Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

Nmarek291993 - Profil | Ne 10.3.2013 11:16:26

Niekedy davno,ked som sa staral o susedove akvarium :)

    NPěn_a - Profil | Ne 10.3.2013 9:41:48

    Beruska.11 >> Na jakoukoliv vláknitou řasu (i štětičkovou, černou, hnědou, zelenou) platí šneci neritina natalensis. Považují se vedle piskořky věžovité za nejužitečnější šneky v akváriu. Neritina se živí jenom těmito řasami. Nedá se odchovat, rozmnožuje se v brakickych vodách. Sice klade vajíčka, ale nic z toho není. Dá se sehnat ve zverimexech za cenu 30 až 50 korun za kus. Taky jsem viděl, že ji mají občas v Hornbachu. Do běžného akvária stačí maximálně tři kousky a postupně ho krásně celé vyčistí. Víc informací si vygooglujte.

      NMatos - Profil | Ne 10.3.2013 8:48:36

      krevetárko

        NBaťour - Profil | Po 4.3.2013 22:16:25

        Taky něco přidám co mám doma :-)

          NMatos - Profil | Ne 24.2.2013 7:58:03

          moje první akvárko.

            Ntonda1953 - Profil | So 23.2.2013 20:42:39

            orlas2 >> A1

              NLibor1 - Profil | So 23.2.2013 20:39:33

              orlas2 >>

              Nádherné akvárko!

                Nstrejka - Profil | So 23.2.2013 20:15:08

                žaky20 >> potrebujes k tomu aspon 2x tak velke akvarko, spis 3x...

                  Nžaky20 - Profil | So 23.2.2013 19:41:40

                  Prosím poraďte.Chci mít doma akvárko pro nějaký plotice atd. s objemem cca.45l a nevím co všechno k tomu musím koupit,aby to fungovalo.Nechci za to moc dávat jsem začátečník.Díky

                    Nhraji - Profil | Čt 14.2.2013 21:24:00

                    alda2211 >> vyměňuj tu vodu a odkaluj te´d častěji, ať snížíš obsah dusíku ve vodě.

                      Nalda2211 - Profil | Čt 14.2.2013 21:22:54

                      hraji >> to delam jednou za 14 dni cistim filtr fluval 305 a jednou mesicne vymenim ctvrt akvarka vody + odkalím dno to krmeni tedy omezim a budu doufat jsem z toho nestastnej

                        Nhraji - Profil | Čt 14.2.2013 21:17:57

                        alda2211 >> řasožrout zafungujr, ale bude to trvat. Každopádně omez krmení, vyměň víc vody, dva týdny po sobě, abys omezil množství dusíku ve vodě a živiny.

                          Nalda2211 - Profil | Čt 14.2.2013 21:11:15

                          hraji >> clovece tak to vypada na tu hnedou rasu je jak rikas az do cerna a hladka minuly tyden jsem koupil na rasy rasozrout tak se to jmenuje je toho litr tak jsem dal prvni varku tak to mozna take potrebuje cas ale desi me ze se to rozrusta a mam mozna uz ctvrt akvarka :-((

                            Nhraji - Profil | Čt 14.2.2013 20:14:16

                            alda2211 >> podívej se sem
                            http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=6

                              Nhraji - Profil | Čt 14.2.2013 20:04:19

                              alda2211 >> je to tmavá, až skoro šedo černá řasa tvořená relativně krátkými štětičkami,

                                Nalda2211 - Profil | Čt 14.2.2013 19:56:45

                                mam dotaz nedavno se mi udelan jak na pisku tak na kamenech cernej potah misty ne po celym ale stale se to rozlejza vodu menim ctvrt akvarka kazdy mesic dvakrat za mesic cistim filtr je to nejaka rasa nebo co? svetla dost akvarko 300L

                                  NMaxxx - Profil | Čt 20.9.2012 20:16:43

                                  zoom >>ahoj a díky ..já jim taky dávám suché ale koupil jsem je nedávno a ten týpek co mi je prodával tvrdil a i jsem někde četl že suchý nechtěj žrát ..takže díky za odpověď a budu pokračovat v suchém :-)

                                    NMates PB - Profil | Čt 20.9.2012 13:00:03

                                    Chme1da >> Díky za info.

                                      NChme1da - Profil | Čt 20.9.2012 12:41:48

                                      Mates PB >> Ahoj. Tento substrát jsem u několika akvárií použil. Upozorňuji, že poréznost tohoto materiálu snižuje jeho váhu a ztěžuje běžnou údržbu akvária (odkalování). Bioaktivita je skutečně vyšší a vzhled v kontrastu s rostlinami úžasný. Nasvícení zářivkami typu aquaglo apod. (převažují kraje viditelnosti barevného spektra - ultra, infra) dodají substrátu červenohnědý teplý odstín, který tento kontrast zvýrazní. Osobně doporučuji použít do vyvážených akvárií, kde nejsou prioritou ryby (holandské, přírodní biotop s minimem ryb). Je tomu již několik let, co jsem se tomu věnoval, fotografie bohužel nemám. Petrův "akva" zdar.
                                      P.S. Při zřizování ponořit do vody a nechat rozpustit vzduch z pórů substrátu (nadnáší).

                                        Norlas2 - Profil | Čt 20.9.2012 11:57:42

                                        Ciffik >> Málo,jen 300litrů,délka 150cm,výška 40 a hloubka 50cm.Akva je umístněno ve strakonické cukrárně Atawa,viz http://strakoniceatawa.rajce.idnes.cz/