Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

Nsven - Profil | Ne 19.7.2009 14:16:31

Aiwen >> pokud budu vědět, mohl bych to zkusit. :-)

    NAiwen - Profil | Ne 19.7.2009 14:12:24

    Ahojte... je to tady ještě funkční? Rád bych si chtěl taky pořídit nějaké akvárko..., tak mám aj nějaké dotazy... :-))

      NTH - Profil | Ne 7.6.2009 10:17:48

      Kord@ >> První musíš vyřešit,to,proč tam ta řasa roste.Většinou to bude moc nebo málo světla.

        NTH - Profil | Ne 7.6.2009 10:16:20

        M@1r >> První fotka je Hypancistrus Zebra L46 a druhé foto je Pseudohemiodon Apithanos.

          Nex007 - Profil | So 6.6.2009 23:30:40

          Kalužmistr >> anc. se třou běžně ve skupinách samec se vytře s jednou až čtyřmi samicemi najednou - vstup do jeskyňky musí být tak akorát aby samec prošel - jako startér tření zabírá větší výměna vody za čerstvou a chladnější ( toto platí pro většinu sumců) ,já měl chovnou skupinu o třech samcích a cca 40 samicích ve 160l a třeli se pořád - samce jsem bral s jeskyňkou (po vytření se zhruba třema samicema) do akvária cca 30-40l aby měl klid - po rozplavání jsem ho odlovil a vrátil ke skupině

            NPetr Z. Vedro - Profil | So 6.6.2009 22:17:45

            Kalužmistr >> Nejlepší je vybrat pár z větší skupiny ryb. Po čase se vyberou se sami najdou si místo a vytřou se. Pak odlovit a zařídit jim akva podle jejich potřeb. Hodně skovávaček, kořeny atd. Nejlepší je rozmístit na dno půlky kokosovejch ořechů nebo plastové trubky. Hodně se mě jich taky vytřelo pod plochou břidlici, kterou si podhrabali. Krmení - mražený špenát ale bez smetany, brambora, mraž. patentky, hovzí srdce, filé atd. zbodnou všechno.

              NKalužmistr - Profil | So 6.6.2009 22:07:33

              Poradí někdo jak vytřít ancistrusy a co potřebují? Díky.

                NKord@ - Profil | So 6.6.2009 21:41:11

                TaH >> TH >> Zdarec.Budu stěhovat akvarko o patro víše.A nevím co tam do něho dát.Mám tam jen živorodky a velkého gibicepse.Ale roste mi tam hodně řasa a moc se mi to nelíbí.Tak uvažuji tam dát tlamovce nebo rjnoky.Ale at ta voda vypadá jak má byt.Mám ji hodně zelenou.To se mi právě nelíbí!!!Tak nevím co stím.Akvarko je 670litrů.A určitě se s tím dá něco dělat!?

                  NM@1r - Profil | So 6.6.2009 21:38:09

                  TaH >> TH >> pekne co to je za rybky?

                    NTH - Profil | So 6.6.2009 21:21:53

                    a další

                      NTH - Profil | So 6.6.2009 21:20:32

                      Taky přidám nějaké foto z mého akvárka.

                        NM@1r - Profil | So 6.6.2009 20:51:42

                        taky mam...drobecci

                          Norlas2 - Profil | So 6.6.2009 20:24:53

                          Kord@ >> http://vltava2000.cz/kcbStrakonice/default.asp?lng​​DepartmentID=2 Pokud mohu doporučit, tak kup tento přípravek za necelých 400kč, budeš mít po problému.Nebo si hlídej intenzitu osvětlení, četnost výměny vody, proud od filtrace, .... .A k té uv lampě,ta zlikviduje pouze jednobuněčné řasy,ale ne vláknité atd,na uv lampu nespoléhej.

                            NKord@ - Profil | So 6.6.2009 16:08:52

                            Máte někdo UV lampu v akvarku?Nebo jak se bránit proti řase?

                              Nmedvěd - Profil | So 30.5.2009 9:32:45

                              Mám jich asi osm v šestistovce.Jsou jak beránci.Ještě nějaký tam šoupnu

                                Nex007 - Profil | So 30.5.2009 9:22:38

                                Ahoj všem ,choval jsem ancistrusy ve velkém ,měl jsem cca 50 samic ,třelo se to jako o život

                                  NKord@ - Profil | So 30.5.2009 9:18:36

                                  skwor >> Já jsem měl dva velké.Jdnoho jsem musel prodat.Pořád se mi tam honili.

                                    Nskwor - Profil | Pá 29.5.2009 20:03:16

                                    Kord@ >> Ancistrusi jsou moje slabost. Nádhera. Mám jeden asi 8 let starý kousek.

                                      NZdenall - Profil | Pá 29.5.2009 19:56:29

                                      Čau,jedno 200l mám na prodej.
                                      Kdo má zájem,tak do SZ

                                        NKord@ - Profil | Pá 29.5.2009 19:31:57

                                        .