Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

Noskus - Profil | St 10.1.2007 9:59:17

pěkně tak jste zřídily stránku super

    Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 9:59:12

    Caira: Dobře namořená borovice - oku lahodící záležitost. Nepotřebuju MDF desky vzezření tropického dříví za buržoazní cenu.
    EDIT: Homemade to bude v uvozovkách, bo ten zmiňovaný řemeslník je profík, nikoli pouze domácí kutil.

      Njettys - Profil | St 10.1.2007 9:58:51

      Caira,Davaprd -jak vám rostou rostlinky když máte afriku?:))

        Ntomm - Profil | St 10.1.2007 9:57:39

        osprey > Taky o studenovodním akvárku uvažuju, máš zkušenost řeba s dravci? Moc mě to láká:-)

          NCaira - Profil | St 10.1.2007 9:57:05

          No vzhledem k mé truhlářsko-zámečnické neznalosti a vzhledem k tomu, že moje akvo váží hodně přes půl tuny, bych si home.made nerisk.

            NCaira - Profil | St 10.1.2007 9:55:25

            No... zas aby to nějak vypadalo ;)

              Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 9:53:22

              Caira: Za tyhle prachy na odborníky prdím. Dřevo si koupím, bratránek to postaví a s ostatníma opičárnama bych se měl vejít do 25 tisíc. Si myslím. A kdyby se to sesypalo, tak za zbývajících 20 když tak pořídím novou podlahu a místo akvárka dám kaktusy.

                Nosprey - Profil | St 10.1.2007 9:53:15

                šeptal: Pěkná dřevěná konstrukce z ohoblovaných hranolků unese klidně tunu, zvlášť na šesti nohou. Mysli spíš na prohýbání než že by to prasklo..
                Dal bych možná 8 cm hranolky (plocha řezu naroste ze 49 na 64 čtverečních cm) a propojky v celé délce.

                Jinak jako bývalý studenovodní akvarista a chovatel labyrintek sem občas zajdu. Teď už jsem 10 let bez akvárka (totální přestavba domu).

                  NCaira - Profil | St 10.1.2007 9:48:58

                  Šeptal - svěř to zcela jistě odborníkům. Spoustu firem staví atip nábytek pro akvária. Já dal za komplet akvo cca 45.000 vč. nábytku. Lepší než riskovat a pak doma plavat. Co se filtrů týče - jedině externí Fluval, ten největší a dát ho duálně - naproti sobě. Pak ke údržba akva minimální a voda luxusní.

                    Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 9:44:53

                    Kucí, poraďte. Plánuju 600l. A můj problém - na co to postavit. Na nějakou skříňku, to se mi nechce, to mi nedává moc jistoty. Nerad bych obývákem brodil. Stačilo by udělat jakýsi 6-ti nohý stůl z nějakých 70mm hranolů? Nebo jít radši do drahýho železa?

                      NDavaprd | St 10.1.2007 9:41:17

                      Caira: pán je znalec :-))) já sice jen 320l ale taky afrika

                        NCaira - Profil | St 10.1.2007 9:37:57

                        Počítejte mě mezi sebe, mam 490l pseudotropheus zebra ;)

                          NDavaprd | St 10.1.2007 9:36:35

                          sice není vidět, ale mám tam bolínka tak 12 cm

                            NDavaprd | St 10.1.2007 9:35:52

                            malinko vám to tady oživím, sice jen "mobilní" fotka, ale narychlo alespoň něco :-)

                              Ntomm - Profil | St 10.1.2007 9:35:26

                              Bachy> Když máš zálibu v těch velkých akvarijních rybách, nezkoušel jsi někdy nějaké neakvarijní druhy? Mě by třeba lákali candáti, nebo okouni, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlal, nebo třeba štika by mohla být super.

                                Nšeptal - Profil | St 10.1.2007 9:25:04

                                Stát se znovuakvaristou, to plánuju příští rok, teď jsou jiné proirity. Fotečkou z terária bych ale přispět moh. Jinak tohle téma jako sólo, to je dobrý počin.

                                  Ntomm - Profil | St 10.1.2007 9:23:50

                                  G.Moolis > Já myslím, že to bylo myšlený jako pokec o rybkách a ty se v teráriu chovají dost blbě, ale zeptej se zadavatele:-))

                                    NG.Moolis - Profil | St 10.1.2007 9:22:23

                                    Může být i terárium?

                                      Ntomm - Profil | St 10.1.2007 9:21:16

                                      Dobré ráno!
                                      Tady je to krásný, určitě nejhezčí ze všech jader:-))))

                                        NBachy - Profil | St 10.1.2007 8:11:06

                                        Dobré ránko :o)