Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

Cloud - Profil | Pá 20.4.2012 23:52:56

Vapi - 20.4.2012 23:46:42 >> Oka,oka,pokud malé prostředí,tak jistě zakrní.to jsem nevěděl!Ale i tak neonky mají raději trochu tvrdší vodu.

    Vapi - Profil | Pá 20.4.2012 23:46:42

    Cloud >> Tak obyčerný neonky obecný nejsou až tak náročný, dávaj se normálně do společných akvárií a jelikož bylo psáno že je to malé akvárko, tak sem počítal že to jsou i malé závojnatky které zakrsnou.

      Cloud - Profil | Pá 20.4.2012 23:28:28

      Kačule >> Neonky,bych dal jen k mladým(malým) závojnatkám.
      Jinak občas by mohly větší jedinci závojnatek po neonkách vyjet.Hlavně voda která vyhovuje závojnatkám,myslím že nebude super pro neonky.
      Závojnatka dorůstá i větších rozměrů,(pokud máš teď malinký,tak vyrostou,vzávislosti na velikosti akvária) tak se větších ostatních rybek bát nemusíš,rostou dost rychle!
      Hoď si tam i nějaký přísaváky-(ancistrusi) Postarají se o to co zbude,a o řasy na skle.

        Vapi - Profil | Pá 20.4.2012 22:58:31

        Kačule >> Taky jsem je chtěl navrhnout, sou to vcelku plachý rybky, žijící v hejnu, takže aspoň 4. :-)

          Kačule - Profil | Pá 20.4.2012 22:56:00

          Vapi >> dík, co třeba neonky....?

            Vapi - Profil | Pá 20.4.2012 22:50:01

            Kačule >> Ale já bych k nim dal spíš náký sumečky, například tyto.

              Vapi - Profil | Pá 20.4.2012 22:43:07

              Kačule >> Závojnatky jsou mírumilovný ryby, tak se k nim může dát většina akvarijních ryb ale nedoporučují se moc parmičky, takže nejlepší bude když se koukneš v náký akvaristice, která ryba se ti líbí ( velikostí,barevně). A když to bude bíložravá ryba která neni agresivný a nebude těm závojnatkám okusovat ploutvičky, tak bude vše OK. :-)

                Kačule - Profil | Pá 20.4.2012 22:30:53

                Ahoj, tady už dlouho nikdo nebyl, ale i tak to zkusím. Prosím o radu, co za menší rybky do akvárka k závonatkám? Předem všem dík

                  jirka0 - Profil | Pá 1.10.2010 22:21:10

                  Sven >> Dobře že sis vzpomněl,až budeš čistit ,můžeš zajet ke mě.Jinak já akvárko fotím nerad,to mi nejde,asi to bude tím zařaseným sklem

                    Sven - Profil | Pá 1.10.2010 16:29:41

                    blabol >> nemáš zač. Vidím ,že nejen v matematice máš rezervy :-(

                      Sven - Profil | Pá 1.10.2010 15:59:48

                      Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 1.10.2010 15:47:53 >> tyhle potvory (Pterygoplichthys gibbiceps) mám dvě cca 30 + 25cm a k tomu 5 kousků Hoplosternum thoracatum po 20cm.
                      V současnosti jsem akvaristiku zredukoval jen na to jedno akvárko. Ale myslím, že v zimě nějaké přidělám na malé Corydasy. To je moje krevní skupina :-)
                      Ty fotky jsou tedy hnus. Až to uvidí můj učitel fotografování Jirka0, tak si znechuceně odplivne :-)))

                        Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Pá 1.10.2010 15:47:53

                        Sven >> Krasavec :-) Na sklo se vyprdni. Hlavně že drží :-DD
                        Jinak píseček mám jen u Corydorasů. Mám tam 15 Sterbaiu, 12 Pand, 12 Paleatu black a nějaké šulsky (Schulzei). U Ancíků nemám nic z důvodu lepší udržby. Odkaluju docela často (když je teda čas) a štěrk jen zavazel, tak jsem tam nahazel kořeny, třecí trubky a nějaké kytky. Hlavně křídlatky. A vypadá to v poho. Mám to v ložnici všechno, takže bez zeleně by mi to neprošlo a ani by se mi to nelíbilo :-))

                          Sven - Profil | Pá 1.10.2010 15:40:15

                          Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 1.10.2010 15:29:34 >> já jsem to vyřešil 0,5cm vysokou vrstvou písku na dně. Jak hrábnou, tak už jsou na skle. Koukám, že sklo je jak prase :-)))

                            Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Pá 1.10.2010 15:29:34

                            Sven >> Fota jsou staršího data :-)) Dneska už vrtají v jemném písečku a Ancistři jsou pro změnu úplně bez štěrku. Mají jen kořeny, třecí trubky a hromady špenátu, salátu, rajčátek, okurek a i nějaká ta banánová slupka se najde :-)

                              Sven - Profil | Pá 1.10.2010 15:26:51

                              Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 1.10.2010 15:20:46 >> ááá Corydoras sterbai a ancitrusi albíni !
                              Pěkné rybičky :-) Jen bych jim dal jemnější písek na dno. Aby si mohli trochu povrtat :-)

                                Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Pá 1.10.2010 15:20:46

                                Ha dobrá diskuse. Tož se mezi Vás vetřu se svým málem :-))

                                  Sven - Profil | Pá 1.10.2010 15:13:10

                                  blabol >> odpověď na Tvou otázku není vůbec jednoduchá.
                                  Nejprve si musíš ujasnit jaký účel má akvárko splňovat a jaké ryby a kolik jich hodláš chovat.
                                  Bude-li to barevná směska nebo biotop. Pak vybereš zda bude osázené a jakými rostlinami nebo bude rovnováha udržována jen pomocí přístrojů a chemie. V některých případech nemusí mít akvarium ani topení ani filtr ani vzduchování. V některých případech to je nezbytnost. Takže každá univerzální rada by byla špatná.
                                  Doporučuji Ti koupit si nějakou starší akvaristickou literaturu (nová jsou jen barevné obrázky s plytkým textem) nebo hledat na akvaristických fórech. Na netu jich je dost. Tam si něco vyber co Ti bude vyhovovat a okopíruj to. Pro začátek třeba tady http://www.moje-akvarium.net/clanky-zalozeni-akvari​a.php

                                    Vapi - Profil | Pá 1.10.2010 15:05:01

                                    blabol >> Na co, na vybavení akvárka?

                                      blabol - Profil | Pá 1.10.2010 14:50:56

                                      prosim vas muzete mi teda poradit co budu potrebovat ???? !!! ??? diky MOC

                                        Sven - Profil | Pá 1.10.2010 14:49:31

                                        zoom >> krásná podívaná. Tam by se mým sumcům moc líbilo :-)