Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

NPeťan84 - Profil | Po 20.7.2009 20:44:21

Aiwen >> nemyslel jsem že jsi blbej, jen abych tě neměl na svědomí.

    NAiwen - Profil | Po 20.7.2009 20:34:08

    Peťan84 >> To je mi jasné... nejsem zas tak blbej :D

      NPeťan84 - Profil | Po 20.7.2009 20:11:06

      Aiwen >> hlavně ať se ti nedostane do kontaktu s vodou...dej ji až za krycí sklo..

        NAiwen - Profil | Po 20.7.2009 20:08:54

        Peťan84 >> Takže stačí dát za sklo obič zářivku? Tak to potom jo...

          NPeťan84 - Profil | Po 20.7.2009 20:07:23

          Aiwen >> Tak si dej slabší zářivku..třeba 17W já mám 2 17 vepředu a 25 vzadu.....můžeš koupit obyčejnou, kdyby jsi koupil přímo do akva třeba barevnou tak ti líp vybarví ryby a rostliny..je toho moc co ty zářivky umí, je to na každe akvarijní zářivce napsané..a od toho se odvíjí cena.

            NAiwen - Profil | Po 20.7.2009 19:45:13

            Peťan84 >> A myslel sem to tak, že by jim prostě do vody svítilo, ale né tolik... Rozhodně v cca 2-3m hloubce už není tolik světla... A ty ryby neplavou jenom u hladiny..

              NAiwen - Profil | Po 20.7.2009 19:44:01

              Peťan84 >> A stačí obič zářivka a nebo musí být spešl do akvárka? Nemyslím, že bych tu obič ponořil do vody.. to né.. Třeba aby svítila přes sklo... Nebo mám koupit přímo do akvárka zářivku??

                NPeťan84 - Profil | Po 20.7.2009 18:26:39

                GebaR >> hrochan89 >> Pokud máš řasu...kup si ancitrusy, nebo jiné krunýřovce ti to mají moc rádi a nebo pak kup chemii.....jmenuje se to řasobijec a ten řasu ničí.

                  NPeťan84 - Profil | Po 20.7.2009 18:25:05

                  Aiwen >> akvárko jako takové čistím 2 - 3* do roka...čístím pouze 1 za měsíc filtr.Když napustíš nové akvárko tak se ti zhruba za týden zakalí do hnědé barvy, s tím si hlavu nedělej a filtruj vodu..ono se po zhruba dalším týdnu odbarví a voda bude jen lehce nahnědlá a nebo mírně nazelenalá což je dobře..ten jev kdy se to akvo více zabarví...se vytváří bakterie které jsou nezbytné pro život v akvárku.Proto se voda z kavárka nevylévá co 14 dní, pač by se tento cyklus nestihl dokončit a pořád by se opakoval proto se nedoporučuje dávat hned ryby ale nechat akvo stát min týden.Jinak k tvojí otázce....svíti nesvítit.....pověz mi jak to že v reálu nesvítí??a co je slunce??i když sluce nesvítí tak na hladinu dopadá dost světla..takže rybám sviť zářivky moc nesežerou toho se neboj.A i když vodu filtruješ tak musíš vzduchovat...dnes se dá koupit vzduchovací motorek kolem 3 stovek v celku solidní, který dostačuje a nebo přímo vzduchovací kameny..jinak co se filtrování týče..filtr by jsi měl mít takový který stihne za 1 hodinu prohnat vodu z celého akvária aspoň 7*

                    NAiwen - Profil | Po 20.7.2009 17:59:00

                    Peťan84 >> A když to dám do rohu pokoje nebude tam zas moc tma? Nechcu rybám svítit. V jejich přírodním domově, taky nikdo nesvítí.. Chci to vytvořit co nejvíc realistické... Nechcu jim zbytečně svítit zářivkou. A když tam bude frčet filtr, tak nemusím mít i vzduchovač(kytky umělé)?? A jak často umíváte celé akvárko?

                      Nhrochan89 - Profil | Po 20.7.2009 15:59:36

                      už tam mám tu řasu...je to na prd...množí se jak zběsílá...dneska vyčístím akvárium...nevíte někdo kde bych mohl sehnat malou štičku???cca 10 cm...nemáte někdo na prodej(výměnu)?

                        NPeťan84 - Profil | Po 20.7.2009 15:46:40

                        Aiwen >> jo porostou, a i jinej bordel, proto dej akvo od okna pryč.

                          NAiwen - Profil | Po 20.7.2009 15:28:57

                          Sven >> sven >> Jak je to s tou řasou? To jakože když na to bude svítit slunce, tak mi v tom porostou řasy?

                            NDussy - Profil | Ne 19.7.2009 17:08:35

                            Kdyby jste měl někdo zájem tak prodávám akva 160l s kompletní výbavou...

                            Tento set obsahuje:

                            akvarium ze sklorexu 160l (100x40x40)+krycí skla + podložku
                            stolek pod akvarium (ikea)
                            osvětlovací rampy Atman AT-100A 1x30w
                            AT-100B 2x30w včetně zářivek
                            čerpadlo Atman AT 201
                            externí biofiltr + náplň
                            3D plastické pozadí
                            vzduchovací mototrek Atman AT-A3500
                            štěrk
                            topítko 150w Atman
                            +
                            zdarma přidám
                            krmení
                            testy tvrdosti, NO3 atd párkrát použité
                            rybky + rostliny
                            odkalovač easy clean
                            florapol
                            hnojiva na rostliny a mnoho jiné chemie
                            topítko 75w
                            velký kořen - trop. dřevo
                            sifonovou láhev
                            spínací hodiny
                            a další příslušenství
                            Původní cena více jak 8000kč, nová cena 4000kč
                            možno dovést po Brně a okolí

                              Nsven - Profil | Ne 19.7.2009 16:12:46

                              Ještě k tomu světlu. Lepší je akvárium postavit dál od okna aby do něj nesvítilo slunce. Jinak se budeš za pár dní potýkat se zelenou řasou. Světlo je lepší umělé. Dá se regulovat jak délka, tak intenzita osvětlení. Pokud nehodláš pěstovat rostliny, stačí Ti na hloubku 50 cm a délku 50 - 60 cm jedna žárovka 25W. Pokud tedy bude akvárium dlouhé 100 - 120 cm, budou stačit 2 žárovky 25W. Můžeš použít i zářivku ale počítej s tučnou cenou. Úspora zářívky proti žárovce je vzhledem k životnosti a pořizovacím nákladům zanedbatelná.

                                Nsven - Profil | Ne 19.7.2009 16:05:25

                                Aiwen >> Pokud nebudeš mít v akvariu rostliny, tak není pro ryby světlo nutné. To spíš pro tebe aby jsi mohl ryby sledovat i mimo dobu denního světla. Nechají se za cca 100,- Kč koupit obyčejné mechanické spínací hodiny se zásuvkou a nastavíš si délku osvětlení podle své potřeby. Např. 14 hod. světlo + 10 hod. tma. Pokud máš filtraci, tak vzduchování nepotřebuješ. Na filtru se dá nastavit i množství vháněného vzduchu. Pokud bys poháněl filtr vzduchovacím motorkem, bude ve vodě také vzduchu dost. Lepší je ale filtr s pumpou, hlavně je tišší. Takže asi bys potřeboval filtraci, osvětlení s časovým spínačem, teploměr a hlavně kryt navrch aby ryby nemohly vyskočit. Na dno bych dal max. 2 cm praného písku o zrnitosti cca 0,5 cm . Vyšší vrstvu ne, protože kapři, líni, karasi a např. hrouzci rádi bagrují (kalí vodu) a když bude vyšší vrstva, bude se špatně udržovat v čistotě.

                                  NAiwen - Profil | Ne 19.7.2009 15:06:54

                                  Sven >> sven >> Akvárko budu mít.. Mě spíš zajímá, co tyto ryby jako amur a kapr potřebujou(popř. ještě nějaké menší rybičky okoun, hrouzek, perlínek, amurka chcu tak 2x a kapříka taky tak...). Filtr mi je jasný, ale jestli tam potřebuju i osvětlení(bude to v mím pokojíku, kde svítí denně světlo). Živé květiny jsem dávat nechtěl, protože chcu amura a ten kdyby je sežral aby se mu nic nestalo. A co vzduchovač? Ten je taky nutností? Pro tyto druhy ryb?

                                    Nsven - Profil | Ne 19.7.2009 14:47:57

                                      Nsven - Profil | Ne 19.7.2009 14:42:49

                                      Aiwen >> Pro začátek obecná rada : čím větší, tím lepší. Snadněji se v něm udrží biologická rovnováha, teplota, kvalita vody a pokud hodláš chovat větší ryby jak píšeš, tak je to téměř podmínkou úspěchu. U velkých ryb typu kapra a amura bych počítal cca 5 - 10 l na každý cm velikosti ryby. Musíš počítat s tím, že ryby porostou. Topení nebude třeba ale určitě se neobejdeš bez výkonného filtru, pokud možno venkovního, který se snadno čistí. Rostliny také nebudeš potřebovat, max. pro dekoraci, umělé. Se živými by si ryby brzy "poradily". Akvárko bych si koupil od nějaké zavedené firmy, která je vyrábí a poskytne Ti záruku. V bazaru akvárku nekupuj, protože může být poškozené a i jen nepatrná rýhá může způsobit prasknutí. Ani životnost lepidla není neomezená. V obchodech bývají akvárka silně předražená. http://www.google.com/search?q=prodej+a+v%C3%BDrob​​​a+akvari%C3%AD&rls=com.microsoft:cs:IE-Se​archBox​&ie=UTF​-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rl​z=1I7SUNA_en

                                        NAiwen - Profil | Ne 19.7.2009 14:29:10

                                        No...... chcu si pořídit akvárko.. a do toho nějakého kapříka a amurka... Jak velké(bude stačit tak 160L)? A jaké vymoženosti dnešní techniky do toho patřijou? Nemám moc zkušeností s rybičkama v baráku.