Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

Nzelí - Profil | St 10.1.2007 20:06:10

All:všichni potencionální zájemci o akvárko včt.příslušenctví je k dispozici za pouhých 5000kč.

    NRoh1!ck - Profil | St 10.1.2007 19:34:17

    Nemáte někdo zkušenosti s chováním sumců?

      NCaira - Profil | St 10.1.2007 19:25:45

      !!! Pumpa :
      Tak ten tvůj mini kapr a mini lín to ti povim, to je teda opravdu BOMBA ! Proč mě to nikdy nenapadlo ??? Jsou opravdu nádherný. No, uplně jsem se zamiloval. Fakt paráda. Kam se sere moje Afrika ! Nemáš víc fotek? Pls na mail !

        Nbeno - Profil | St 10.1.2007 18:37:19

        Zdarec můj sen je akvarium kolem 700l kámoš má 2 a jeto bomba ! a to tam ma jen afriku ja počítám s naší rybou už mám za sebou pár pokusů tak snad se zadaří. Všem kdo eště akvarko nemá doporučuji pořídit stojíto za to!!!

          NMrvan | St 10.1.2007 18:36:00

          detreux:to se stává když je špatnej chemizmus vody při vývoji jiker.Mě se občas povedly diskuse do pravého úhlu nebo do esíček,ale bohužel tyto rybky záhy hynuly.

            NTopoľčanec - Profil | St 10.1.2007 18:26:24

            Konečne nejaká téma na debatu na úrovni :-)

              NDody - Profil | St 10.1.2007 18:12:59

              No on to vlastne koren neni. Nasel sem to na brehu, na prehrade je vypustena voda takze mezi sutrama byl ve vode a je krasne. ocistil sem to az na tvrdy drevo. Takze tak

                Nskwor - Profil | St 10.1.2007 18:12:34

                detreux: Tahle deformace páteře není zas taková vzácnost. V jezírku jsem letos odchoval asi 30 karásků, a tuhle vadu mají asi dva :-(

                  Nklucina | St 10.1.2007 18:11:48

                  For detreux: Zdárek, prosim Tě, a jak si dopadl s těma potočákama? To by mě zajímalo, jestli se udrželi a zda-li rostli, je to přeci jen něco jinýho než štika či jinej dravec z klidné a "teplé" vody:). Dik, můžeš li nějaké postřehy z chovu, budu rád.

                    Ndetreux - Profil | St 10.1.2007 18:08:38

                    tuhle vychytávku jsem měl taky jistou dobu v akvárku než se záhadně ztratil ( asi rak).... Prostě karas s nejakou poruchou páteře....

                      NDody - Profil | St 10.1.2007 18:07:06

                      Dal sem tam dve rostlinky ale nevim jak se jmenuji(vypada to jako trava 10cm) po tydnu uz zacaly vyhanet odnoze, a rybky je zatim neokusujou. mel sem tam kousek vodniho moru, tan zacal taky hned rust, ale vytahl sem ho, protoze sem se docetl, ze srazi vapnik v podobe bilejch kulicek, ktery se tam objevily(urcite to nebylo prekysliceni).-zkousim co to bude delat

                        Ndetreux - Profil | St 10.1.2007 18:04:02

                        studna: jj koupit se dá ale ceny jńejsou zrovna lidový. Já mám taky z lesa, nechal jsem ho na zahradě pořádně oschnout, vydrbal kartářčem a pak vyvařil ve vodě a je to bez problémů

                          Nskwor - Profil | St 10.1.2007 18:03:16

                          Dody: Nalezený kořeny jsem vždycky dal tak dvakrát třikrát vyvařit do vody.
                          all: Tohle je jedna z mála ryb, která jde chovat s většími cichlidami (pancéřníček kropenatý)

                            Nstudna - Profil | St 10.1.2007 18:02:24

                            Dody- dá se totiž i koupit a tam by to myslím mělo byt bez problémů...

                              NDody - Profil | St 10.1.2007 17:59:40

                              studna: nasel, a poradne ocistil. Jak uz sem psal.

                                Nstudna - Profil | St 10.1.2007 17:58:09

                                Dody- ten koren jsi koupil,nebo nekde nasel?

                                  NDody - Profil | St 10.1.2007 17:49:12

                                  Nemyslim si ze bych je prekrmoval. Krmim nitenkama a dafniema. Mam tam strevlicky, ploticky, atd. ten preventin pouzivam. nez sem tam dal rybky tak sem je dal do "slany" vody na dezinfekci. A netopim tam je to studevodni ma15stupnu. asi tam ten koren uz davat nebudu, dam radsi nejakej sutr a vic rostlin. To bude lepsi

                                    Nskwor - Profil | St 10.1.2007 17:46:21

                                    Jiřan: Malý nemají ty pruhy na boku.

                                      Ndetreux - Profil | St 10.1.2007 17:42:09

                                      řizek: jj to máš sice pravdu ale vyřeší to problemy s bakteriema. Koloběh dusíku u studenovodního akvárka vyřešíš dost složitě, protoze aby všechno fungopvalo tak jak má potřebuješ docela dost rostlin, a ty ti vzdicky studenovodní ryby budou hodně regulovat, takze stejně budeš muset vodu měnit celkem často. Ta dezinfekce nevím na "jakem pricnipu pracuje" ale pocitam ze to bude hlavně koncentrát manganistanu draselnýho, kterej se ve vodě dehen pár hodin "prej" nejak vysráží a zneškodní, tj zničí bakterie a vetšinu toho co tam nechceš ale rybám neuškodí, to maximálně šnekům, krevetám, škeblíma td pokud je v akvárku máš

                                        NŘízek - Profil | St 10.1.2007 17:32:59

                                        Detreux: tim urcite nevyresis nezabehly kolobeh dusiku, zacene se ti to kalit znovu, navic davat rybam zbytecne desinfekci neni uplne to pravy..