Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

Ndetreux - Profil | St 10.1.2007 17:28:30

ale houby, kdyz se ti tam delá bakteriální zákal minimálně třetinu vody vyměn a v akvaristice si kup PREVENTIN- takový fialový kapky do vody, nakapej dle návodu a uvidíš že během pár dnů všechno zmizí. A když náhodou ne přidej do akvárka na 10 l jednu lžičku soly ( než ji tam nasypeš rozmýchej ji ve vlažný vodě v nejaký skleničce), a pokud topíš zvedni teplotu v akvárku tak o dva stupně, než se všechno vrátí do normálu. Kořen a jiný dřevo vylučuje taniny a podobný kenty ale nemelo by zakalovat vodu a určitě ne žádný šlemy na hladině. Nepřekrmuješ rybky?

    NŘízek - Profil | St 10.1.2007 17:22:55

    Dle mych zkusenosti se to ustali, ten koren nebyl zase tak vyzralej a taky je mozny, ze nemas jeste uplne zabehlej filtr a dno v akvarku a dela se ti tam i bezny baktrialne nalevkoidni zakal, zatim men normalne vodu, dej tam dyz tak nejaky sneky, at to oziraj, pripadne pridej sera nitrivec nebo podobny vyrobek.

      NMrvan | St 10.1.2007 17:15:17

      Jiřan:Až v dospělosti půjdou do tření tak poznáš proč se jim říká červenohrdlý/hlavně samci/.

        NMrvan | St 10.1.2007 17:13:12

        Dody:od dřeva ti bude akvárko vždycky žloutnout a na povrchu se ti tvořit povlak taky bude.Nejlepší by byly rybky,který ti to ozobou.U ozdobnýho to ozobou ancíci,ale studenovodní nevím.

          NJiřan | St 10.1.2007 17:11:06

          Kančíků červenohrdlých je více druhů nebo změní do dospělosti barvu? Já je koupil a jsou světlí, spíše do stříbrna...

            Ndetreux - Profil | St 10.1.2007 17:04:17

            mam akvarko 300l kterým už prošlo megamoc čekejch ryb :D štika, candáti, okouni, boleni, jelci, plotice, perlíni, kapři............. Krom sumce, amura a tolstolobika snad všechny běžnejší druhy českejch ryb včetně mřenek mramorovanejch a pstruhů potočních. Tedka v něm zimuje 25cm závjnatka, 30cm bílej KOI a 30 cm obič kapr ( je jim to trochu těsný ale nestěžujou si, na jaře dou zpět do rybníčku) + jeden malej karas a 15 cm jelec. Nejvíc se mi líbil candát a ůhoř, candát ale strašně terorizoval ostaní ryby ( nemoh jsem s ním mít ani ryby o polovinu větší než byl on sám bo do nich věčně narážl a kousal do nich). Se štikama jsem taky nemel moc dobrý skušenosti bo vzdicky se jim po case začal vytvářet v očích nejakej zákal. Uhoře jsem sehnal jednou ( od 15 cm do 35) ten si zaslužil přeložení do rybníku. Kapři, karasi, okouni, plotice atd strašně rychle likvidovali rostliny takze v akvárku je jen kořen a šutry a taky docela dost rychle rostou. Mřenky, ježdíci a hrouzci mi zase nešli protože žerou výhradně živočišnou potravu a ta většinou kvuli hejnům plotiček a střevliček nedokázala proklesat ke dnu. Několikrát jsem skoušel chovat i raky signální ( nejsou chránění a znám místo kde jsou dost přemnožení) ale nevydrželi nikdy dýl než rok, ale byli nádherní kdyz clovek v noci rozsvítil akvárko a videl je tam chodit. Kamoš dokonce skoušel různý škeble rybniční atd ale taky nevydrzeli dýl než půl roku. Celkem dobře se daj chovat taky okružáci, šroubatky a jiný šneci. Celkově se mi nejvíc líbil bolen ( kterej mi dorost z 10cm do 25) - krmil jsem ho střevličkama východníma který jsem si vdicky načeřínkoval v rybníku a přechovával jsem je ve vodárce v sudu s bublinkovačem. Clovek vzdicky do akvárkla hodil jednu rybku bolen se rozjel nasál ji, rozkousal, vyflusnul, otočil, a sežral :D Dokonce nekdy bylo slyšel přez sklo akvárka jak křupe lebka střevličky ( docela morbidní) ....Tedka an jaře plánuju totální rekonstrukci akvárka, nasadím do nej javánskej mech a kriptokoriny a nechám ho pár měsíců bez ryb a pak nachytám do jemný sítky nejakej potěr a nechám se překvapit co z něj vyroste.... Chovu zdar :-)

              Nsomozo - Profil | St 10.1.2007 16:53:20

              skwor:me se moc takovyhle ryby nelibi. To uz radsi ty pricnopruhe.

                Nstudna - Profil | St 10.1.2007 16:49:55

                Dody-asi nebyl pořádně vyschlej!

                  Nstudna - Profil | St 10.1.2007 16:48:00

                  Tak,měl jsem akvárko,teplovodní (paví očka,mečovky,no vesměs živorodky),jenže mě to nějak po pár letech přestalo bavit,tak jsem tam šupnul 3 okouny(4-5cm) a bylo z toho studenovodní :-))

                    NDody - Profil | St 10.1.2007 16:46:40

                    Ahoj akvaristi, prosil bych o radu. Zhruba pred mecisem sem si zalozil akvarko s nasema rybkama a dal sem si tam taky koren, kterej sem dukladne ocistil a nekolikrat vyvaril ve slane vode. A minulej tyden se zacala voda kalit "zloutnout" tak sem vse zkontroloval vymenil cast vody atd. nezlepsilo se tak sem vytahl ten koren a z povrchu sem seskrabal vrstvu, jakoby zase zacal hnit, nevim jak je to mozny! Nevite vcem je chyba??? Diky

                      NBachy - Profil | St 10.1.2007 16:38:55

                      medvěd - U nás jsem je ještě taky myslím neviděl, ale nechodím tam nijak často.

                        Nsomozo - Profil | St 10.1.2007 16:14:40

                        medved:asi jak kde. U nas je nejbeznejsi kancik pricnopruhy. Ted mam akary modre a k tem by se mi ty kancici narame hodili.Jenze nikde nic:-(

                          Nskwor - Profil | St 10.1.2007 16:11:54

                          somozo: Taky jsem je nikde nesehnal, tak jsem koupil jako náhradu k. citronové.

                            Nmedvěd - Profil | St 10.1.2007 16:10:13

                            Somozo:jo, jsou.Fakt je nemůžeš sehnat.Vždyť je to ta nejběžnější a nejlevnější cichlida

                              NPumpa - Profil | St 10.1.2007 16:03:28

                              tomm- jo to máš pravdu, filtr zvládne 700l/hod, takže se mi voda přefiltruje asi 6krát za hodinku, odkaluju tak 1krát týdně jeden kýbl, takže 10 litrů. Vodu mam vcelku čistou, krmim granulema co nekalej vodu a občas jim hodin hnojáčka, ty sou taky v poho, a ryby je maj fakt rádi, je to i pěkná podívaná. Dřív sem krmil i masovejma červama, ale už je tam nestrkam, druhej den mam vždycky dost zakalenou vodu, a plavou v ní zbytky červů.

                                Nsomozo - Profil | St 10.1.2007 16:03:07

                                medved:to sou kancici cervenohrdly? ty sem dycky chtel ale jeste sem nikde nesehnal pekne mlade rybky..-(

                                  Nosprey - Profil | St 10.1.2007 16:02:59

                                  tomm: Podle toho jak krmíš. Obecně je lepší větší nádrž. Štika mi vyrostla asi ze 4 cm (květen) na 17 cm (říjen), sumec asi z 15 (duben) na 25 cm (červenec) a mník za 17 měsíců z 9 na 24 cm. S těmito rybami jsem byl spokojen.
                                  Úhoř mě nebavil - je věčně zahrabanej, duháka zlikvidoval jeho spolubydlící mník dřív než stačil nějak výrazně vyrůst. Candáta jsem neměl, okouni mi nějak nešli, ale docela hezky se na ně koukalo, což se třeba o sumci říct nedá (věčně zalezlý).

                                    NBulk - Profil | St 10.1.2007 15:55:58

                                    Vaša: Dáváš želvákům nějaký vitamíny?

                                      Nmedvěd - Profil | St 10.1.2007 15:52:27

                                      Vase zprava

                                        Ntomm - Profil | St 10.1.2007 15:38:40

                                        Pumpa > Jak silnej máš filtr a jak často odkaluješ? Tohle jsou druhy, který nadělají hodně nepořádku co?