Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

NBeruska.11 - Profil | Ne 29.4.2012 10:58:36

Ahojky, nevíte prosím někdo, jak se zbavit černé štětičkové řasy? Už jsem dvakrát vyměnila celé akva, vyvařila písek a kořeny, vyházela kytky....zkoušela jsem i častěji odkalovat, tj. 1x týdně, ale výsledek je stále tentýž, pořídila jsem si i parmičky, ale ty potvůrky mi sežraly kytky a nic... Díky za rady...

    NKalužmistr - Profil | Ne 29.4.2012 10:13:46

    Tak přátelé už nemám co psát protože jsem po dvaceti letech zkončil s chovem akva. rybek. Bylo to pro mě těžké loučení ale jiná možnost nebyla. Tak vám přeji hodně úspěchu v chovu rybek.

      NBacon - Profil | Ne 29.4.2012 9:38:15

      Zdarec dostal sem akvárko i s krytem( používané) ,ale uchycení zářivky je v háji plast pod zářivkou se rozpadl.Rád bych to celý vyměníl budou to mít v normálně v elektru nebo musím do zverimexu?

        Nxifa - Profil | Po 23.4.2012 23:51:10

        pepas60 >> jo kytky atd. to jsem psal tobě .

          Nxifa - Profil | Po 23.4.2012 23:49:33

          Jo ještě,kytky se hnojí a protrhávají. Ony mezi sebou bojují o místo.Chceš-li mít úspěch musíš se stát akvarijním zahradníkem.Ato ty jseš .I tu osádku ryb máš citlivě vybranou.Kačule by tam nacpala všechny druhy co jí nacpou na burze a bylo by to jako pustit na zahrádku,kozy,králíky a slimáky ze Španělska. Pokud budu chtít Africké cihlidy,sumce,atd. Musím přispůsobit vše tak ,aby to souznělo.Kačule napráská na burze ryby do pytle hlava nehlava a pak jí to odrazuje,protože jí to pochcípá,kytky schnijou. Obchodník si mne ruce, ale jak dlouho než to nadšence odradí? Nadšenec kupuje dokola kytky.rybky a posléze drahá léčiva. Tak to bohužel,chodí.Ale je pár poctivců,obchodníků,i na burze.Držím palce začátečníkům at´´ je brzy najdou. Ahoj

            Ndraveček - Profil | Ne 22.4.2012 20:31:52

            pepas60 >> to je opravdiová nádhera.Tvé usilí se vyplatilo.

              Norlas2 - Profil | Ne 22.4.2012 20:25:20

              .

                Npepas60 - Profil | Ne 22.4.2012 20:09:45

                bylo tam 100 neonek.

                  Npepas60 - Profil | Ne 22.4.2012 20:06:29

                  xifa >> takhle to vypadalo asi po roce usilovné dřiny,ale vyplatilo se.Atohle byl začátek.

                    NKačule - Profil | So 21.4.2012 22:48:44

                    Jo a v původní osádce byly i skaláři, ale ty z ničeho nic byly během dvou týdnů oba pryč, měla jsem je tam dva roky, a postupně jsem je našla ožrané a poslední panceřníček zmizel taky a toho jsem nenašla vůbec, prostě zmizel, toho jsem tam měla 10 let

                      NKačule - Profil | So 21.4.2012 22:42:46

                      xifa >> kdybych se měla řídit pravidlem 1l jedna rybka hodně kytek, tak je to v pohodě, akvárko nemám na chov jen na parádu, proto se ptám na radu, někdo psal že neonka je v pohodě, ale teď už vím že ne, protože už je jich míň jak půlka, buď je sežraly ty závojnatky nebo....dánie je taky pěkně proháněj, ach jo :-(

                        Nkolinkovýdědek - Profil | So 21.4.2012 22:38:52

                        Zdravím, taky jsem kdysi dávno měl založené akvárko.Je to relax večer to sledovat.Jednou mě moje babička říkala, jak sem dojel s práce,že v televizi dávali furt cosi jen o rybičkách:-D sem jí zapoměl pustit televizu,protože ona si ju zapnout neuměla :-D Jinak jsem jezdil, když sem měl cestu na burzu a možu doporučit i dnes.Velký výběr a dvakrát do měsíca. http://www.rybyarybicky.cz/

                          Nxifa - Profil | So 21.4.2012 22:30:13

                          pepas60 >> Jestli si tohle dělal, tak klobouk dolu.Měl jsem prodejnu akvaristika a vodní rostliny jsem bral od p.Rataje.Pro Kačuli,takto akvárko,pokud propaguji tetrovité.Né závojnatky a ancistrusy ty by to zničili.Úžasná je Japonská škola,rostliny v akvárii.

                            Nxifa - Profil | So 21.4.2012 22:19:29

                            Kačule >> Tetrovité rybky a závojnatky nejdou dohromady! Jedna rybka na 1l vody,hodně kytek. Ani nevíš jestli nekupuješ nemocné rybky. Prostuduj si základy akvaristiky.

                              NVapi - Profil | So 21.4.2012 21:56:50

                              Kačule >> Hmm pěknej výbět, tak ať to dlouho vydrží, jen na neonka červená a diamantová je celkem náročná na vodu, tak uvidíš jak se jim bude líbit. Jak máš tedy velké akvárko?

                                Nmedvěd - Profil | So 21.4.2012 21:56:39

                                pár rybek

                                  NVapi - Profil | So 21.4.2012 21:53:01

                                  Cloud >> Určitě zakrní, kapry mam už v akvárku 4 roky a maj 8cm. A máš pravdu, asi sem si to blbě přečet, o malym akvárku tu nic neni, tak sem to asi usoudil z toho požadavku na malý ryby.

                                    NKačule - Profil | So 21.4.2012 19:02:22

                                    Ahoj klucí, tak nová osádka akvárka už je zabydlená :-)

                                    http://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda
                                    http://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_siroky - tímhle si nejsem jistá , ale je mu hodně podobný
                                    http://rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena
                                    http://rybicky.net/atlasryb/neonka_diamantova - tyhle chudinky 4 po dvou hodinách v akvárku chcíply
                                    http://rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova
                                    http://rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane

                                    + stará osádka

                                    http://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
                                    http://rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska - ty hubenější

                                    Tak snad se to snese. Prosím je mě tu neukamenujte. Moc žádat o radu se nedalo, během pár minut byl oakvarijních trzích narváno, brala jsem rybky i pro taťku a ještě nějakou rostlinku.

                                    Jo a paví očka mi minule do měsíce všechny odešly a ty hodně závojnatý nejhezčí jako první. Už je nechci.

                                      Npepas60 - Profil | So 21.4.2012 7:22:27

                                      tichý svět.

                                        NCloud - Profil | So 21.4.2012 0:16:38

                                        Vapi >> Hele chlape,kde je vlastně psáno,že Katka má malé akvárko na závojnatky??????Nějak to najít nemohu!!??