak, Kub1s, Pelíčo, Michals, Petan600, jarda877, ksanda, milankocian, Bublas, Piškothonza, Blue