Akvaristické jádro

Pokec pro všechny, kteří měli, mají nebo budou mít akvárium. Každý je vítán.
Autor diskuse: skwor - Profil , 10.1.2007 všeobecné - ostatní

NHonza.B - Profil | Út 11.9.2007 20:33:29

čau nemá tady sumečka v akváriju potřeboval bych poradit ohlene krmení dík HB

    Nsiri - Profil | St 4.7.2007 22:30:35

    Mirak - k plisni v mistnosti - zkus tam vetrat a taky v zime topit. Ke kalnym ocim - holt by nemely ty rybky tak parit, ale jak jim zabranit v chlastani, to bude fakt orisek...

      NMirak - Profil | Ne 6.5.2007 11:56:21

      Zdravim!Minulý týden jsem si koupil do akvárka 2 zlaté karásky a koi kapra!Dnes rano jsem zjistil,že jeden karas a"koják" mají zakalené oči!Prosil bych o radu co je to za nemoc a čím se dá eventuálne léčit!Děkuji

        Nšeptal - Profil | Po 23.4.2007 7:46:00

        colek: Nebo praštit a zahodit do křiví. :o)

          Ncolek - Profil | Ne 22.4.2007 18:23:48

          šáďa- jo ale ulovenou rybu přece prodat nemíš ne? přece by jsi nepostupoval proti RŘ? jedině pusti bo sežrat:)

            NPLCH - Profil | Ne 22.4.2007 14:35:57

            Potreboval bych poradit s chovem jesena zlateho....?? :))

              Ndujac - Profil | Pá 20.4.2007 17:18:44

              Mirak:neblázni,sklo přece nezabrání přísunu světla a o kyslík se ti postará právě to vzduchování a filtr.při krmení atd.kryt odšoupneš,rozhodně se neboj toho,že by ti mezi hladinou a sklem vznikla náká"mrtvá zona".nebo jestli máš strach(a neděláš si se mě srandu),tak tam nech půl cm škvíru,tou si myslím tolik vody neuteče,aby se ti tvořila na zdi plísen.nehledej v tom žádnou vědu..

                NMirak - Profil | St 18.4.2007 21:32:47

                dujac:Díky za radu!Jen by mě zajímalo,když budu mít vršek akvárka zadělany,jak to bude defakto s fotosyntézou vodních rostlin a s kyslíkem celkově!mám tam vzduchování,ale pokud budu mít akvárko"hermeticky uzavřené",bojím se toho,že by se mi tam nedostal čerstvý vzduch a voda by se mě zkazila,nebo něco na ten způsob!

                  Nupbraider - Profil | St 18.4.2007 21:19:32

                  Chtěl bych si někdy výhledově zařídit taky akvárko, ale s druhy rybek který můžeme (nebo jsme spíš mohli) potkávat v našich potocích a říčkách. Protože ale nemám moc místa (cca 80 litrů) chtěl bych se věnovat spíš menším rybkám a k tomu směřuje i můj dotaz. Myslíte, že by nějak škrtalo se zákonem kdybych měl doma kromě hrouzků a karásků třeba střevle, mřenky a koljušky?? Samozřejmě bych je nelovil, ale koupil bych si je na sádkách. Už jsem si něco málo na netu zjišťoval a většinou jsou prodávaný ve větším. Nevíte jestli je možný zmíněný rybky...zejména koljušky koupit někde na akvaristický burze v Praze a okolí? Vím, že se jedná o dohledatelný dotaz, ale téma akvaristické jádro mi k otázce přímo vybízí..... díky za odpovědi....

                    Ndujac - Profil | St 18.4.2007 20:53:15

                    Mirak:10cm stačí..dají se koupit v akvar.potřebách,ale dělají se jen velikosti na tipizovany nádrže.Prostě si kup sklo o rozměrech nádrže,prdni ho na to a voda se bude srážet na něm..

                      NMirak - Profil | St 18.4.2007 20:45:33

                      mam ho zakryty tim způsobem,že tam mám asi 10cm mezeru!Nebot jsem nesehnal větší desku...Kde se dají eventualně dokoupit kryty na akvárka?

                        Ndujac - Profil | St 18.4.2007 18:17:38

                        Mirak:nejde o to odstranit plísen,ale příčinu a tou je vlhkost.když bude zakryty,nemá kudy unikat a bude se srážet na tom krytu a né na zdi a oknech..

                          Ndujac - Profil | St 18.4.2007 18:14:08

                          Mirak:no a měls ho cely uzavřeny?ja mám vrchní kryt,ale nechával sem otevřenej otvor na krmení,aby se mi voda nesrážela na tom krytu.a plísen byla i na oknech.ale jak sem ho začal zavírat,a zakyl sem pořádně všechny nádrže,tak sem měl a mám pokoj...

                            NMirak - Profil | St 18.4.2007 17:25:39

                            dujac:Jenže já jsem to zkoušel taky postřikat,ale plísen bohužel zmizela jen na chvilku!proto jsem akvárko na zimu zrušil!Měl jsem v něm líny,kapříka,štiky a okouny takže jsem ho rušil s těžkým srdcem!ted si ho chci davat znova do kupy,protože se otepluje a tak budu mít v té místnost neustále otevřené okno!Uvidíme co to s tím provede!

                              Ndujac - Profil | St 18.4.2007 16:58:41

                              Mirak:dá, měl sem to taky, plísen sem postříkal přípravkem na ni(nevím už jak se to jmenovalo), a hlavně sem zakryl všechny akvárka, aby se z nich neodpařovala voda ven..

                                NMirak - Profil | St 18.4.2007 16:48:45

                                Zdravím!Mám takový problém!V místnosti cca20m čtverečních mám 250l akvárko!Loni na podzim se mě stalo,že se mě objevila v té místnosti plísen!Usoudil jsem,že je to tím akvárkem a proto,jsem ho musel vypustit!Zajímalo by mě jaké s tím máte zkušenosti a jak to řešíte?Da s e té plisně nějakym způsobem zbavit aniž by se muselo rušit akvárko?

                                  NMichal - Profil | St 18.4.2007 16:18:15

                                  Šáďa: 3 litry je už solidní cena za takovou rybu, až někdy něco takovýho chytnu, hned ti volám :-)

                                    NŠáďa - Profil | St 18.4.2007 10:32:22

                                    šeptal: :-))) nene ,akvaristé vlastnící nádrže od 3000l výše.

                                      Nšeptal - Profil | St 18.4.2007 10:09:23

                                      Šáďa: Prepárator a majitel rybí restaurace? :o)

                                        NŠáďa - Profil | St 18.4.2007 9:58:33

                                        šeptal: obchodovatelná je určitě ,vím minimálně o dvou zájemcích kteří by tuhle rybu za tuhle cenu nahned koupili.