Masařské jádro

Když už je to tu samý sportovní rybář a regionální skupinky, pojďte založit opozici. Nějaký masařský klub:-) A ne, že se nikdo nepřihlásí!
Autor diskuse: Kanistr - Profil , 11.3.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: tench Profil + splavek Profil + MrKos Profil + nofish Profil

Průzkum. Kolik si za sezónu na svazovou povolenku odnesete ryb? Nebudeme řešit nástražní rybky, plotici pro kocoura, tři cejny na salát. Prosím, pravdu. Uvidíme, jak na tom jsme. Takový malý průzkum. Vezmeme v úvahu řekněme "velké ryby k obědu". Kapr, Amur, klidně metrový bolen, sumec, štika atd. Prostě ryby co chtějí lovit všichni. Schválně nepíšu "ušlechtilých, vyjmenovaných", ale prostě velké ryby na řízky, do udírny,

A) 1-518%

B) 5-1034%

C) 10-2020%

D) 20-3014%

E) 30-404%

F) 40 a více10%

Od 18.8.2019 hlasovalo 166 čtenářů.

Nmlaďoch - Profil | Pá 31.12.2010 18:24:23

mrazoun >> 15 let práce ve šlechtitelským chovu prasat mně snad opravňuje mít nějakou zkušenost s prasetem.protože na reinkarnaci nevěřím,považuju za další tvůj blud náš dialog,taky bych si s tebou neměl o čem pokecat.jinak díky za přání,ale tobě nic přát nebudu,ani nechci

    Ntomsa - Profil | Ne 19.12.2010 22:29:41

    Masařina začla

      NParanoidní Schizofrenik - Profil | Út 14.12.2010 10:50:32

      šedý pes - 12.12.2010 14:00:47 >> mno vzhledem k tomu že primárním cílem pro mne bylo s takovými botičkami převážně tancovat po stavbách, pózovat ve špaletách a konečně exhibovat před vostrými a moderními , volil jsem spíše pevnou a odolnou fáračku VM, je zateplená protipořezová, s nepropíchnutelnou podrážkou a ocelovou tužinkou, stran pohodlí to teda neni žádnej zázrak, páč se musej vyšlápnout, ale za cenu cca 850,- se rád přizpůsobím......
      mno snad jedině co se týče řízení motorových vozidel nejsou zrovna ideální, ovšem řešim to klasickými autobotami Adio-caper....
      konečně jsou to boty Vostré a Moderní což mě naplňuje sebevědomím a touhou lovit na světové úrovni, podle všech posledních trendů.....

        Ntomsa - Profil | Po 13.12.2010 21:14:43

        Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 12.12.2010 13:54:40 >> Neber si boty Vostré a Moderní, pro Tvé nohy budou lepší boty teplé a pohodlné. Aspoň pro mne jsou to kritéria důležitá.

          Nšedý pes - Profil | Ne 12.12.2010 14:00:47

          Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 12.12.2010 13:54:40 >> http://www.gamisport.cz/boty/trekove-vysoke-boty/p/​asolo-power-matic-400-gv/ já mám tyhle, sice nejsou W&M ale fungují, měl jsem je 5 let, povýšil jsem je na rybářské a objednal si ty samé jako vycházkové :-)))))

            Nšedý pes - Profil | Ne 12.12.2010 13:31:48

            Kub1s >> letos ne, neva, příští rok je stejná šance, pokud bude čas, nehroutím se z toho :-)))

              NKub1s - Profil | Ne 12.12.2010 13:29:05

              šedý pes - 12.12.2010 13:25:42 >> no snad se nepovede....

                Nšedý pes - Profil | Ne 12.12.2010 13:25:42

                MrKos >> omlouvám se za pozdní reakci, ti, ti uvádíš, jsou podle mne extrém, pokud budu mít přes 100kg kapra (a to asi nikdy mít nebudu ani polovinu), snad nemusí brát líny. Tohle už je moc, je to věc každého, ale vše má své hranice, já je mám nastavené, a rozhodně mi nebrání vzít jednou ročně velkýho kapra, dejme tomu do cca 15 - 18kg do udírny, ale stačí mi jeden, není každý rok, neb již nejsem "kaprař", a pokud se tedy povede, tak asi půjde.

                  Nmrazoun - Profil | Ne 5.12.2010 2:35:41

                  mlaďoch >> moje bludy ")))))) Já si myslím, že bludy a zcestné názory tady máš asi jenom ty. Měl by ses asi kouknot jinde jestli se někde nediskutuje o chovu prasat tam by ses asi cejtil jako ryba ve vodě protože :) pěstování:) prasat asi opravdu rozumíš . Ale třeba si spolu za 150 let pěkně pokecáme. Jinak už si s tebou asi nemám co říct. Měj se krásně ")

                    Nmlaďoch - Profil | So 4.12.2010 14:55:00

                    mrazoun >> ano,opravdu někteří jedinci nechápou tvoje bludy,a já patřím mezi ně.tvoje názory budou brutálně aktuální asi za 150 let.HOWK

                      Nmlaďoch - Profil | So 4.12.2010 14:53:38

                      Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 3.12.2010 11:36:49 >> to jsi toho asi moc "nevyděl",tak se uč,ať neumřeš hloupej.to říkal můj bejvalej hostinskej.jinak to know-how je jen a jen práce,jestli víš co to je.Moji rodiče,mimo jiné zvířectvo,chovali prasata v malochovu,jen tucet prasnic,což představovalo cca 150 selat ročně,něco se prodalo jako selata na výkrm,zbytek se vykrmil a prodal na jatka.ono to představovalo jednou týdně objednat v ZZN krmivo,a zavolat řezníkovi.od roku 1994 pak zakoupená 286 dávkovala a řídila dopravu krmiva k rypáčku za nás,občas obejít chov,zkontrolovat zdravotní stav,vyhrnout kejdu,zkontrolovat dopravníky.a věř nebo ne,že si žír užil života asi 8 až 9 měsíců od narození,to dosáhl jateční váhy 120kg,nevím jak je to moc dlouhá trať.

                        NTom - Tuk - Profil | Pá 3.12.2010 21:00:48

                        Ahoj. Jsem děsný žrout candátů. Candáta ne a ne a ne a nepustím, pokud nemá 80cm. Pod 80cm jej sežeru a šmytec. Jinak ode mne mají ryby celkem bezpečí. Snad, aleee..., nooo... Zkrátka už také dostalo přes tykev několik lahodných sumíků 120-130cm, ale jen ve Špáňu. Tady určitě ne. Jen Chleba použiji vždy pouze na otření své tlamy.

                        Strašně se stydím, moc. Ale ti candáti, to vám je, lidi taková dobrota...

                        Přeji klidný večer.

                        Tom

                          Nkakr - Profil | Pá 3.12.2010 21:00:36

                          Dnes večer v bedně propagovali rybu domácí v Třeboni chovanou, zeleninou zdravou krmenou. Lidé krmení touto pochoutkou jako zázrakem cholesterol špatný potratí a celkově se jejich zdravotní stav zázračně zlepší.Jen je potřeba ochranou známku zavést a od příštího roku se ryba domácí bude expedovat.
                          Stačí dostat násady do revírů a rybolovci budou nejzdravější částí naší populace.
                          Ovšem jenom Ti, kteří rybu domácí v hojném množství požívati budou.
                          Žádný masaření, léčení.....

                            NPlumley27 - Profil | Pá 3.12.2010 20:42:06

                            Kdo nemasaří s námi, masaří proti nám.

                              NMrKos - Profil | Pá 3.12.2010 17:54:34

                              šedý pes - 1.12.2010 20:34:44 >> a co to je běžný rybář? kde vnímáš tu laťku oddělující rozumného konzumenta od masaře? ... já jsem popsal kde ji vnímám a proto je tu v mých očích 99% masařů a vůbec mi to nevadí

                              závazné pravidlo nechci, je to z velké části v lidech

                              tento týden jsem hovořil se dvěma rybáři v hokně, oba chudáci bobkaři, nevzdělaní, špatné vybavení, letité ošoupané vlasce, krmítka/srkačky motají z Cu drátu, skoro nulové znalosti, vybavení nastrahami se rovná sáčku medovek a když zaprší tak rousnici, většina docházek na dvou rybníčcích pořád dokola protože nemají na benál... oba s mrazem už zazimovali, jejich vypsané sumáře ukazují v jednom případě cca 110 kg a ve druhém případě 143kg - kombinace pouze kapr, amur, občas malej lín na chuť ... jsou tito ukázkově běžní rybáři lepší a nebo horší než neustále navezení CaR?

                                NTichej - Profil | Pá 3.12.2010 16:29:38

                                mrazoun >> vol slova :-) nesrovnávám jakoukoli rybu ale jen a jen kapra , možná ještě duháka. A bylo to přirovnání jen a jen co se jejich průmyslovejch velkochovů týká prostě je to tak a ne jinak stejně jako prase,králík,hovězí,skopové drůbež se chová i ten kapr s duhákem jen a jen kvůli jatečnímu masu .

                                  NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 3.12.2010 16:00:31

                                  mrazoun >> kapr je jediná ryba srovnatelná s prasetem (u nás)

                                    Nmrazoun - Profil | Pá 3.12.2010 15:26:16

                                    mlaďoch >> Já opravdu nechápu proč reaguješ na můj názor. Já se tady nehodlám dohadovat o tom kolik stojí vepřový a zakolik si doma vykrmíš prase. Moje první reakce byla, že nesouhlasím když tu nikdo srovnává kapra nebo jakoukoli rybu z vepřovým. Nejsem zastáncem braní ryb, ale když je někdo opačného názoru je to jeho věc, ale všechno v rozumné míře. Což tady někteří asi opravdu nechápou

                                      NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 3.12.2010 11:36:49

                                      mlaďoch >>nic proti tobě, ale pěstovat prase je jako léčit smažku, prostě běh na dlouhou trať bez cíle.......
                                      edit : jestli to neni fake a nebojíš se prozradit know-how, prozraď co je klíčem k úspěchu ??? hnojivo, kvalita půdy, či snad hydrophonie a umělé osvětlení ??? vyděl sem vypěstovanejch dost prasečáren, ale živý prase ještě ne....

                                        Nmlaďoch - Profil | Pá 3.12.2010 10:51:15

                                        mrazoun >> nebudu si kupovat ani pěstovat prasata,nemám problém prase vykrmit,ale dělá mně strašnej problém zvíře zabít,tedy nejen prase.ryby mně chutnají,to je pravda,přesto si za rok odnesu od vody dva kapříky,cca 6kg živý váhy.navíc obírat takový kosti,to si raděj koupím filé nebo tomatovky.stejně neznám rybáře,kterej by si donesl domů 120kg ryb.ale ty asi podle sebe soudím tebe,za blby považuji i obrácenou stanu,ty jak si říkají chyť a pusť
                                        jo,abych ještě nezapomněl na 0,5kg plotiček a karásků na nástražní rybičky,tedy sumasumárom za rok odnesu 6,5kg ryb

                                          Červené karty: Georgino, *DnB* Bery_83, vaga, MrKos, leguan, kakr, esoxboy, Velrybář Martin, tuzemak, Kub1s, Pelíčo, Michals, Petan600, jarda877, ksanda, milankocian, Bublas, Piškothonza, Blue